Výber nosnej mandle a kašeľ dieťaťa

timejka8
17. mar 2013

Ahojte nastala taka situacia ze zajtra mame ist na vyber nosnej mandle s mojou 3 rocnou dcerkou lenze ona mi zacala kaslat zo soplikov...chcela by som vediet ci sa mame aj rano chystat alebo mam hned vymenit termin a doliecit to...povedali ze sopliky nevadia ale kasel?zoperuju ju ?mate s tym nejake skusenosti dakujem za radu

luni195
17. mar 2013

@timejka8 ahoj aj my sme boli na operácii nosnej mandle a tiež sme ju museli odložiť kôli kašľu a stekaniu soplíkov nakoľko keď stekajú hrozí udusenie v narkóze bolo mi to povedané.Radšej neriskujte a preložte si termín. 😉 .My sme mali dva termíny a robili nás až na tretí akurát sme 4 deň po operácii.

timejka8
autor
17. mar 2013

dakujem...ale neviem ci vam to robili v celkovej narkoze alebo v lokalnej?nam povedali zet o budu robit v lokalnej nakolko mala nema 15kg ze jej daju nejaky oblbovat ci ako

visage1974
17. mar 2013

Ahoj,mi sme boli na vybrati nosnych maly ma dva roky akurat je to tyzden a som rada ze su vonku nie je to nic strasne ale k veci urcite si to odlozte na iny termin mi sme boli tiez a maly prechladol mal sople a poslali nas domou bola som z toho nestastna lebo som to chcela mat za sebou takze urcite pojdete zbytocne staci zavolat a daju ini termin nam dali az v aprili ale ako nahle po tyzdny maly vyzdravel bola som u detskej ci je uz zdravi nech potvrdi hned som tam volala ci nemaju teraz nejaky termin a podarilo nastupili sme v stredu a v piatok rano sme isli domou vypadlo tiez nejake dieta kvoli chorobe.

zeleny_cajik
17. mar 2013

Ahoj, aj my sme boli v lokalnej pred 10 mesiacmi. Pomohlo to velmi, syn je ovela menej chory a ovela lepsie choroby znasa, ale urcite by som to odlozila pri kasli a soplikoch. Zbytocne by si to dcerke skomplikovala, po tej operacii ma byt hrdlo v klude, ma sa prijmat niekolko dni kasovita strava, tak kasel by je urcite neprospel. Skore uzdravenie 🙂

macka23
17. mar 2013

@timejka8 musi byt 2 tyzdne uplne zdrava, ziaden kasel, ziadne sople. Takze odlozit termin, nam tiez posunuli, lebo kaslal, preliecilo sa to a ked bozl zdravy zoperovali. Nas bol v CA.

trinitit35
17. mar 2013

nasmu synovi ked mal 3 roky tiez vyberali nosnu mandlu lebo mal stale infekty ale musel byt uplne v poriadku pretoze ak tam je nejaky infekt,nemoziu ho operovat to je podmienka.Musi byt uplne zdravi.Davas to pod narkozou?lebo my sme boli takymto sposobom,ja neuznavam nejake vystkovanie na slepo .My sme boli v Piestanoch v takom sukromnom centre,platili sme iba anestezu,maleho operovali o 9.00 o jedne sme uz boli doma takze ziadna nocna hospitalizacia stres z nemocnice,ziadne krvacanie o tyzden s usmevom napochodoval na kontrolu,vsetko ok choroby ustupili aj jest zacal lepsie lebo mandla bola velka ako orech 🙂)

tinki
17. mar 2013

@timejka8 ráno keď pôjdeš, tak to spomeň, oni sa rozhodnú. Dieťa nesmie mať teplotu, nemá mať silný kašeľ. Ale ak pokašliava stále, tak to asi veľmi neovplyvníš. V každom prípade, rozhodnú sa doktori zajtra.

timejka8
autor
17. mar 2013

ja zajtra budem musiet ten termin zrusit mala mi nnonstop kasle a uz sa aj povracala z tych hlienov a ma 37.5 teplotku....ideme len v lokalnej nakolko nema 15kg a to ju nemozu uspat...dakujem vam v setkym za rady preliecime a dufam ze nam daju co najskor termin

timejka8
autor
18. mar 2013

ahojte mamicky tak dnes rano sme nacupitali aj s kaslom na to nosno krcne do lv ze co a ako povedali ze tym ze vykaslieva tie hlieny a nekasle az tak casto ze jej to robia v lokalke tak nam to spravia mame potom zakrok trval sotva 5 min potom bol 2 min plac a koniec povsetkom....🙂

visage1974
21. mar 2013

super tak Vam prajem vela zdravicka

zuzba
29. jan 2014

Ahoj maminky je to sice starsia tema ale snad niekto poradi. Na termin vybratia nos.mandli cakame uz pol roka. 10.2.maju operovat v celkovej no maly od pondelka pokasliava.nic hrozne ale je to taky vlhky kasel.preventivne cmulka junior-angin,na noc davame na radu lekara paralen a cakame. Odvolali by ste operaciu ci este pockali?mal by byt 2tyzdne pred zdravy.mozno mu to prejde do piatka a o 9dni operacia.neviem sa rozhodnut,nechcem ho ohrozit

mirisel
19. jún 2014

ahoj,o tyzden v piatok mame ist vybrat nosne mandle v narkoze,vcera sme boli na krv..lenze akosi ochorela,teda teplotu zatial nema,ale ma sopliky,neviete ci jej to urobia aj tak?lebo ona ma tie sople skoro stale,uz sme posuvali termin 1x

nelinka2011
5. okt 2014

@trinitit35 prosím ťa a ako sa volá to súkromné sanatorium,kde vám vyberali tie nosné mandle?ďakujem az info a ako je to lepšie?Ja mám ísť s malou ma 3 roky a 17 kíl,chcú jej to robiť len tak naslepo.Ale asi by to bolo lepšie keby ju uspali.Nech je po urobené poriadne.ďakujem za odpoveď

blue99
8. okt 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

hlieny???obmedziť mlieko a posilni imunitu
http://www.zdravie-aloe.sk/blog/imunita-pre-nase-deti/

mickri
1. dec 2014

Ahojte baby, toto je starsia tema, ale mozno mi niekto odpovie🙂
Moj 4,5rocny syn ma ist v celkovej anesteze na vyber mandli, zajtra mame mat krvne vysledky, no viem ze podmienka je byt najmenej 2tyzdne zdravy. Moj maly vsak sucho kasle, nema sople, nema teplotu, mormalne chodime von, len ten kasel mame uz dlhodobo. Mandlu ma zvacsenu uz rok, no kedze som ho pred rokom stiahla zo skolky, bol doma do 4rokov aj s mladsou sestrickou a bol uplne zdravy 10mesiacov. Teraz od septembra skolka a zase choroby a zacal velmi zle pocut, vraj ma tu mandlu taku obrovsku ze mu vyplna cely priestor a do usiek zatlacila vodu alebo nejaky glej, tak musi ist do celkovej narkozy a komplet vybrat mandlu a vycistit uska.
Neviem ale co s tym kaslom, je castejsi ako predtym a nechcem nic riskovat. V skolke nebol cely oktober aj november ale kasel zostal.
Mal niekto podobnu skusenost? Operoval doktor aj so suchym kaslom?

Dakujem za kazdu radu.

chryse
3. dec 2014

@mickri Ahoj, mi sme boli vyberat nosnu mandlu teraz v pondelok a dovod bol prave ten, ze mala stale zadne sople a kaslala z nich. Ak bude mat krvne testy ok a doktorka ti ju popocuva a povie ze je ok. tak ja by som sla. ja som sa bala hlavne preto, ze viac kaslala ked lezala, aby im tam na stole nezacala kaslat. Ale vsetko dopadlo ok. skus ten kasel spomenut doktorke, ze co ona na to

mickri
3. dec 2014

@chryse dakujem moc. No maly tiet viac kasle ked lezi a tiez tvrfi ORL ze z tych soplov v krku. Zsjtra ideme na anesteziologiu a pojdem aj k nemu nech si ho sam ORL pozrie ci ho chce operovat. Ja vidim ze je zdravy len ho tam skriabe nieco co ho nuti kaslat. A tvoja mala to ako zvladla? A co ten jej kasel, zlepsil sa uz trosku? A mozem sa spytat, co jej varis a davas cely den papat? A von moze ist za tyzden? Bojim sa hrozne tej celkovej anestezy a toho kasla☹ dakujem moc!

juditzm
3. dec 2014

Ahoj môjmu 5 ročnému synčekovi vyberali tento rok nosnú mandľu, lebo mal stále sople a zapchatý nos, boli sme na jednodňovej chirurgii , ráno prišli poobede šli domov, tiež som sa obávala toho aby mi neochorel do operácie a veru, aj tak ochorel a to mal už všetky vyšetrenia hotové,nedávala som ho do škôlky, nikam sme nechodili a aj tak dostal teploty, tak potom o mesiac sme museli robiť nové vyšetrenia,doktor povedal že keďže byvajú tieto deti skoro stále choré-soplíky a kašel nevadia , len zvýšená teplota nesmie byť.Kľudne sa pýtaj ak chceš ešte niečo vedieť.

chryse
4. dec 2014

presne ako pise @juditzm sopliky a kasel (ak nie su akutne) tak nevadia. Ja som sa pytala krciarky ci netreba pockat kym nebude ok. A ona mi povedala, ze s nou sa uz do normalu nedostanem. A bol s nami chlapcek, kt. bol teda riadne zahlieneny, pred operaciou vybral 4 ant. a aj tak nepomohlo.

@mickri

chryse
4. dec 2014

@mickri ci sa zlepsilo zatial nevieme, lebo po operacii ze moze byt zahlienena a kaslala aj tuto noc, tak dufam, ze sa to zlepsi,,Skor, kto nepovoli operaciu je anesteziolog, ja som hovorila na are ze ma kus sople a kasle a vravela mi ze ak ju videla doktorka a je ok tak je to v pohode. Lebo, ze prave na are mozu odmietnut, koli tomu, ze potom nevedia pretlacit hadicku do pluc ci tak nejak mi to vysvetlovala doktorka na are.
Operaciu zvladala uzasne, ale my sme mali vybavene aby sla hned prva, takze nevedela co ju caka a chlapci co boli s nami sli az okolo 11 stej a to ti poviem to bolo kriku ze az,asi hodinu v kuse. Uz plakali aj od hladu a smedu. a nasa len trosku pomrncala a od vtedy nic ani doma. Nebola ani teplota.

chryse
4. dec 2014

@mickri hej a v den operacii papala na obed v nemocnici len polievku a potom uz normalne, len to neba byt nejaka tvrda strava ale obmedzenia nie su, len treba davat pozor keby dieta zvracalo, ze je to normalne aj na druhy den.

mickri
4. dec 2014

@chryse, @juditzm dakujem pekne za info, no dnes sme boli u anesteziologick, ktora nas ale uspavat nebude, a to bola katastrofa! Cely cas nadavala na nemocnicu Antolsku, ako tam deti nemaju co hladat.... ani onkologicki pacienti... A "vygrcala" na nas so synom svoju nenavist k celej nemocnici a o maleho ani nezakopla! No krava! Doktor ma pred nimi ale varoval, ze robia pacientom zle. Tak dufam ze anesteziolog v nemocnici bude normalny.
My pojdeme vraj okolo 10h tak dufam, ze to zvladneme. Maly nemoze vidiet ani ihlu, tak difam, ze ho uspia nejakou tabletkou lebo inak neviem☹ Hentej kravy som sa neodvazila ani nic opytat aby pred nim nerozpravala dalsie kraviny.

Dakujem baby.

chryse
4. dec 2014

@mickri neboj sa,, nasej dali najprv nejaky sirup - oblbovacku a potom ju na posteli odniesli na operacku, ani nemukla, az pred dvere sme sli s nou a potom uz sama. a odtial si pamata len to, ze fukala nejaky balon a potom uz nic. urcite vam to dobre dopadne,.,.a nemate moznost ist teda do inej nemocnice???

luciafackova
4. dec 2014

no ja by som nedala vyberat nosne mandle... malej to vybrali a nic nepomohlo a po roku zistili ze ju ma znova narastenu takze zbytocne sme ju stresovali..... aj teraz mi vravia ze nech ju ideme vybrat ale nejdem naco ked aj tak dorastie.....

mickri
4. dec 2014

@chryse ja nechcem ist do inej nemocnice, ten ORL co nas operuje je znamy a operoval vela deticiek aj dospelych z rodiny aj znamych a z kramarov im deti posielaju na operacie, to len ta pani dr. anesteziologicka je nejaka padnuta na hlavu a zneprijemnuje pacientom zakroky v nemocnici z nejakeho jej dovodu☹ len nechapem ze ju nevyrazia!
Ona nastastie neuspava🙂
@luciafackova, my musime dat vybrat lebo maly velmi zle uz pocuje a ked sa to neriesi moze mu sluch zostat natrvalo poskodeny (ide o tie kladivka... co su v uchu a voda alebo glej tam nema co hladat.) a maleho nosna mandla mu vyplna cely priestor a zacala sa rozrastat do nosnych dierok☹ ja som to rok odkladala ale nic to nevriesilo, niektorym detom sa jednoducho ta mandla nezmensi po chorobe. A v celkovej anesteze nam ju ide vybrat laserom komplet celu- budu aj kamerou dnu lebo musia aj tie uska vycistit, nic tam nezostane, tak by nemala dorast.
Moj brat aj moj muz maju hrozne zazitky z vyberania mandle zaziva bez narkozy tak z toho pohladu lepsie ked si nic pamatat nebude.

katka253111
7. dec 2018

@zuzba ahoj ako vtedy... Sli ste aj s kaslom? Moj kasle tak vlhko ako z hlirnov a v stredu o 6dni operacia

katka253111
7. dec 2018

@chryse moj je doma uz 4 týždne a tiez odrha stale... Posledny tyzden a pol opat vlhky kasel, bez sopli... O 5dni operacia... Uz neviem xo robit

2kikuska4
18. nov 2022

@katka253111 ahoj, otvaram opat tuto temu, prosim, isli ste s tym kaslom na tu operaciu? Ako to dopadlo?

katka253111
19. nov 2022

@2kikuska4 ahoj, ano sli... Po operacii povedali, ze ju mal obrovskú... Ze kaslal nie ze bol chory, ale uz aj vdaka nej... Musim povedat, ze sa mu po opke ulavilo a nebyva tak casto chory, zaroven ak aj ochorie, netrva to nenormalne dlho ako predtým, ze siel v podstate z choroby do choroby...

nika665
25. jan 2023

@2kikuska4 ahoj a vy ste isli?