Veľmi oslabená imunita 3,5 ročnej dcérky
ahojte. Moja viki ma teraz 3,5roka. Je predcasne narodena o 4tyzdne. Od jej dvoch mesiacov je stale chora...takze kazdy mesiac berie antibiotika a vselijake sirupy na hrdlo,spreje do nosa,lieky na podporu imunity na predpis. Velmi zriedkavo sa stane ze je zdrava 30 dni vkuse.vysetrenia ako cysticka fibroza,alergie su negativne. Najde sa niekto s podobnou imunitou?? Myslite ze z toho casom vyrastie???dakujem za kazdu odpoved.
Stručné zhrnutie
- Predčasne narodené deti majú v diskusii často mesačné opakovanie infekcií dýchacích ciest s častým užívaním antibiotík a vyšetreniami ako potný test na cystickú fibrózu, alergologické testy a meranie imunoglobulínov.
- Odborné riešenia spomínané v diskusii zahŕňajú dlhodobé sledovanie imunoalergológa a pneumológa, CRP vyšetrenie pred podaním ATB a lieky na recept ako rybomunil, Isoprinosin, Luivac a lokálne spreje (Rhinokord, Antalerg), pričom u niektorých detí bola stanovená diagnóza „imunodeficitný stav, chronické zápaly horných dýchacích ciest“.
- Doplnkové prístupy v diskusii zahŕňajú betaglukán z hlivy ustricovej, Hliváčik cmúlacie tablety (Imunit «Hliva ustricová – Mickey Mouse»), rakytníkový sirup VULM, colostrum, probiotiká (Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus), Wobenzym, vitamíny D a C (napr. odporúčanie 100 mg/kg vitamínu C rozdelené do 4–5 dávok) a pobyty/terapie v Tatrách (Smokovec/Šrobárov ústav) alebo solné jaskyne.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa testuje cystická fibróza a alergie u dieťaťa so zníženou imunitou?
A: V diskusii uviedli, že robili potný test na cystickú fibrózu (meranie chloridov v pote) a kožné/alergologické testy; v jednom prípade boli tieto vyšetrenia negatívne.
Q: Aké lieky alebo imunomodulátory predpisujú imunoalergológovia pri chronických infekciách dýchacích ciest?
A: V diskusii rodičia spomínali rybomunil, Isoprinosin (sirup na predpis), Luivac, Imunor, bronchovaxom/bromchowaxom ako predpisované kúrky a lokálne spreje Rhinokord a Antalerg.
Q: Kedy použiť CRP vyšetrenie pred antibiotikami?
A: Viacerí diskutujúci odporúčajú CRP vyšetrenie na zistenie bakteriálneho zápalu pred podaním antibiotík; jeden rodič uviedol, že radšej zaplatí CRP, než dáva ATB bez potvrdenia.
Q: Pomáha betaglukán z hlivy ustricovej a pre aký vek je vhodný?
A: V diskusii rodičia hlásili zlepšenie po betaglukáne z hlivy ustricovej, ale niektorí upozornili, že betaglukán z hlivy sa v odporúčaniach často uvádza až pre deti od 3 rokov (toto bolo v diskusii spomenuté ako obmedzenie).
Q: Kde hľadať pobyty alebo liečbu v Tatrách, ktoré rodičia odporúčajú pre deti s opakovanými respiračnými infekciami?
A: V diskusii spomínali pobyt v Smokovci (Šrobárov ústav) ako možnosť; niektorí rodičia hlásili zlepšenie po pobyte, iní varovali, že v zariadeniach môže byť veľa chorých detí a riziko ďalšej infekcie.
Q: Aké konkrétne doplnky a probiotiká rodičia skúšali pri oslabení imunity?
A: Rodičia uvádzali probiotiká Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus, colostrum (LR), Wobenzym, rakytníkový sirup VULM, rybí olej Ultra D (Nutraceutica) s vitamínom D, a prípravky značky Imunit (Hliva ustricová – Mickey Mouse).
Závery z diskusie
Zhoda
- Chronické alebo časté respiračné infekcie u predčasne narodených a imunitne oslabených detí si vyžadujú odborné sledovanie u imunoalergológa alebo pneumológa.
- Pred podaním antibiotík odporúčajú niektorí rodičia vykonať CRP vyšetrenie, používať probiotiká súbežne s ATB a zvažovať imunostimulancie na predpis (rybomunil, Isoprinosin, Luivac).
- Doplnkové metódy ako vitamín D, probiotiká, betaglukány, colostrum a pobyty v horskom prostredí sú v diskusii často skúšané ako doplnok k liečbe.
Sporné názory
- Niektorí rodičia tvrdia „prestať s antibiotikami“ a preferujú prírodné liečby, zatiaľ čo iní uvádzajú prípady (napr. vysoké horúčky, riziko rozšírenia zápalu), kde bez ATB nedokážu dieťa stabilizovať.
- Pobyty v Tatrách/Smokovci sú pre niektorých rodičov účinnou prevenciou, zatiaľ čo iní varujú, že v liečebných zariadeniach môže byť riziko ďalších infekcií.
Otvorené otázky
- Ktoré imunomodulačné kúry skutočne zlepšujú dlhodobú obranyschopnosť u detí s vrodeným imunodeficitným stavom?
- Kedy je indikované podanie systémových injekčných imunoterapií alebo silných liekov na imunitu u detí, ktorých imunoalergológ tvrdí, že ešte „nie je veľmi zle“?
- Aké je optimálne dávkovanie a vekové obmedzenia pre prípravky ako betaglukán z hlivy ustricovej u malých detí?
Spomenuté značky a firmy
rybomunil, Isoprinosin, Luivac, Imunit (Hliva ustricová – Mickey Mouse), VULM, Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus, Wobenzym, Synagis, Rhinokord, Antalerg, Vincentka, Biostimul BS 303, Just (VIVI ŠŤAVA), LR (colostrum), Nutraceutica (Ultra D), Tentorium (APICHIT), Ramissio, Vitaeshop, Modrykonik.sk, otuzovanie.sk
Spomenuté produkty a metódy
antibiotiká (Augmentin, Klacid), nasálne spreje (Rhinokord, Antalerg), rybomunil, Isoprinosin sirup, Luivac, Imunor, bronchovaxom/bromchowaxom, betaglukán z hlivy ustricovej, Hliváčik cmúlacie tablety, rakytníkový sirup VULM, colostrum, probiotiká (Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus), Wobenzym, koloidné striebro, Cordyceps, Apichit (extrakt z ihličia sibírskej jedle), vitamín D (rybí olej Ultra D), vysoké dávky vitamínu C (100 mg/kg rozdelené do 4–5 dávok, Jamieson pastilky 500 mg sa dajú deliť), Biostimul BS 303 lampa, inhalácie Vincentkou, CRP vyšetrenie, potný test na cystickú fibrózu (chloridy v pote), Sinupret, Mucosolvan, Nasivin Sinus, Sinagis (palivizumab), otužovanie, solné jaskyne, pobyt v Tatrách/Smokovci, homeopatia, biorezonančná/bioregulacná medicína, detoxikácia
Miesta a osoby
Smokovec (Šrobárov ústav), Tatry, Dr. Jonáš, lekárka Tomová, Modrykonik.sk, otuzovanie.sk, Nutraceutica, Tentorium, Ramissio, Vitaeshop
@paja74 dobry den, nemozem povedat ze nam nejaky liek vyrazne pomohol.dcerka ma uz 6 rokov chorobnost pomerne rovnaka cca 2 tyzdne skolka zázrakom niekedy tri tyzdne a potom rychle nastupenie soplíkov kasel a stale dokola atb.uz sme akosi pravidelne na tom tak ze jedno atb nam nezabera tak musíme potiahnut dve balenia antibiotik.zrejme stale rovnake ''skolkarske'' bacili si uz zvykaju na lieky.chodime uz dlhodobo na imunoalergologiu.momentalne sme nasadeny na rybomunil kure,isoprinosin sirup,spreje do nosa antalerg a pri chorobe rhinokord.dalej klasika odporucany vitamin D v zimnych mesiacoch a vitamin B.ak budete mat este nejake otazky kludne piste a dakujem za opytanie nejako to zvladame
@sevi Dakujem za odpoved. Aj ked nie je prave optimisticka. No snad sa to casom zlepsi. Chcelo by to, aby aj konecne poriadne mrzlo. Lebo bacily maju teraz v takomto teplom zimnom pocasi hotovy raj...
Tak drzim pesti, vam aj nam... Mne uz tie choroby totalne lezu na nervy. Tyzden je v skolke a pak dva doma... U starsej dcery to nepoznam... 😒
@sevi ahoj, citam teraz tuto diskusiu a chcela by som sa spytat, ako sa dari dcerke, ci jej nieco pomohlo alebo byva stale tak casto chora? ja mam 4 rocneho synceka a ma podobny problem - vyrazne oslabena imunita a chory je asi kazde 3-4 tyzdne, niekedy aj kazde 2. chcem sa este spytat, ci ma ta vrodena porucha imunity nejaky specialny odborny nazov a ako to dcerke zistili (z krvi)? dakujem!
@sevi dakujem za odpoved. a ako to zvladate, ked je tak casto chora? mas predlzenu matersku? ja mam, lebo keby som robila, to by sa nedalo. v skolke je naozaj par dni z celeho skol. roka. mne nasa imunologicka hovorila, ze ak sa mu "nenastartuje" imunita, da mu nejake injekcie. ale to je vraj uz krajny pripad, velmi prisne sa zvazuje ich podanie. ja pevne verim, ze z toho este vyrastie. lebo si neviem predsavit takto existovat. je to velmi unavne, ked je tolko chory, aspon pre mna, hlavne psychicky myslim.
@lili91 ano.mala som predlzeny rodicovsky prispevok ale kedze dcerka uz mala teraz.v januari 6 rokov uz mi to skoncilo.tiez.pracujem a spominate dost malo lebo som casto doma s dcerkou. pytali ste sa minule na kupele--neboli sme. mali sme ist do smokovca ale nasa imunoalergologicka a.pediatricka to moc neodporucali (zevraj je tam.vela chorych deti a ze by tam.rychlo dostala dalsie infekty) hold... ako.to zvladam? ze uz sme si aj zvykli od narodenia az doteraz.akekolve lieky a sirupy zje uz bez.problemov.tak trapi ma.ta chorobnost ale neviem.s tym.pohnut.tolko vitaminov a bylinkovych imunostimulatov aj na.predpis sme skusili a nic poriadne.zdrava chvilku a zas sa vratili choroby
@sevi takze uz pojde do skoly. tak snad sa to dovtedy polepsi, aby nevymeskavala vela. inak s tymi kupelmi presne nad tym rozmyslam aj ja, ci to vobec bude mat zmysel, ci tam toho "este viac nenachyta". s dcerkou som mala teraz podobnu skusenost. ona ma skoliozu a boli sme v oktobri na 4 tyzdne v kupeloch, na chrbticu jej to dlhodobo nepomohlo a chytila tam nieco, z coho este 6 tyzdnov po navrate kaslala az sme skoncili tiez u imunologicky. dakujem za vas cas a prajem celej rodinke hlavne vela zdravia! 🙂
Mamičky, dievčence POZOR! Začína nám opäť obdobie soplíkov a kašľa. Mám pre Vás skvelé odporúčanie a to na povzbudenie imunity a detox tela vhodné aj pre deti od 1 roka APICHIT je to extrakt z ihličia sibírskej jedle ( o tom ste už niečo počuli že áno) ale tento produkt navyše obsahuje chitosan. To znamená jednoducho povedané že na seba nachytáva všetky škodliviny v tele. Ja moje deti a aj rodičia na tom fičíme už asi 3 mesiace a otcovi klesá cukor. Tomu som zo začiatku nechcela veriť keď som čítala že Rusi takto liečia cukrovku, ale je to badateľné nakoľko si otec pichá inzulín a musí si pichnúť menej jednotiek. Takže neváhajte lepší produkt s takýmto zložením na našom trhu nenájdete.
www.tentorium.sk
@222petulik dalsi dealersky produkt na zazracny pripravok. Nie som zo Sibiru a nevyznam sa v ihlicnanoch,iste to zas negativne ucinky nemoze a kludne aj pozitivne mat moze,ale ako lekarku by ma zaujimalo,o kolko jednotiek HMR (alebo aky inzulin na pan otec) si picha menej..
Nemusíte byť zo Sibíru a ani sa vyznať v ihličnanoch, ak ste teda lekár ako vravíte presnejšie prezistím aký inzulín berie a o koľko jednotiek menej si pichá a potom by ma zaujímal Váš objektívny a odborný názor. 🙂
Nepočul z vás náhodou niekto či pomáha echinacea pri podpore imunity? Teda myslím to tak, či ste to niekto aj vyskúšali. Môže to ísť aj deťom?
My máme od známeho, ale tam aj nejaký alkohol takže to by som deťom asi nedávala. Ale čo sa týka toho či to pomáha, tak rozhodne jedna lyžička a do rána si fit. 😀
@alenka_miluc ak najdeš najkú bez alkoholu, tak si nemyslím že by to klludne mohlo ísť aj deťom
Hľadala som a našla som u biocare nejakú echinaceu bez alkoholu a písali tam že je aj pre deti vhodná, tak asi to objednám
my fičíme na VIVI ŠŤAVE od JUST a klop klop, zabralo a to sme minulý rok, keď syn nastúpil do škôlky boli v kuse sopľaví, kašlaví, katastrooooofa, ale už je pokoj, nedám dopustiť
ak zaujalo, máme tu aj skupinku o JUST - kopec pozitívnych skúseností mamičiek
ste srdečne vítané
https://www.modrykonik.sk/group/7197/
Určite odporúčam colostrum od LR . Nechcem robiť reklamu týmto, ale ja som bola odmalička často chorá a odkedy ho užívam, už rok a pol, musím poklopať som nebola chorá. Radšej investovať do prevencie než sa potom napchávať antibiotikami. :/
Ahojte kočky,
ja mám tiež dcérku, čo má problém s imunitou. Keď mi povedal imunológ, že potrebuje vitamín D čo je v oleji z treščej pečene, vôbec som nevedela ako jej to mám dávať. Našla som ale super olej a môžem vám povedať, že som bola veľmi prekvapená. V septembri mala dcérka hladinu D-čka-14 a po troch mesiacoch užívania oleja Ultra D mala 38,6. Ja tiež nechcem robiť nejakú reklamu, ale nám toto naozaj pomohlo.
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega-3-...
Odporucam otuzovat, Cebion a probiotika a echinacea kvapky kazdy den a kozie mlieko aspon dvakrát do tyzdna. Ucinok je okamzity! 🙂
@sevi ja vám môžem odporučiť 98% vyčistený betaglukán z podhubia hlivy ustricovej, prírodný sirup bez éčiek a chémie. Makrofágy požierajú baktérie, vírusi, rozkladajú odumreté bunky a vyživujú zdravé bunky.
http://www.smile.ramissio.com/ramissio-immunity...
ak máte záujem, podám viac info
Ahoj, suhlasim s danjelca 🙂 v prvom rade prestat brat antibiotika. nam velmi pomohol na podporu imunity prirodny produkt IMUNIX, ktory moze brat dieta od 3 rok co je velka vyhoda 🙂
Davas jej C vitamim?
Ja davam malej hlavne ked mame uprsane pocasie a malemu tiez( nakolko zijeme v UK tak tu prsi skoro kazdy den 😕) a tiez D vitamin. Taktiez robim kazdy den okolo 5-6h vecer smoothie z cerstveho ovocia detom.
Nedavaj antibiotika. Pocula som ze ak sa beru anti.tak treba davat aj probiotika.
Nasa ma uz 4r ale este nebola na antibiotikach 🤗 a syn ma 3 a tiez este nemal akurat sme riesili vysoku horucku ale to bol vsetko( na to sme dostali Panadol) . ❤
@sevi moja rodina uplne podlahla otuzovanie. Deti uz vobec nie su chore. Odborne poradenstvo s otuzovanim deti najdete na www.otuzovanie.sk


@sevi Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako sa darí dcérka a čo jej pomohlo? Môj malý škôlkár je týždeň v škôlke a dva týždne doma. Už cca pol roka chodíme na imunológiu, kde už 2x vybral Imunor. Chvílkové zlepšenie a pak zas chorobnosť stúpa. Čo pomohlo vašej malej?