Výber nosných mandlí v Košiciach

majuska451
9. okt 2015

Prosim vas mame ist vyberat mandle do Kosic 5.11.2015.Dost mam strach ako to bude, ale po dlhsej dobe sme sa rozhodli ze pojdeme, poradte co nas tam caka, sme zo Starej Lubovni, take tam budeme musiet ist asi den skor, mame ist na druhy tyzden podpisat nieake papiere ohladom schvalenia na poistovni? Tak sa mozno dozvieme nieco viac, ale tyzden asi nevydrzim tak hladam rady aj tu.dakujem a ake mate skusenosti s nemocnicou v Kosiciach?dakujem za kazdu radu

majuska451
autor
11. nov 2015

@iukas Ahoj mozem este otazocku po vybrani mandli musi dieatko fukat nos aby vyfukak krv z nova? Ja len preto ze kolegina bola vyberat tiez z dietatom, ale je to uz desat rokov a onj muselu vufukat tu krv z nosa.Nas maly nevie vyfukat nos preto ta otazocka dakujem

iukas
11. nov 2015

@majuska451 ahoj, nam to primar tak perfektne urobil, ze od stvrtkoveho prichodu domov nevieme, ze jej nieco robili. dcera nemala ziadne krvacanie, ziadne hlieny, ziadne vytoky, ziadne bolesti, ziadne teploty, normalne zdrave dieta. odporucali nam 4x denne striekat vincentku alebo iny solny roztok, tak to striekame, po streknuti jej fukam, ale nic jej nikdy nejde. ani po placi jej nejde z nosika nic okrem cireho sopliku. odporucali prve 4 dni jedla skor kasovite, resp. take, ktore sa nelepia na sliznice (ziadne rozky, kukuricne chrumky a pod.), ale ona uz vecer po prichode z nemocnice vyjedla manzelovi rybie prsty z taniera, len som sa jej rychlo snazila olupat struhanku. a na druhy den rano si vypytala parok v rozku a zjedla cely🙂 s nosnou mandlou si starosti nerobim, skor mam obavy o jej uska, kedze jej do oboch davali ventilacne trubicky.
ak by maly predsa len mal nejake krvave hlieniky, myslim si, ze ked nastriekas nejaky sterimar, vincentku alebo nieco podobne a hned vysajes, bude to ok, ten podtlak pri vysavani nie je az taky silny, aby mu poskodil. ale pevne verim, ze vam to urobia rovnako dobre ako nam a nebudete musiet nic vysavat🙂

majuska451
autor
16. nov 2015

Tak dufam ze aj nam to bude robit primar nie niekto iny.Uz sa nam to krati len dufam,ze do pondelka este neochorieme.A ako dlho odporucali byt po vybrati mandli doma tyzden ci dva?dakujem 🙂 🙂 🙂

majuska451
autor
16. nov 2015

@iukas stale ta zabudnem oznacit ☺

kristinkahugo
16. nov 2015

Dcere vyberali v novej nemocnici a po as operácie vybehla doktorka ze jej musia aj krčné. Deti to zvládajú viac ako my dospeláci. Dva dni bola doma a na tretí uz išla do školy lebo snou šilo.

iukas
16. nov 2015

@majuska451 primar povedal, ze 5-7 dni mimo kolektiv, aj byvaly primar, ku ktoremu chodime, pred operaciou hovoril to iste, ale ked som volala s primarom minuly pondelok (operacia bola predtym vo stvrtok), ze malej absolutne nic nie je, tak povedal, ze kludne moze ist hned v utorok do skolky, teda 5. den po operacii. Ale my sme ostali cely tyzden po operacii doma, resp. deti isli "na prazdniny" ku babke, tak sme spojili prijemne s uzitocnym🙂 Dnes (11. den po operacii) uz bola normalne v skolke, uz 3. den po sme boli normalne medzi ludmi vonku na nakupe.
Drzim Vam palce, aby ste vydrzali bez choroby a aby vam operacia prebehla v takej pohode a bez bolesti, ako nam. Dajte potom vediet🙂

majuska451
autor
18. nov 2015

@kristinkahugo panecku aj take sa stava?tonevideli uz pred tym ze treba vybrat aj tie druhe?

majuska451
autor
18. nov 2015

@iukas dakujem velmi pekne dnes sme boli na krv a zajtra ideme na predoperacne,tak dufam ze budu tobre vysledky.Dam vediet a dakujem za povzbudenie

iukas
23. nov 2015

@majuska451 ahojte, uz ste po? Ako sa vam dari?

majuska451
autor
26. nov 2015

@iukas ahoj ano akurat som ti isla napisat uz to mame za sebou,som velmi spokojna ze sme si vybrali prave detsku fakultnu nemocnicu v kosiciach,super tam bolo.Od primara,cez sestricky,izby,proste prostredie ani sme sa necitili ako v nemocnici.Sice som si z malym poplakala pred operaciou,ale zvladli sme to,maly po operacii dve hodiny spal,takze bol vyspinkany,ale do vecera nic nerobil len jedol a jedol az som sa bola doktorky opytat ci mu mozem tolko davat,ze mu nebude zle.Akurat je trosku zahlieneny,primar nam povedal ze teraz po operacii je to normalne,ale ze da mu sirup na hlieny,vraj to prejde.striekame aj sterimar.Akurat naco sa stazoval ze ho boli rucka od kanyly.Pekne od teba se si si na nas spomenula

majuska451
autor
29. nov 2015

@iukas ahoj pisala si ze malej bolo citi z ust zapach,preslo to samo?Malemu tri dni po operacii zacslo citiz z ust zapach,tak som si na teba spomenula ze si to tu pisala

iukas
29. nov 2015

@majuska451 ahoj, mamicky vsade na fore pisali, ze zapach z pusy bolo citit, niekomu viac, niekomu menej, asi tie zaschnute krvne zrazeniny z rany, mojej dcere bolo prvu noc citit poriadne (spala ku mne pritulena, tak som to citila🙂, ale potom uz len slabucko, vyslovene som musela dychat blizko pri jej puse, pri vydychu to bolo trosku citit, ale keby som sa s tym vyraznejsie nestretla tu prvu noc, tak by som ani nevedela, ze je to z pusy. takze u nas slabucko, ale viem, ze ten zapach moze byt aj vyrazny. Ako sa citite po operacii? nemali ste okrem hlienikov ziadne komplikacie?

lipiancanka
30. jún 2017

Ahojte mamicky! Viete mi povedať ako sa ta operácia robi ci laserom alebo rezu? Ďakujem!!!!

veseleocko
28. jan 2023

@majuska451 ahoj,ako si ho kontaktovala prosim,aby on vas vzal pod svoje kridla? Neviem nikde najst kontakt nanho