Vigantol liek

janka22224
14. mar 2014

Dobry den maminky...ako casto davate svojim detickam vigantol kvapky????lebo ja ked dam svojej malej je z toho uplne potom taka nepokojna 😒 dam jej davku zle je,no ked u vynecham je kludna .

katy1979
14. mar 2014

nedavat ked jej robi zle. su aj ine alternativne formy. My sme mladsiemu nedavali vobec

sharlotta
14. mar 2014

https://www.modrykonik.sk/forum/search/?cx=0093...

My davame D3 prirodny vitamin od Jamieson.

luccyliu
14. mar 2014

co takto sa poradit s pediatrom o alternative?

emma_932
14. mar 2014

@janka22224 moj syn je fabruarovy, zo zaciatku som davala vigantol, v lete ale vobec nie.. v zime zase tak sporadicky a v lete potom zase nie.. my sme taky "bezdomovci", kazdy sa nam smeje, ze mame prenajat byt a postavit pred domom stan 🙂
prip. skus toto: http://www.rybi-tuk.sk/

brumka
14. mar 2014

@janka22224 davam 2 kvaky na vecreu, mam dve deti aa nemali problem ani jedna

janka22224
autor
14. mar 2014

@brumka kazdy den dve kvapky???

brumka
14. mar 2014

@janka22224 ano, kazdy den sa ma davat, v lyzicke mliecka, teraz uz papame prikrmy tak davam v kasi.

lucinka2811
14. mar 2014

@katy1979 a co vam na to povedala doktorka? lebo ja mojej malej dakedy zabudnem dat ://

katy1979
14. mar 2014

@lucinka2811 doktorka nic. My sme to ani nespominali ale ani vigantol nikdy nepytali

janka22224
autor
14. mar 2014

@brumka este otazka?a kvapky Kanavit?ako casto a kolko ked mame 3mesiace?

brumka
14. mar 2014

@janka22224 mi nic take doma nemame, jedine co nam na lyzicke dali v poradni, mi sa dojcime

katusap
14. mar 2014

ja davam do mlieka kazde rano 2 kvapky od narodenia a budem davat do 2 rokov ako doktorka nakazala

elina25
14. mar 2014

@janka22224 kanavit sa ma davat raz za týždeň nie?ja ho nedavam malá ho zle znášala

anika142
14. mar 2014

ja som vigantol zrusila, davam D3 od jamiesonu. Radsej nieco prirodnejsie ako toto. Staci si precitat neziaduce ucinky.

demo
14. mar 2014

@anika142 v com je jamienson iny? Totozna chemicka zlucenina ako vigantol.

brumka
14. mar 2014

@anika142 tiez by ma zaujimalo v com je iny, oba su v lekarni predavane, ja mam skusenosti s tehu vitaminmi a zinkom od jamiesonu no vzdy som sa musela poriadne najest strasne ma nich bolel zaludok a niekolko krat som ich aj vyzvracala, a ked som si ich dala na lacno tak mi bolo strasne zle

margaretka99
14. mar 2014

nam doktorka kazala 2 kvapky vigantolu denne a 1 kvapku kanavitu tyzdenne do troch mesiacov (ten uz teraz neberieme, lebo uz mame pol rocka)

mmaatt
14. mar 2014

@janka22224 my sme dávali kanavit jednu kvapku mesačne do 6mesiacov (čiže 6 kvapiek dohromady), vigantol dávame 2 kvapky denne

danulienkam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
14. mar 2014

@janka22224 kanavit sa uz tusim,v tom,case nedava,alebo sa zmensuje davka na tusim raz mesacne do polroka? Neviem uz,ved zavolaj dr.,ak si zabudla. Ja som si to vtedy pisala a i pripomienku mala,v mobile.
aj na ten vigantol sa jej spytaj,ze jej asi nerobi dobre. Ja v zime davam i starsiemu po 2kvapky denne toho vitaminu D.
dokonca v letaku je pisane,ze v zimnych mesiacoch az do 18 tky,co sa mi uz ale zda prilis dlho.

jamabe
14. mar 2014

@danulienkam To je tvoja stránka či čo? Musíš s tým spamovať v každej téme? Už si to určite každá tu na MK všimla, že si "objavila" novú fajn stránku na FB... 😝

@janka22224 Dávali sme 1 kvapku denne, ale neskôr sme tiež prešli na D od Jamiesona..

lorela
14. mar 2014

U starších detičiek, mám na mysli od 2 - 3 rôčkov, hlavne netreba zabúdať na prirodzené dopĺňanie vitamínu D zo stravy. Čiže voliť také potraviny, ktoré sú bohatým zdrojom vitamínu D. A to hlavne v období, kedy je nedostatok slnečných lúčov, čiže zhruba od novembra do marca.
Totiž žiaden doplnok výživy, ani ten prírodný, nie je pre telo tak vhodný a ľahko spracovateľný ako prirodzené dopĺňanie stravou.

oktobermimi
14. mar 2014

@janka22224 nedávam ho

kiwi82
14. mar 2014

dávali sme jednu 1-2 kvapky na lyžičku s troškou mliečka každý večer, do dvoch rokov tuším. nemala s ním vôbec problém. myslíš, že je to tým vigantolom?

marmota
14. mar 2014

ahoj, dávkovanie a dobu užívania aj Vigantol-u aj Kanavit-u nám naordinovala pediatrička. ak má tvoja maličká ešte aj problémy, jednoznačne ti odporúčam kontaktovať pediatra.

reppka10
14. mar 2014

@janka22224 my sme mali rovnaký problém, tiež keď sme malej dali Vigantol, tak bola nervózna, tak sme jej ho prestali dávať. Teraz má 2,5 roka a dávam je Vitaaktiv od LR, ktorý obsahuje extrakt z 21 druhov ovocia a 10 vitamínov vrátane vitamínu D, a znáša to v poriadku.

anika142
15. mar 2014

@demo
@brumka

jamieson je ziskavany z prirodnych zdrojov, a vigantol nie. Nam vyriesilo koliku zmena z vigantolu na jamieson. Vitaminy sa nikdy nesmu brat nalacno.
Ja som cele tehu a este 5 mesiacov pred tehu brala Prenatal od Jamiesonu a dokonca aj pri dojceni. Nemala som nikdy problem. Kazdy nech si urobi vlastny usudok. Ja som zvolila taketo rozhodnutie a nelutujem.

brumka
15. mar 2014

@anika142 ja som z prenatalu a zinku vzdy zvracala alebo mo bolo zle a to nebolo nalacno aj krv som mala zlu

demo
15. mar 2014

@anika142 lebo vigantol aj jamienson je D3, t.j. cholecalciferol. rozdiel mozno spociva akurat v tom,aky olej je pri vyrobe pouzity.

demo
15. mar 2014

@janka22224 cholecalciferol (cize ten vo vigantole, swansone aj v jamienson) moze mat neziaduce ucinky. v linku sa pise o zmenach v spravani, sama si dieta najlepsie poznas, cize vies odhadnut, co by mohlo byt v neporiadku. vysadila by som ho a ziadnu nahradu nekupovala. treba sa spolahnut na prirodu, v slnecne dni bez ochrannych kremov cca 20 minut denne na slnku (v ciapocke), ale nespalit! plus tie mastne ryby v strave (napr. sumec).
http://www.drugs.com/sfx/cholecalciferol-side-e...