Vigantol pre 2 ročného ?

alienka28
18. nov 2018

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat ked je skoro tak tma a slniecka niet, mam zvysny vigantol (mala ma 2 roky) mozem to davat aj 5-rocnemu (2 kvapky do mlieka) a aj malej este alebo radsej nie? Dakujem za odpovede

jana_eyre
18. nov 2018

@alienka28 ano, ja som sa pytala dr ci mozem davat aj starsim detom (mam 6r, 5r a 2r) a vravela ze cez zimu nech davam vsetkym 2kv..

alienka28
autor
18. nov 2018

@jana_eyre dakujem 😊

kika831
18. nov 2018

@alienka28 jasne ze ano, my si davame v takomto obdobi po 2 kvapky cela rodina.

evittam
18. nov 2018

@alienka28 Ano davam v zimných mesiacoch vitamín D. Ale nie Vigantol.

mogaa
18. nov 2018

@kika831 dávaš po 2 kv.každý druhý deň? Nám pre dospelých odporučili 5kv.2x týždenne

asia83
18. nov 2018

@alienka28 My dávame celý rok. Malá má 2,5 roka.

babalenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alienka28
autor
18. nov 2018

Dakujem Vam 😊

kika831
18. nov 2018

@mogaa davam 2 kv 5x tyzdenne.

mogaa
18. nov 2018

no nám povedala MUDr.2x po 5, ale v podstate je to to isté🙂

sense
18. nov 2018

Mam 5,5 r a davam jej vitam d 3-4x tyzdenne jednu kvapkuva davam aj sebe denne 2kv

siska53
18. nov 2018

@alienka28 nam kazali,ze az do 18r.je vhodne v zimnom.obdobi davat vitamin D. Dokocna moj dospely muz ho ma prikazom,zistili mu nedostatok (ale test na to sa robi len pri podozreni,nie automaticky)

sense
18. nov 2018

@siska53 aj mne zistili minuly rok malo.vitam d preto si davam...viac ako polovica dospelych ma nedostatok vit d a v zime este vacsie percento ludi

123martin
18. nov 2018

2 kvapky pre 2rocne dieta a 2 kvapky pre dospeleho? Kto sa zamysli vidi v tom nepomer. Ano lekari tak odporucaju, ale nikdy neskontroluju, ci sa hladina vit.D v krvi zdvihla. Su to zastarale nazory. Poznatky o vitamine D sa poslednu dobu rychlo vyvijaju. Podla novsich nazorov pre udrzanie celkoveho zdravia treba dospelemu (cca 70-80kg) denne 10kvapiek, resp. 5.000IU v zime, dietatu primerane menej podla vahy.

lady911
18. nov 2018

@alienka28 áno, môžeš. Ja ho beriem tiež, mam predpísaný od Dr, lebo mi zistili veľmi nízku hladinu decká.

siska53
19. nov 2018

@sense no to je pravda...moj ma brat nejak 3 kvapky denne ci ako mu to kazali.. plus aj K a vapnik musi brat.

simca06022011
19. nov 2018

@alienka28 samozrejme že môžeš, veď aj dospeli ho berú...

babina_33
19. nov 2018

Davkovanie je dobre prebrat @123martin s lekarom, ze co odporuca, ci uz pri detoch alebo pri dospelych. Ale myslim, ze su tieto kvapky velmi dolezite v kazdom veku, hlavne aby telo malo dostatok tohto vitaminu 🙂

simca06022011
19. nov 2018

Ja beriem 28kv raz z týždeň :D

krystofkal
20. nov 2018

@siska53 lenže pri deťoch je potrebné dávať celý rok, nie? Či tiež len v zime? Mňa by zaujímalo to, či v lete stačí zo slniečka tento vitamín, či ho je dostatok, keď dieťa je tak normálne slnku vystavované :/

simca06022011
20. nov 2018

@krystofkal ani dospelým u nás nestačí iba v zime, čiže ani dieťaťu. Ale najjednoduchšie je dať si odmerať hladinu Dcka a podľa toho sa zariadiť

siska53
20. nov 2018

@krystofkal do 2r. Stale,neskor len v zime,ale asi zavisi aj od stavu,idealne dat si vysetrit to.

willino1
20. nov 2018

@krystofkal ja dávam 3,5 rocnym 2kvapky denne od jesene do jari... Cez leto nedávam... Majú spravené krvné testy na d vitamín a sú nastavení dobre ako mi bolo povedané tak pokračujeme v zaužívanom... Ale v lete sú dennodenne von cele poobedie... (Bývame v RD so záhradou...) A nenatieram ich opaľovacím krémom... Ani na jar nezačínam kremovat... Postupne pekne zhnednú a ani raz neboli spálení... Natierala som len na dovolenke pri mori... Inak nič... Pokiaľ dieťa natierate poctivo mali by ste dávať decko aj v lete... Darmo dávate nakremovane dieťa na slnko, decko sa nevytvorí...

babina_33
22. nov 2018

Hlavne @siska53 ako si napisala, davat stale, od tych par tyzdnov, permanentne den co den, aby deti mali tu hladinu vitaminu D taku aka je potrebna pre spravny rast. Preto aby sme nemuseli riesit problemy akym je krivica a podobne zdravotne problemy 🙂

krystofkal
6. dec 2018

@siska53 od stavu? To znamená, že by som mala dať najskôr nejaké vyšetrenia urobiť, či ho má malá dostatok a až potom sa rozhodnúť, či nasadím?

krystofkal
6. dec 2018

@willino1 asi záleží aj koľko je dieťa v lete na slniečku, nie? Tie krvné testy to chodíte nejako opakovane na kontroly aby ste to mali podchytené alebo jak?

willino1
7. dec 2018

@krystofkal moji sú od roka a dvoch mesiacov v kolektíve... a každú chvíľu chorí... takže keď im berú krv sem tam na imunologiu tak im dám vtedy spraviť aj Dečko... inak sa platí ako samoplatca lebo "decko" je indikované len pri podozrení na krivicu a podobne... darmo sú štúdie, že déčko má vplyv na kopec iných vecí ... revízni lekári v ZP majú iný názor...

siska53
8. dec 2018

@krystofkal tak pri detoch v zime by som.nevahala vobec,ale davala, no u dospelych urcite najskor vysetrenie..

babina_33
17. dec 2018

Prirodzene @krystofkal, ze zalezi aj od toho kolko su deti v lete na slniecku, ale so slnkom to v lete tiez prehanat nejako netreba. Vsetko s mierou. Preto aj ja som sa rozhodla, ze Vigantol proste budeme davat cely rok, tak aspon budem mat ja klud na dusi, ze bude mat nasa dcerka dost tohto vitaminu 🙂

krystofkal
3. jan 2019

@willino1 myslíš, že na to, že sú často chorí môže mať aj vplyv, že išli do kolektívu pomerne skoro? To som netušila, že sa to dopláca. Jak to vychádza?
@siska53 mňa najmä detičky zaujímajú, to som chcela vedieť. Pretože to je pre mňa prvoradé 🙂
@babina_33 len jak odhadnúť tú mieru toho chápeš, aj v lete. Asi to tak predsa len bude najlepšie, keď čítam, čo ste mi všetci písali 🙂