Vyberanie nosnej mandle a prepichovanie ušného bubienka

123kika
3. okt 2013

Ahojte mamicky...dnes sme boli na ORL a doktor nas okamzite objednaval na najblizsi termin v novembri...je to vazne a musia mojho 4rocneho syna operovat...ide o spojenu operaciu nosnej mandle a prepichovanie usnych bubienkov koli hromadeniu sa hnisu v usiach...bubienky su vtlacene a moj syn dobre nepocuje...doteraz bol lieceny na druhy zapal stredneho ucha a odvtedy slabo pocujeme.Zapal je vylieceny ale toto nam ostalo...mate skusenosti? Zaujimalo by ma ze ako to vase dieta znasalo..mci malo bolesti po operacii a ci vam to pomohlo/urcite ano/ ..doktor nam povedal ze ak bude potrebne tak do usi mu budu vkladat rurky....mate skusenosti? Dakujem Drzte nam palceky

macamac
3. okt 2013

@123kika ahoj, no my sme boli na vyberaní nosnej mandle a počas operácie mi prišli oznámiť, že syn má aj krivú nosovú prepážku a že má vpáčené bubienky- po častom zápale stredných uší. ony si prišli pýtať povolenie, že keďže je v narkóze, že mu to spravia hneď a teda či môžu. tak som súhlasila, spravili mu to. keď ho priniesli, akurát mu vytiekla len kvapka krvi z ucha a to bolo všetko. takže v pohode.
a inak po operácii ho bolel krk a dostal zápal-2 mesiace sa liečil 😒
ale pomohlo mu to dosť, dovtedy stále chorý a teraz naozaj málokedy 🙂
nemusíš sa báť 🙂
a boli sme na jednodňovej operácii

123kika
autor
3. okt 2013

@macamac dakujem velmi pekne a moc plakal? Ako to zvladal? Dakujem 😉

lucka273
3. okt 2013

@123kika ahoj tak my mame skusenost takuto:v decembri sme boli na vyberanie nosnej mandle s dovodu ze mala nepocuje dobre vytahovali jej aj taku hustu tekutinu boli sme na jednodnovej hospitalizacii o mesiac na kontrole bolo ok vsetko 🙂 sme sa tesili a tyzden sme prisli k doktorovi s tym ze mame zapal stred.ucha :( a znova zle pocula :( takze nosne mandle nepomohli v 6tom mesiaci po pravydelich kontrolach nas lekar odporucil na stipulky(tubicky)dalsia operacia no lekar (operant)nevoperoval malej stipulky so slovami neni treba!co mi bolo divne kedze nas lekar predtym uistoval ze je o tyzden na kontrole nam lekar aj lekar(operant )zistili ze je obaja ju v ten den kontrolovali a nakoniec lekar (operant)uznal ze je treba...cize sme zmenili nemocnicu a teraz znova chodime po kontrolach a sme cakatelia na operaciu(vlkadanie stipuliek)cize mame s nou behacky ale dufam ze nas coskoro daju na operaciu a bude vsetko ok...ja to na dlho ako ti vsetko vysvetlit...ale mala znasala narkozu ok 🙂 oba dva razy...az na ten divny sposob spravania ked dostala oblbovak :D BOLA ako kedy opita,zdrogovana som sa na nej sulala ale potom po narkoze bola v poho...za chvilu sa zobudila a papat nemohla skor ako o dve hodiny ale potom papala,sestricka vravela ze to dobre znasa vraj niektore deticky po narkoze placu ako zmyslov zbavne a vedia aj po prvom raze grcat...drzim palce a skore uzdravenie 🙂

macamac
3. okt 2013

@123kika nie je zač 😉
neplakal a zvládal to naozaj v pohode 🙂
ale on mal už 8 rokov vtedy
a bol tam aj jeden chlapček, mal 3 roky a ešte dve deti tiež tak 3 ročné a poviem ti, že to zvládli lepšie - čo sa pooperačných komplikácií týka - ako my
lebo boli sme spolu na kontrole, malé deti v pohode, len môj dostal zápal
vraj čím menšie, tým lepšie to zvládajú

marekovadianka
3. okt 2013

Poznám kliniku kde majú pri detských operáciách naozaj prepracovaný systém... Deti sa niekedy aj po operácii dokonca pýtajú , že kedy už bude tá operácia =)..
Je to Mediklinik v Leviciach.
Fakt odporúčam! MUDr. Zoltán Csendes je lekár ORL a túto súkromnú kliniku aj vlastní. Všetky deti ho zbožňujú a je výborný odborník.

doctorka84
3. okt 2013

ahojik maminky pripajam sa k vam osobone s operaciou skusenosti nemam, ale tiez nas to caka maly ma uz sest rokov, a stale sme proste bud nachladeny alebo chory, ma tiez nosne madlicky lekar Orl nam odporucil vybrat ich a ked sme boli na predoperacke tak mu tam zistili aj tie uska presnee ze ked bude nutnee tak mu nasadia tie trubicky, ale den pred nastupom mi opat ochorel, ach jaj, a stale proste nieco bud je tak nachladeny ze mi ho nezoberu alebo je po antibiotikach, boli sme na alergo tak mu dali na imunitu lieky lebo ju ma oslabenu tak ked sa mu to polepsi tak hned letime tiez na operaciu a trosku ste ma tiez svojimi skusenostami upokojili ze to vase deticky zvladli 🙂

123kika
autor
21. okt 2013

@macamac
@doctorka84
@marekovadianka
tak vzhladom na zdravotny stav nas preobjednali z novembra na zajtra sme fit, takze ideme zajtra bojovat,,myslite na nas a ja sa ozvem ako to prebiehalo, potom odpoviem papa

doctorka84
22. okt 2013

@123kika tak sa drzte skore uzdravenie prajeme, a dajte vediet ako ste dopadli 🙂

marekovadianka
23. okt 2013

@123kika Držíme palčeky a skoré zahojenie!!!

123kika
autor
23. okt 2013

@marekovadianka
@doctorka84
@macamac
ahojte maminky, tak mame skusenosti...maly je den po operacii, prebiehalo to takto:
prijali nas rano o 6.30, uz sme boli prezleceni do pyzamka a cakali sme nachystani,,,zobrala som malemu 3pyzamka a velmi mi to pomohlo, prve pyzamko chceli s rozopinanim na gombiky,,,tak to som mu obliekla na operaciu, rozopli mu gombiky a ponapajali ho na sale,,,druhe som mala klasika cez hlavu,,,ja som si zobrala tricko a kratasky,,mohla som lezat s malym v postielke vedla neho velmi mu to pomohlo a aj ja som sa citila lepsie,,,,
bolo dost deti zobrali nas o 10, malemu dali naladovku sirup vypit,,Luko sa smial, pytal sa ma, ze preco ma spiderman masku na tvari a smial sa ako keby sme nieco smiesne hovorili,,,potom ma frckal do brady a nosa a rehotaaaaaal,,prisli po neho.. so sebou si zobral mojkacika v druhej ruke drzal spidermana a isli sa povozit po nemocnici na lehatku/aby sa nebal,,,tak som ho takto motivovala, ked videl, ze beru deti niekde prec../ doniesli mi ho o 11hod/ vysvetlovali mi, ze maly je zlaty, ze pekne spolupracoval a za odmenu dostal panacikov domov/vybral si smoulu a Toma z rozpravky Tom a Jerry/ na sale mu dali fukat balonik v ktorom bola uspavacka a az tam mu davali kanilu,,ked spal, tak si ho popripravovali,,prisiel hned sa preberal,,,hned ma hladal, tak som si ho mojkala,,hladkala, prihovarala sa, tak spinkal dalej,,,vypluval sliny,,tak som ho utierala,,,miestami mrnkal, nedalo sa mu rozpravat,,,vzdy ked zacal plakat, tak som ho ukludnovala, ze aby neplakal, lebo ked bude plakat, bude ho to boliet este viac,,tak sa utisil, potom mu sestricka hovorila, ze ak bude plakat, tak mu to zacne krvacat,,,vzdy sa utisil,,spal mi do 13hod,,,potom sa uz uplne prebral,,,,tisila som ho mal zacat pit, ale nechcel, tak ho sestricka donutila pit, ze ak nebude pit, tak tam ostane aj na noc a ze ho nepusti domov,,stazoval sa na bolest v hrdielku...dala mu cipok od bolesti , ale bolesti neprestavala,,,nakoniec sme zistili, ze to nie je bolest hrdla, ale bolest zaludka, bolo mu tazko,,,povracal sa,,,vsetko bolo z operacie,,,krv,,,hlieny,,,vsetko co mal v dutinach a usiach a co sa dostalo do zaludka islo von a to mu velmi pomohlo..keby ho sestricka nenutila pit,,,neulavilo by sa mu,,,potom mi este vracal 3krat,,bal sa uz potom pit ale nutili sme ho po troske,,bolo s nami aj jedno 5rocne dievcatko to vobec nevracalo,,pilo,,zjedlo obed /polievku a po hodine paprikas/ a o druhej isli domov,,,ju operovali o 9rano...bola uplne fit,,ked odchadzalo, tak by som ani nepovedala,,ze bola operovana,,,spokojna,vyrovnana,,super/ mi sme bojovali,,Luko bol dobrucky, vsetko toleroval super, len sa bal toho vracania...zvladol to na jednotku,,vypil mi 4pohare z toho dva vyvratil..nejedol,,,mylsela som, ze uz nas nechaju aj na noc,ale potom prisiel doktor a povedal, ze mal obrovsku madlu v nose, ze to necakal, ze bude taka obrovska, uska prepichol,mal tam vela tekutiny,,/rurka mu nakoniec do usi nedavali, nebolo treba,,,super!/,preto vracal,,povedal, ze aby som mu ponukala tekutiny ale nenutila ani pit ani jest, ze ma za sebou tazky a hlavne rozsiahly zakrok,,,skontroloval hrdielko isli sme domov o 18.30,,,cesta autom bola pre neho namahava,,prisli sme domov a 15minut na mne spinkal, potom som ho prezliekla,,,bol mrnkavy,placlivy na druhy den? Dnes? Tazsie sa mu rozpravalo--zrazu mal v nose vela miesta a pri rozpravani tak zvlastne sycal, pukal,,neviem to opisat,,,taka zvlastna rec,ale dieta sa rano najedlo/jogurt, chlebik o desiatej si pytal znovu chlebik, polievkku slepaciu, paprikas, presnidavku, puding/ cely den bol vesely, spokojny,,,na operaciu spomina, ze uz nechce ist, lebo nechce vracat...ale lepsie sa mu dycha, lepsie pocuje a je rad ze mu lekar pomohol,,je to dobre a konecne ho nic neboli...sme radi, ze to mame za sebou,,zalezi od dietatka ako to znasa..Lucka 5rocna to zvladla uplne na jednotku,,,LUko to zvladol,,len keby nevracal...dufam, ze sme vam pomohli nasim pribehom a nebojte sa,,cely den mi usiel ako voda,,nebolo to strasne,,,zoberte si vela vreckoviek, mi sme mali tie krabicove a neminuli sme ich vsetky este som ich nechavala jednemu chalanovi, nech ich minie,,,zoberte si na prezlecenie veci pre seba a pre babatko pyzamka, Lucka mala len jedno a viac nepotrebovala, mi sme minuli 3 jedno z gombikami mal spotene, mokre, tak som ho poprezliekala,,druhe mi ovrackal a v tretom sme fungovali,,,drzim vam palce a nebojte sa nase deti su silne a velmi rychlo sa otrasu,,niektore v ten den, niektore na druhy den..dnes by som ani nepovedala, ze moj syn je den po operacii, pije je,,je spokojny, len ta jeho krasne smiesna rec...moje babatko krasne milovane srdiecko,,,papa a dajte vediet ako to vam dopadlo.... 😝 myslime na vas tento pribeh nie je na odstrasenie ale na povzbudenie,,da sa ...

macamac
23. okt 2013

@123kika super 😉
nech ste už len zdravučkí 🙂
aj môjmu sa neskutočne uľavilo a začal aj rýchlejšie rásť a prospievať 🙂
my sme už 3 roky po 😉

123kika
autor
23. okt 2013

@macamac super, som strasne rada, ze uz to mame za sebou,,,nam uz to pomohlo teraz,,,sam mi povedal, ze konecne ho nic neboli a netlaci v uskach,,ze maminka ja akoby som ani uska nemal,,hihih

majkaa
23. okt 2013

@123kika ahoj ja som tiež z Martina a sme objednani na 28.11. Ale do Žiliny kamarátka tam bola a mala veľmi dobre skúsenosti. No chcela som malého stiahnuť zo škôlky od novembra ale nebude to asi potrebné lebo už teraz mame sopliky. Jeden môj kamarát mi hovoril že jeden ich známi išiel tiež na vyber s dieťatko, nepoznáš náhodou Robka Milana

macamac
23. okt 2013

@123kika no zlatý je 😵 😉 🙂

123kika
autor
23. okt 2013

@majkaa ano, to sme my

123kika
autor
23. okt 2013

@123kika ano majka to hovoril o nas,,,byva vedla nas hihi

123kika
autor
23. okt 2013

@majkaa ja som spekuloval Ruzomberok ale nelutujem su tu zlati a pan doktor Kapusta je zlatyyyyy

doctorka84
23. okt 2013

@123kika tak to je super ze to uz mate za sebou, jasnee dame vediet ked pojdeme ale skoro to zrejme nebude maly zase sopli a je to zapalovy soplik zeleny tak uvidime co z toho zase bude ale az budeme po tak dame vediet, tak veru deticky su mocnejsie niekedy ako my mamicky 🙂, tak skoro sa uzdravte 🙂

majkaa
24. okt 2013

@123kika aky je ten svet maly. No my sme uz objednany tak to uz necham tak.

123kika
autor
24. okt 2013

@doctorka84 nam hned ako zacali sopliky tak doktorka mu hned nasadila pamycon a nespustili sa nam,,do operacie som ho napchavala cebionom, imunoglukan, stoptusin a na tomto sme ficali do operacie dva dni pred operaciou som vysadila,,,
@majkaa drzim palce, nech uz to mate za sebou, potom dajte vediet, luko je uz uplne fit

doctorka84
25. okt 2013

@123kika tak aj my to tak robime len sa mi zda ze uz ten pamycon velmi nezabera lebo ho berie dost casto tak momentalne sme opet na pamycone a kvapkach do uska sadlo mu to na usko, ale nastastie nema teplotku 🙂 tak som rada tak ked teraz vyzdravie tak ideme na to dufam ze nam to do toho decembra vyjde uvidime tak to mate super ze ste uz fit tak uz to mate za sebou to je super 🙂

juliana255
6. nov 2013

ahojte.... aj môj 3 ročný syn je objednaný v Ružomberku na operáciu - výber nosných mandlí 21.11.... neviete ako to tam prebieha? mám veľký strach o neho....ďakujem.....

29anna
24. jan 2014

ahojte aj my mame taky problem ,že moja dcerka 4 ročna ked vnoci spy tak lape po dychu.doktorka mi to kazala vybrat ja som nechcela že to sa vylieči .potom to prešlo asi tak 4mesiace bolo dobre a teraz,atieš byva každy mesiac chora a naposledy až 2krat v novembi.ateraz zas. ale už sme objednane ale sa toho strašne bojim čoto vlasne bude.

29anna
24. jan 2014

@juliana255 ahoj aj mi sme objednany atiež sa bojim.vy už mate potom ak bisi bola taka dobra a napisala mi ako to prebehlo.dakujem

juliana255
1. feb 2014

@29anna ahoj tak ja asi nebudem ten najlepší príklad pre potešenie, ale čo už.... tak my to už máme za sebou, pred narkózou to bolo v pohode, ale po nej, hrôza, tak pre mňa, ako aj malého. Doktor ma na to upozornil, že asi hodinu po narkóze malého nebudem poznať, že sa bude správať inak, ako obyčajne. Aj to tak bolo. Malý bol malátny,umrnkaný, zúrivý, no chúďa nevedel, čo sa s ním deje. Najviac mu vadila kanila zapichnutá v zápästí a snažil sa ju stále strhávať. Nič ho nebolelo, aspoň to tvrdil, a po účinkovaní narkózy bol ako vymenený. Už bolo dobre, čudoval sa, prečo sú hračky tam a nie inde (a v zostatkovej narkóze s nimi vyvádzal), bol kľudnejší až na tú kanilu (stále sa pýtal, kedy mu ju dajú preč)prechádzali sme sa po izbe, trošku šantili a pýtal sa, kedy mu budú vyberať tie soplíky, ...takže fakt o tom ani nevedel. Potom už postupne mohol piť, po trošičke a večer mu dali aj papať. .... ale bol tam aj iný chlapček, ktorý po operácii spinkal a bol v pohode, no na 2 deň bol zase trošku horší... nehovoril, nechcel papať a tak.....ak by niečo, kľudne sa pýtajte..... papa

29anna
8. mar 2014

@juliana255 no ahoj mi už to mame zasebou tiež vutorok jej vybrali tie nosne mandle a krčne orezali,tiež bola mrzuta ale vetšinou spinkala. tiež chcela dole tu kanilu a hlavne chcela ist domoumali sme jeden den bzt dlhšie ale stale plakala tak nas pustili amali sme problem spitim a jedenim.ale doma toje už lepšie.som rada žeto mame už zasebou,jej stav sa zlepšil už spinka vnoci dobre,ešte uvidime aka bude imunita ked pojde do školky.

daniaz
1. máj 2014

@juliana255 ahoj, zajtra nas caka operacia tiez v ruzomberku, mozem sa spytat na skusenosti? Kolko trval zakrok ako to tam prebieha? Uz par noci nespim a sa moc bojim ☹

juliana255
1. máj 2014

@daniaz ahoj.... hore vyššie som popísala presne, ako to bolo, prečítajte si to, operácia trvala hodinu aj 15 min.... vôbec Vám nezávidím a držím Vám palce.... ak by Vás niečo ešte zaujímalo, čo nie je napísané vyššie odomňa, kľudne sa ozvite.....

applede
1. máj 2014

ochh......ked to tu citam ....zimomriavky mi chodia po tele... 😒 😒 ...ja som mala s usami problem od babatka..(co mi mama hovorila a teraqz klop...uz 3 roku nic) ....nosne my vybrali v 18-tke...potom bolo chvilu dobre, aj ked sem tam prievan v uchu sa vyskytol..... 😒 .....pred 3 rokmi som klasicky ako vzdy ked ma zacinalo ucho boliet citila miernu bolest ....nic nenasvedcovalo tomu ako to skonci....najskor klasika na usne, jedenkrat, druhy...treti....az presli dva tyzdne......za uchom sa mi spravil nejaky "vacok" no fakt ako ziabra to vyzeralo........ja som plakavala den noc, ziadne lieky nepomahali.....len nejaky prasok...neviem ako sa uz vola...len si pamatam ze na krabici bolo 3 krat denne....a ja si presne pamatam ze ucinkoval 5 hod....nato nezabudnem ze ked som videa ze konci piata hodina musela som ho mat pri sebe lebo som ...no fakt kolabovala....medzitym som prestavala otvarat usta ...... az tak ze som dokazala pit len cez slamku ...neotvorila som ich ani tak aby sa mi tam vopchala lyzicka 😒 ...za 3 tyzdne som schudla 5kg.....x-vysetreni najskor na klinike u nas v PN, v nemocnici.....az ma nakoniec poslali do BA na Antolsku .....tam som si pobudla 2 tyzdne....aj to prve dni v takych bolestiach kym zistili co to je ....ze rodit je oproti tomu nic 😢 ...najskor hladali neviem aky nador, rakovinu.....nakoneic to bol LEN...zapal...ale bol to zapal ucha ktory bol tak hlboko pri ustnom nerve ktory nan tlacil tak ze som nedokazala otvorit usta...operacia ok, tiez som vracala potom, ale ked mi robili drenaz.....ako 20 rokov som mala ale revala som jak mala ked sa ten obrovsky UJO na mna zvalil na sale a oni mi drenazovali za uchom ...bez injekcie utlmenia....teraz mam na krku skoro 10cm jazvu ,....uz som si na nu zvykla, aj ked nechapem jak ma mohli " takto dohovadit" a taku jazvysko spravit!!!!!!!...preto som max "hakliva" na vsetko co sa usi tyka, staci ze zafuka a uz mam "hysaky" hmm 😒 🙂 ...taka moja skusenost s mandlami a usami...

jumca
26. máj 2014

Dobry den, prosim pekne mate tu niektora skusenosti s vyberanim nosnej mandle a vkladanim stipuliek do usiek v Ba na Kramaroch ORL? Dakujem za kazde info