Vitamín D

25. aug 2023

Ahojte..mam začať dávať vit d..vigantol veľmi nechcem.
Pozerala som niektoré vitaminy majú v sebe olivový alebo iný olej..môže to novorodenec ?..alebo co je lepšie ako vigantol

autor
25. aug 2023

@stanulienkat len keď písali ze to deti nestravia a potom majú koliky..a ze to zloženie je nejake nie moc dobré

stanulienkat
25. aug 2023

Ja ho uzivam roky a je jediny, ktory mi zvysi hladinu vit D. Moje dieta ho tiez dobre znasalo. Ja doverujem lekarke. Riesila by som to, az keby malo dieta nejake neziaduce ucinky. A mnohe mamicky si myslia, ze ked kupia predrazeny vyrobok, ze je lepsi.

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima172
25. aug 2023

@kusoribbu Môžem ta poprosiť o nejaký zdroj, z ktorého čerpáš informácie, že Jamieson je odpad? Pripadne na základe čoho to tvrdíš? Podľa mojich zistení sú Jamieson produkty naozaj kvalitné a výrobky odpovedajú vekovej kategórii akej je produkt určený (co sa týka obsahu účinnej látky atď).
Neútočím, len sa pýtam nakoľko je to u nás už roky obľúbená značka.

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima172
25. aug 2023

@kusoribbu Rozumiem, nevieš mi odpovedať 🙂 V pohode, aj som čakala podobnú odpoveď.
PS: ja študujem zloženie, nesledujem PR aktivity firiem.

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonetta2910
25. aug 2023

Nam Devit vobec nesadol malicka mala po nom tvrdu stolicu ledva chuda vytlacila vymenili sme za Jamieson a od vtedy mame pokoj

mima172
25. aug 2023

@kusoribbu Ok, chápem, čiže je to len tvoj osobný názor. V poriadku 🙂 Okrem obsahu IU (podľa cieľovky, pre ktorú je produkt určený) sú pre mňa dôležité aj iné zložky - najmä nosič a použité stabilizátory.
Nepochopil si celú moju otázku. Roky kupujem viacero produktov od Jamiesonu (dcére D, sebe železo, D, B12 a v tehotenstve tehotenské vitamíny). Vyjadril si sa, že je to odpad, tak som sa naozaj so zaujímala, že "prečo" je to podľa teba odpad, možno by si napísal niečo pri čom by som si poklepala po čele, že som to prehliadla a prestala by som ich výrobky kupovať. Namiesto normálnej odpovede arogantne odpovedáš a útočíš, čo je typické, keď človek vlastne nevie reálne odpovedať 🙂

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gumkac19
25. aug 2023

Ja som používala jamieson aj teraz používam keď ma 3r

zuzanka.zuzu
25. aug 2023

@stanulienkat strieľaj šampanské, že tebe ani tvojmu dieťaťu to nič nerobilo a nemusíš vypisovať podprahové "ja dôverujem lekárke... mnohé mamičky si myslia, že keď kúpia predražený výrobok, že je lepší" 🙄 vigantol je JEDINY ktorí pediatri môžu odporučiť, tak to robia. nesmú robiť reklamu komerčným produktom. a tie komerčné produkty sú natoľko dobré a vigantol natoľko špatný, že farmafirmám sa neoplatí podplácať celý štátny aparát, aby boli "druhý liek", ktorý lekári môžu predpísať... 😉 na 99% s tebou inokedy súhlasím, v tomto si totálne vedľa. opakujem - teš sa, že ste z toho problémy nemali, nehaň ostatné, ak píšu iné skúsenosti. to je celé.

mima172
25. aug 2023

@kusoribbu Najlepšia obrana je útok ako vidím 🙂
Mám vyštudovaný marketing, čiže o PR ma poučovať nemusíš. Absolútne som nenapísala nič arogantne, len som sa spýtala, prečo je podľa teba táto značka odpad. Ty si neodpovedal, len útočíš lebo odpovedať nevieš. Naozaj, so záujmom som len chcela vedieť "prečo". Prajem pekný deň, vidím, že reálnej odpovede sa nedočkám.

kusoribbu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
26. aug 2023

@gumkac19 a koľko.si davala kvapiek

autor
26. aug 2023

@beata_k pozerala som upravia vit d je tiež v olív oleji bez iných prímesí

gumkac19
26. aug 2023

1kvapku neskôr od 1roka sme dávali 2kvapkx

autor
26. aug 2023

@gumkac19 mne teda dr kázala z vigantolu 2

anavixy
26. aug 2023

Nie je tvoje dieta predcasne narodene? A ake je teraz stare? 1-2kvapky denne je ok, alebo sa moze aj raz za dva dni podat napr 4 kvapky. Treba davat vzdy na lyzicku s mliekom alebo do pusy tesne pred dojcenim/krmenim. Nie do flasky a nie bez mlieka 🙂

autor
26. aug 2023

@anavixy nie..je deň po termíne.. pozerala som aj d co sú v kokosovou.. slnecnicovom al olív oleji..neviem ktorý he naj..

autor
26. aug 2023

@anavixy ma 2 t..

ropucha6
26. aug 2023

Davam Jamieson, Vigantol nesadol.

anavixy
26. aug 2023

Podla mna to je uplne jedno (rozdiel je v dlzke retazcov triglyceridov ak ta to viac zaujima tak googli), musis si jeden vybrat a vyskusat na svojom dietati, ked mu nesadne, skusis iny. Ale vyberaj si s osvedcenych znaciek, v tomto pripade fakt nie je podstatne to, v akom oleji to je, ale ci to naozaj obsahuje tolko vit D kolko treba.

autor
26. aug 2023

@anavixy puravia..to je česká značka pouziva len produkty z ČR a SR.. tak hádam to bude dobre

katarina092
26. aug 2023

Treba davat vit D, tu krivicu by som nepodcenovala a nedavala nieco neoverene.. v minulosti s tym mali deti problemy