Výber nosných mandlí v Košiciach

majuska451
9. okt 2015

Prosim vas mame ist vyberat mandle do Kosic 5.11.2015.Dost mam strach ako to bude, ale po dlhsej dobe sme sa rozhodli ze pojdeme, poradte co nas tam caka, sme zo Starej Lubovni, take tam budeme musiet ist asi den skor, mame ist na druhy tyzden podpisat nieake papiere ohladom schvalenia na poistovni? Tak sa mozno dozvieme nieco viac, ale tyzden asi nevydrzim tak hladam rady aj tu.dakujem a ake mate skusenosti s nemocnicou v Kosiciach?dakujem za kazdu radu

iukas
10. okt 2015

@majuska451 jeeej fakt 5.11.? aj my🙂 tak to sa tam stretneme🙂

majuska451
autor
10. okt 2015

Ani 5.11 ked sa nic nezmeni, ale pozeram ze vy ste z kosic tak tam asi nebudete spat.Ale je super mozno sa stretneme ☺

bibistec
11. okt 2015

a do ktorej nemocnice? lebo v roznych vyberaju a ak mozem poradit hlavne ostan s dietatom aj po zakroku na par dni v nemocnici, lebo kamoska bola s 3 rocnou na ten rychly zakrok akoze 1dnova chirurgia no zbohom.samozrejme dieta krvaca a ma hlieny a neviem co este kamoska je zdravotna sestra a aj tak sa vratili do nemocnice sice sa nic neskomplikovalo ale tak ju to prekvapilo ze nevedela co s dusiacim sa dietatom. neboj sa vsetko dobre dopadlo ale len pre tvoje info radsej nech je pod dozorom. drzim palce.

iukas
11. okt 2015

@majuska451 ano to je pravda, do ktorej nemocnice? my ideme 5.11. do detskej fakultnej na terase na jednodnovy zakrok. asi polovicka deti nasich znamych ma vybrane nosne mandle v celkovej narkoze v ramci jednodnovky a nemali ziadne problemy, hoci vraveli, ze tam boli aj deticky, ktore po narkoze vracali. co sa tyka toho, ci vybrat nosnu mandlu alebo nie, mam to v sebe vyriesene, dcera ma presne problem s tekutinou v strednom uchu, akonahle ma hoci aj drobny infekt, ktory sa navonok vobec neprejavi soplikmi, hned ma zvacsenu mandlu, nosovy hlas, v noci chrape a hlavne zapchate usi, normalne nepocuje, musime na nu hovorit hlasnejsie. podla krcneho ma tato tekutina tendenciu vapenatiet a je potom z toho problem. takze radsej vybrat mandlu, ako ohluchnut. mladsia dcera je taky kludas, takze mala by zakrok zvladnut v pohode, so starsou by boli vacsie problemy🙂

iukas
11. okt 2015

@majuska451 a este mi teraz docvaklo, jedna z podmienok pre jednodnovy chirurgicky vykon je dostupnost detskej fakultnej nemocnice v kosiciach do 1 hodiny (podpisuje sa v papieroch), co vy nesplnate, takze vas urcite v den vyberu nepustia, ale si vas nechaju dlhsie. neviem, ci je to dobre alebo zle, ja osobne sa lepsie citim doma, ako byt zbytocne v nemocnici.

majuska451
autor
11. okt 2015

@bibistec asi do tej detskej fakultnej na terase,tan doktor nas v piatok tak rychlo vybavil,ze som sa hi na to nestihla ani spytat.Tak co viem po zakroku rste cez noc drzia a potom pustaju domov,kedze sme z dalsie,ale neviem ci drzia viac noci,asi tazko

majuska451
autor
11. okt 2015

@iukas tusim ze sj mi tam ideme,ale mi si to tam odlezime asi dve noci.tak dufam ,ze sa stretneme ☺

majuska451
autor
11. okt 2015

@iukas a podpisovali ste nieake papiere ohladom preplatenia z poistovni skor?

bibistec
11. okt 2015

@majuska451 tak hlavne nech vas nedaju na vikend domov a dom amate nemocnicu tak keby nieco hned zistite kontakt kam sa treba obratit, ono vobec nic sa nemusi stat ale pre istotu

majuska451
autor
11. okt 2015

@bibistec tak to akutat vychadza presne na piatok ked bude ovsem vsetko v poriadu.nemocnicu mame od nas takych 5 km

jancamad
11. okt 2015

@majuska451 my sme boli tiež na Terase. nam vyberali v juli. v stredu sme nastupili, vo štvrtok nas rano robili a v piatok sme šli preč.
streda vobec nič nam nerobili, cely den sme tam boli ako keby nič. cely den sme presedeli na ihrisku, lebo bolo fajne teplo
štvrtok rano už boli nalačno, no to bola kastrofa (bola som s dvojičkami), brali nas druhé a tretie. išla som si nimi až k operačným sálam, tam som čakala na chodbe a asi po hodinke bola jedna hotova. po narkoze mi vobec nespali ako mi hovorili sestričky, tak od zobudenia boli v kuse na mne nalepene. nič ich nebolelo, aspon sa mi nesťažovali, len trochu im to krvacalo. ale nie veľmi. večer už ani chýru po operácii, okolo štvrtej poobede sme už mohli isť vonku na ihrisko. super to zvladli.
piatok okolo dvanastej nas pušťali.

iukas
12. okt 2015

@majuska451 nie, s poistovnou nic nespominali, mala je v dovere. boli sme tam v stredu na obed sa objednat, tak nam dali termin a podpisovala som len papier s postupom ako dalej, co mi dali do ruky. tyzden pred zakrokom krvny obraz u pediatra, potom 2-3 dni pred vybavit ARO, nastup 5.11. rano o 7,30. inac, vsetci znami, co mi to popisovali, nemali ziadne problemy, deticky boli v pohode, po oblbovaku velmi vtipne ako opite a po zakroku dokonca ziadne bolesti, normalne fungovali dalej bez komplikacii. Tak dufam, ze aj u nas to bude podobne.

majuska451
autor
12. okt 2015

@jancamad dakujem pekne za info no nezavidim kef nolo dve na ra fuuuha

majuska451
autor
12. okt 2015

@iukas tak to je asi ten papiwr s poatupom ako dalej, len doktor sa asi zle vyjadril.Ale ta oblkovacka asi nie je celkova narkoza ciii?

iukas
13. okt 2015

@majuska451 nie, najskor daju po vysetreni oblbovacku, aby to deti lepsie znasali, celkovu narkozu az na operacnej sale.

majuska451
autor
14. okt 2015

@iukas aha takze az potom sa dava celkova narkoza.A este otazocko nevraveli vam nic ze dieta musi byt zdrave,ze nemoze ani sopliky mat?Mne detska doktorka povedala, ze mesiac pred tym nemoze byt maly chory a dokonca ze mesac nemoze brat antibiotika a krcny mi zasa povedal, ze moze aj ochoriet a brat antibiotika za ten mesiac pred operaciu,ze ked mam prist za nim pred operaciou,ze on to vybavi a maleho mozu robit pod nieakou antibioticko clonou,ale ked ja tomu nechapem.

iukas
14. okt 2015

@majuska451 mne krcny povedal to iste, ak by nahodou napriklad tyzden pred zakrokom ochorela, mam hned prist za nim, aby dal dceru dohromady a neprepadol nam termin operacie. takze plati to, co povedal aj vas krcny🙂

majuska451
autor
14. okt 2015

@iukas tak dufam,som rada ze aspon niekto ma taky termin ako mi☺☺☺☺

majuska451
autor
5. nov 2015

@jancamad chcem jednu otazocku deti su na ozbe v noco s mamickami, co mamicky spia na druhej izbe, ako to tam funguje.Mi sme na koniec nesli 5.11 ale pteobjednali sme sa na 23.11 lebo sme boli chory

majuska451
autor
5. nov 2015

@iukas tak uz to mate za sebou?mi sme na koniec nesli 5.11 lebo sme boli chory, preobjednali sme sa na 23.11

jancamad
5. nov 2015

@majuska451 ano mamicky su s detmi na izbe. Ja som mala obe pri sebe

iukas
5. nov 2015

@majuska451 ano, mame to za sebou, zatial to vyzera byt v pohode. Boli sme dnes len dvaja na jednodnovku s mandlami, bolo to rychle, o 7.30 sme tam mali byt, o 9.00 uz brali dceru na operacnu salu, 10,30 ma volali, ze sa uz prebrala, tak sme sa presunuli z operacneho naspat na izbu na oddelenie, tam si mala pekne pospinkala, o druhej sa uplne prebrala a hrali sme sa v detskom kutiku. Domov sme isli az okolo pol 4, pretoze primar bol dlho na sale, tak nas nemohli pustit. Dcera ma po podani premedikacie zhruba 4hodinove okno, pamata si len, ako sme boli este rano na oddeleni a potom az ako sa uplne prebrala opat na izbe na oddeleni. Po prebudeni ziadny hystericky plac, len tak ospalo lezkala az doma ozila. Bolesti nema ziadne, nosna mandla bola vraj velmi velka, davali jej aj ventilacne trubicky/stipulky do oboch usi. Izby su ciste a nove, hoci nemocnicne jednoduche. Dnes prijali jedno male dievcatko na zajtrajsi zakrok, tiez bola mimo kosic. Ak mate dalsie otazky, kludne sa pytaj.i

iukas
5. nov 2015

@majuska451 mamicky su na izbe s detickami, napr. Izby 6 a7 boli male akurat pre mamicku s dietatom a mali spolocnu kupelnicku.

iukas
5. nov 2015

@majuska451 celodenna strava pre mamicku stoji nieco cez 10 eur, vzhladom na jej vydatnost odporucali sa skor vystravovat v bufete. My sme na jednodnovke stravu nemali, ale takto to odporucali dnes prijatej mamicke.

kia241
6. nov 2015

zienky poradte ,nasa doktorka nas tlaci vybrat nosnu mandlu,ale... alergo ma ciste imunita silna,len uz 2 krat mame v nosnych dutinach streptokoka a nejakeho bacila na m..... aj to po 3 tyzdnoch na moje naliehanie urobila vyter hrdla a potvrdili. je to dovod na vybratie nosnych mandlii? nezvykne byt chora len ten sopel adusivy kasel a zahlienena je ale zakazdym to ma pri tejto diagnoze ked ma bacila...co robit?

iukas
6. nov 2015

@kia241 ahoj, co sa tyka bacila ako dovodu na vybratie mandli neviem, my sme nosnu mandlu vybrali kvoli tomu, ze bola strasne velka, upchavala eustachovu trubicu, malej sa z toho podtlaku tvoril az glej v strednom uchu a uz skoro polroka poriadne nepocula. takze ja som sa na vybratie mandle tesila, kedze na malu bolo potrebne kricat, a mala uz z toho komplexy v skolke.
boli sme v detskej fakultnej nemocnici na terase na orl oddeleni (primar Mudr. Koman), ak budes chciet potom blizsie info o postupe, kludne napis do IP.
uz sme po vybere mandli 24 hodin a musim povedat, ze vobec nepoznat, ze bola vcera v narkoze a absolvovala zakrok v puse a uskach. ziadne vytoky, ziadne teploty, ziadne bolesti, ziadne problemy, len ma taky smiesny tenky hlasok, asi z intubovania a sem tam citit z pusy zapach z krvnych zrazenin. dufam, ze nam to takto bez komplikacii vydrzi aj dalej🙂

majuska451
autor
6. nov 2015

@iukas dakujem velmi pekne no skoda ze nam to nevyslo na ten fatum,aspon by sme sa spoznali aj kavivku mozno dali☺ .V kutiku srdca trosku zavidim ze to mate uz za sebou

kia241
6. nov 2015

@iukas dakujem velmi pekne,Konan je macher nejak ste si ho vybavilialebo ste mali stastie?

iukas
6. nov 2015

@kia241 neviem ti povedat, neriesila som operatera, isli sme na ambulanciu, objednali sme sa, v den zakroku ju primar vysetril a na operacku dceru brali, az ked prisiel na saly. neviem, ci ju fyzicky robil on, alebo niekto iny, ale rozhodne bol ten den pri operaciach a je napisany na prepustacej sprave. Inac chodime k byvalemu primarovi Dr. Sopkovi a ten je tiez super.

majuska451
autor
11. nov 2015

@majuska451 ahoj mozem este otazocku po vybrani mandli musi dieatko fukat nos aby vyfukak krv z nova? Ja len preto ze kolegina bola vyberat tiez z dietatom, ale je to uz desat rokov a onj muselu vufukat tu krv z nosa.Nas maly nevie vyfukat nos preto ta otazocka dakujem