Výber poistovne - Dôvera alebo Union?

adrianaaaa33
9. sep 2019

Zdravim vedeli by ste mi poradiť ? Rozmyslam nad dôverou alebo unionom. Kedze ja som v dôvere a manzel union

nikpa
9. sep 2019

@adrianaaaa33 porovnaj si výhody pre poistenca a pre novorodencov ktoré jednotlivé poisťovne ponúkajú. Myslím, že Union z týchto dvoch vyhráva...

sisa_s
9. sep 2019

Dieta ma automaticky zdr.poistovnu po matke 🙂 ak chce po otcovi, teda, mat inu zdr.poistovnu, musi sa posielat specialna ziadost a schvalovat 🙂

0ria0
9. sep 2019

tak ako napísala sisa, ak budeš chcieť nejakú inú, tak budeš musieť podať žiadosť. ale podľa mňa tieto dve poisťovne sú približne na rovnakej úrovni.

lubik87
9. sep 2019

@sisa_s nieje.to.tak.normalne.isiel.muz.s rodnym.listom.do.inej.poistovne ako.mame my a.okamzite.bola.poistena

lubik87
9. sep 2019

@adrianaaaa33 ja.som.dala malu do.dovery my sme vsetci vo všzp ale prechadzame vsetci do dovery ..a uvidime.co bude.o rok.mozno.zasa zmeníme

siska53
9. sep 2019

@sisa_s zakonny zastupca je povinny podat prihlasku do 60dni od narodenia, dovtedy je dieta osetrovane na preukaz matky. Ak by sa tak nestalo, tak po 60 dnoch je automaticky poistene v poistovni matky.. cize na vyber uz potom.nebude.

sisa_s
9. sep 2019

@siska53 no mne hovorila pediatricka, ze automaticky po matke, lebo z jej poistovne sa platia naklady po porode a ked si vyberie inu poistovnu, ta to musia schvalit a tej prvej poistovni zaroven preplatit naklady za to babatko 🙂 takze mozno su aj situacie, kedy to schvalit nemusia, napr.ak babatko po porode malo problemy a velke naklady na komplikacie a liecbu... Ale mozno to schvaluju v pohode 🙂 neviem

siska53
9. sep 2019

@sisa_s ani, ale to len do 60dni, do 60 dni, ak rodicia este nepoziadali, tak lekar vykazuje na matku. Nic sa neschvaluje, jednoducho lekar to psole do poistovne matky a ked rodicia prihlasia sieta do inej, tak od vzniku poistenia uz uctuje doktor na poistovnu dietata. Ak je nieco, to si uz lekar a poistovn riesia medzi sebou.
Priorita ale je, aby rodic prihlasku podal, lebo ide o jeho výber poistovn pre dieta. A kazdu prihlášku este kontroluje UDZS