Vracanie bez iných príznakov choroby. Máte skúsenosti?

agnes28
16. mar 2010

Ahojte, dcérka sa dnes ráno ešte v posteli povracala, predtým som ju kojila a všetko išlo von. Okrem toho nemá žiadne príznaky ochorenia, hneď po tom si zasa pýtala didi, raňajkovala a doteraz všetko O.K. Má dobrú náladu, aj sme boli vonku. Myslíte že jej mohlo mlieko sadnúť na žalúdok?? Veľmi sa mi to nezdá ale neviem ako si to vysvetliť. V noci si pýta mlieko tiež, aj čajík pila, nejako nemohla spať... ale inak žiadne problémy... Máte s tým niekto skúsenosti?

junovka
16. mar 2010

moze sa jednat bud o crevnu chripku alebo alergiu na nieco 😒

agnes28
autor
16. mar 2010

je možné že by mala črevnú chrípku bez teploty, hnačky, mrzutosti a podobne? no uvidíme čo bude večer a v noci... a alergia... to ani nehovor junovka, to radšej nie... ☹

junovka
16. mar 2010

kuk sem: http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=315
Taktiez ma napadlo, ci ste nemali v zivote nejaku zmenu ako napr. stahovanie, neprijemnu udalost.....pretoze moja starsia dcerka este v predskolskom veku ked mala z niecoho strach alebo ju nieco trapilo, tak zvracala.Ale, je pravda, ze mala aj alergiu na KM.

agnes28
autor
16. mar 2010

ďakujem junovka. no manžel sa večer začal sťažovať že je mu zle od žalúdka, tak neviem či to nejako nesúvisí... teraz šarapatí dajaká viróza, tak neviem. zajtra budeme múdrejší... zmenu sme nemali žiadnu teraz, to určite nebude stresom...

janinah
16. mar 2010

u nás v okolí je teraz črevná viroza-teda vracanie /silné/ a hnačka /menej výrazná/,bez horúčky,trvá to našťastie len pár hodín,do 24 hod. je po chorobe,moja dcéra však kvôli silnému vracaniu skončila na infúziách,snažte sa max. dodržiavať hygienu,uteráky,často ruky mydlom umývať.....

junovka
17. mar 2010

agnes, ako ste dnes dopadli?Uz lepsie? 😕

agnes28
autor
17. mar 2010

no tak Hanka je v poriadku našťastie, môj v noci vracal, aj teplotoval, dnes už sa cíti lepšie. ako napísala janinah, vracanie bolo, hnačka žiadna, ani kŕče nemal... teraz sa len modlím aby to mňa obišlo 😖

junovka
17. mar 2010

taze, predsa crevna chripka.Aj s tymto sme mali skusenost cela rodina 😒 😝

agnes28
autor
21. mar 2010

no veru, už je to potvrdené na 100%, napokon to neobišlo ani mňa, ani babku 😝 ale už sme za vodou 🙂

dijado
21. mar 2010

aj my s tým momentálne bojujeme. v piatok to zoťalo 4,5 ročnú neterku, včera sestru, moju Terezku a o polnoci mňa a babku. inak malá je veselá, usmiata. uvidíme zajtra.

katun
21. mar 2010

nas to postihlo tiez postupne vsetkych, maly nastastie nevracia ale zato zacal hnackovat. a to uz tak tri dni, takze zajtra idem k lekarke.. hnacku ma iba raz za den, ale zato riadnu a hrooooozne pachnucu 😖 najskor som myslela, ze to budu zubky, ale asi ma tiez nejaku virozu..

bubinko83
14. máj 2010

baby viete mi poradit čo je dobre proti zvracaniu? Maly mi 2x zvracal potom spal 3 hodky uplne kludne ako by nič nebolo tak som mu dala trochu jogurtu ked sa zobudil a za dve hodky to zase vyvracal. Vobec nema horučku a nevidno že by mu bolo zle.Prosim poradte ak viete???

atrami
14. máj 2010

bubinka, aj u nás sa to občas stane u prostreného syna, má 4 roky. Stane sa to ak je unavený. Stačí ak si trochu postí, dá čaj a všetko je O.K.
Može sa to stať ak si zachladí žalúdok.

noemi01
23. okt 2010

ahojte
potrebujem poradiť
moja dcerka ma 4 roky a zvracala asi 4 krat denne ,
aj pred tyždnom zvracala
zabehol jej chlebik tak ho vivratila , mne to pride ako keby aj naročky si vyvolala to vzracanie ???!! 😒
pred rokom mala brušnu chrybku ked tiež vela vracala a skončili sme v nemocnici čo bola dehydrovana
bojim sa lebo rok na trvalo pokim sa pekne rozpapala , bala sa papať jedla ktore boli jej oblubene ..........lebo si myslela že bude vracať
davala som bio gaiu
po roku sa krasne rozpapala až jej bruško stučnelo 🙂
a teraz zase vracame 😒 je nachadnuta a tyžden uživa stoptussin mohol aj ten jej uškodiť a menej jej aj chuti 😒
ak mate podobny problen ako ste ho riešili akymi liekmi pripadne vyšetreniami
dakujem za odpoved poprosim cez @

basika
24. okt 2010

@noemi01 ak je nachladnutá, môžu jej hlieny tiecť hrdielkom a to jej vyvolávanie dávanie-vracanie

burina111
24. okt 2010

mne sa presne toto stalo so synom minulý týždeň....v pohode večer a keď začal vracať o 11 večer, skončil o 3 nad ránom....potom spal do rána, ja samozrejme v strehu, že čo to..ani teplota, nič....no a na druhý deň bol zas uplne v pohode...tak som mu dala dietu, sledovala ho, ale nič...tak si myslím, že sa večer prejedol. a ešte ak je žalúdok podrážený, tak mlieko vracanie a podráždenie ešte znásobuje, takže to kludne mohlo byť aj spúšťač. posleduj ju, ak sa správa normálne a nemá teplotu....nerieš...ak by sa to zopakovalo, asi by som skočila k dr. 😉

burina111
24. okt 2010

@noemi01 náš syn zvracal odrazu z ničoho nič v lete. až sme boli v nemocke...tam prišli na to, že má alergiu na kravské mlieko, kozie mlieko, pšenicu a ešte veľa ďalších...a to vyvolávalo vracanie, lebo sa mu stiahli priedušky z alergie, tvorilo sa mu veľa hlienov a telo sa bránilo vracaním. tak asi by som zvážila aj možnosť, či nemá alergiu a či to nesúvisí s prieduškami, náš tiež vtedy kašľal, myslela som si, že má angínu, držíme palce, ak ťa niečo zaujíma viac, IP 😉

burina111
24. okt 2010

@noemi01 alebo ma napadá ešte jedna možnosť...ako sa vám narodil synček, neupútavá tak vašu pozornosť teraz? lebo ja to zažívam so synom...človek by nepovedal, aké kusy dokáže povystrájať len aby som dcéru položila do kočíka a utekala k nemu.....detská logika je čudná 🙂

noemi01
24. okt 2010

dakujem za odpovede
@basika asi na tom niečo bude že z tych hlienou
papala suchi chlebik a večši kus prehltla jej zabehol tak ho vyvratila a tym sposobila vracanie že potom vracala viac krat po sebe

@burina111 dominička strašne velmi lubi bračeka
ale tiež na nej vidno že chce aby som sa snou hravala viac
a tiež mi vravi daj ho spinkať a ideme sa hrať 😉 je velmi citliva a vela krat denne potrebuje počuť že ju lubime

burina111
25. okt 2010

@noemi01 náš malý presne to iste. ja si skôr myslím, že puta pozornosť, tak ju len mojkaj, darmo, teraz sa musí o maminku podeliť a kým si zvykne.... ja mám to isté doma 😅