Vyberanie štichov a komplikácie

lucka127
10. feb 2014

Nuz,zajtra ideme na vybratie stichov pred 11 dnami Samkovi vybrali obrovske znamienko z prstenika cca 6 stichov rovno v zhybe, ale zial tieto posledne dni nam to hnisa macame to v repiku vetrame ale hnis tam rano zase pod kozou bol, prosim viete mi povedat co nas caka?:(:( vyberu mu stichy aj napriek tomu? alebo mu to nejar rozrypu? uz teraz mam z toho brusnu chripku brr:(:(

darina1952
10. feb 2014

@lucka127 Ahoj, ťažko povedať aký postup urobia lekári v tomto konkrétnom prípade, ale zvyčajne sa urobí drenáž - keďže mu to hnisá, tak je tam nejaké mokvavé ložisko, tak sa to tou drenážou vysuší - drenáž je taká malá "šnúrka" ktorou sa vyvedie hnis a vlhko z rany alebo mu to ešte môžu ošetriť v prípade že je tá ranka menšia inak, a to tak že mu to vyčistia a dajú tam Višňovského oleo-balzam - to je taká "mastička" riedka s vôňou údeniny (aspoň mne to tak vonia) a tá "vyťahuje" hnis z rán a účinkuje výborne za 2-3dni je po hnise 🙂
neboj, možno to bude preňho trošku citlivejšie - opýtaj sa na lokálne umŕtvenie poprípade, ak sa bojíš že ho to bude bolieť 😉
držím palce 🙂

lucka127
autor
10. feb 2014

@darina1952 vyberu mu ale tie stichy ci nie?🙂 hodim ti sem foto ono je to uz akoby hlboko kdesi ma to ususene len sa mu pod kozou urobilo taketo lozisko nechapem aj to mocime neikolko x denne v tom repiku..len ten posledny na zhybe bol kriticky:(

darina1952
10. feb 2014

@lucka127 no podľa mňa vyberú 😉 a dajú mu na to hnisavé ten oleo-balzam aby sa to vyliečilo 🙂 ...neboj, pekne sa to zahojí. Ja som mala niečo podobné po sekcii na ľavej strane na kraji sa mi trochu otvárala ranka a s tým oleo-balzamom sa mi to vyliečilo a pekne zatiahlo.

lucka127
autor
10. feb 2014

@darina1952 uff dakujem🙂 som uz asi precitlivela a v piatok cestujeme ked su prázdniny tak som zvazovala ci vlastne niekam ist ked to ma takto halabala🙂

darina1952
10. feb 2014

@lucka127 má to už pekne zrastené 😀
Ešte som si spomenula na jeden recept našich starých mám, tie si na takéto hnisavé veci zvykli priložiť kôrku z domácej údenej slaniny a previazať na deň-dva. Tá kôrka vraj vytiahla ten hnis...a vraj to naozaj fungovalo, zaujímavé, že?!
tak ešte raz držím palce a žiadny strach, bude to OK 😉

dynnora
10. feb 2014

Ahoj, ja som bola vyberať znamienko na prsníku a tiež mi zahnisalo, ale stehy mi normálne vybrali a musela som si kúpiť mastičku v lekárni za 15 eur a mastiť...a všetko v poriadku 🙂

ellahop
10. feb 2014

@lucka127 ja si myslim, ze mu stichy vyberu, a hnis mu vytlacia. ☹ . mne takto nahnisala rana po cisarskom. bol to des.. potom mi do toho vytlaceneho dali drenaz na odtok hnisu. brala som aj antibiotika. je to zapal.

lucka127
autor
10. feb 2014

@ellahop fuuj:( este tam odpadnem ja :D dufam ze ma tento x nechaju pred dverami:( a tak sme sa snazili aby sa to super zhojilo:(

josenka
10. feb 2014

@lucka127 Na vyťahovanie hnisu je najlepší myší chvost (rebríček obyčajný) - máčať v odvare. Repík ranu zatvára, myší chvost hnis pekne vytiahne - mám doma 3 chalanov, takže s myším chvostom máme bohaté skúsenosti. 😉

ellahop
10. feb 2014

@lucka127 takto este skus tak bylinkovo.. mozno to ustupi aj same.

ivet1371
10. feb 2014

@lucka127 betadine kvapky nie repik keby si davala.to davaju aj v nemocnici.ja som ocinovy ošetrovala rez cez cele brucho mal.hoji sa s nimi krasne.určite kup

lucka127
autor
10. feb 2014

@ivet1371 dakujem🙂

maznacik007
10. feb 2014

@lucka127 tebe to kazali macat v repiku ....

ja co viem tak taketo rany kym su tam stehy tak sa NESMU macat ... v nicom ..... maximalne pokvapkat betadine roztokom ...

ja som mala tiez takto jednak na bruchu, na nohe aj na prsniku a malemu naposledy na jesen takto ruku operovali a nemacali sme ... len betadine pokvapkat ... a prekrytie ... nic viac ... az po vybrati stehov postupne potom premastovat ... mne sa robia keloidne jazvy ...

lucka127
autor
10. feb 2014

@maznacik007 nie nekazali ale zacalo mu to hnisat tak starka zakrocila, dnes som mu dala na to gafrovu mast tu mam osvedcenu pekne mu vyhnisala aj z pod zhrubnutej koze + rozmocili sme v repiku, uvidíme co nam zajtra povedia a ake to bude rano,oni ti povedia kadeco,muza ked mi zdrelo spadol z motorky vies ako ho osetrovali? mal to cca asi 3 tyzdne sme chodili na chiru a zakazdym mu robili prevaz stylom ze mu strhli chrastu a takto by ho liecili donekonecna mal to hlboko cca 2 cm dovnútra lakta, tak sme zistovali a v lekarni nam tento gáfor odporucila a zaviazat a cez den vetrat a asi o tyzden-dva mal aj velmi hlboke rany v poriadku obhnisalo ranu dookola a osusilo az sa scelila, je vsetko lekarom neverim aj ked urcite maju mudrost od Boha ako dar 😉 ale uz nejeden x sa mi osvedcili viac rady tu mamiciek s podobnymi skusenostami ako to nehat mu to prepichovat a sturat v nemocnici😉

janinah
10. feb 2014

polievať Betadinom niekolkokrát denne,repík je slabý a len to rozmová,a ešte sa tam zajtra opýtaj,či nepomôže znehybniť prst,ja by som znehybnila na 2-3 dni

maznacik007
10. feb 2014

@lucka127 kym su stehy tak sa to mocit nemoze .... hlavne im to nehovor lebo ta zotru jak sirotu ... ak hnisa treba dat dezinfekciu ten betadine je vyborny a davaju ho aj v nemocke ... preto to ma take skarede na tej fotke ... lebo si to rozmacala ...
ja mam tiez svoje skusenosti .... niezeby ma to tesilo ... sak ano.. ale to bola jedna z prvych veci ked nas prepustali po operacii ( a to mal taku ze mu vyberali droty potahane po ruke ) a ruku mal uplne zosuverenu skaredu sak dva mesiace mal sadru a prisne mi zakazali mu to macat v comkolvek ... stehy mat po tych drotoch ...az ked sa vybrali stehy tak po 24 hod. az potom ... ale tak ja sama mam za sebou nejake operacie a to je jedna z veci co ti vzdy povedia ... nekupat nemacat kym su stehy ... max. betadin ...

a inak ked si das do googlu tak 99 percent prispevkov najdes ze sa stehy nesmu namacat ... inak to bude skareda jazva z toho prip. sa mozu rozpadnut a tak .. proste sa to pekne nezrastie...

lucka127
autor
10. feb 2014

@maznacik007 dakujem za info nepovedali nic ja som tam nebola bol sit s muzom a jeho mamou (starkou) mame tri deticky a ja mam v poslednej dobe velmi slaby zaludok

maznacik007
10. feb 2014

@lucka127 ako kasli uz na to len to nehovor ze si to macala inak ma to v zhybe takze aj to mu to zhorsuje to hojenie... no nech zvladnete vyberanie v pohode...

no ja som si tiez uzila maly si zlomil ruku v lakti ale tak ze dve operacie komplikacie, rehabky ... pat mesiacov... 😝

lucka127
autor
10. feb 2014

@maznacik007 fuu vam sa toho akosi lepi🙂) rada sa enham poucit z bezne dostupných veci som mala doma len gáfor a repik som asi zle vybavena:D

maznacik007
10. feb 2014

@lucka127 ja mam hyperaktivneho syna ... takze mavam doma vacsiu vybavu .... v lete dostal na narodky piate tu velku trampolinu ... pritom on vie skakat salta robi, uz znovu teda, stojky mlynske kolo... a nestastny skok a bolo to ... pred vianocami sme ukoncili rehabky v nemocke ale teda cvicit musime este stale doma ...tu jemnu motoriku ... to este nema uplne obnovene.

lucka127
autor
10. feb 2014

@maznacik007 uff:( nas prvy je tiez hyperko a vidis ani poriesit sa mi nemusi dorobia ho dr pre znamienka:D no snad nam to dobre dopadne🙂 ani spat var nebudem:D

ivet1371
10. feb 2014

@lucka127 sa čudujem prečo neodpuručaju betadine robia chybu 😠

lucka127
autor
10. feb 2014

@ivet1371 sama som zvedava co povedia..

ivet1371
11. feb 2014

@lucka127 daj vediet

lucka127
autor
11. feb 2014

@ivet1371 Ahoj dopadli sme super dr nic nevravel ta gafrova mast je maly zuazrak ja som mu to vcera natrela a zalepila leukoplastom po 2 hodinach mu to zhnisalo von vsetko bordel a hned som zamocila na pol hodinu do repika rano mal uz aj kozu osupanu chrasty odpadnute🙂 a nova kozticka dnes vybrali za 2 sekundy snad ze ani necitil zelenym postrikali a vsetko je oki🙂🙂:
dakujem za rady🙂

ivet1371
11. feb 2014

tak super 🙂

zuziakubko
14. apr 2015

Ahojte,

chcem sa spýtat, či nemáte skúsenost s obstehom, dnes mali 3-5 ročnému synovi vybrat stehy a namiesto toho mu spravili len obsteh, má dokopy 10 na lavej nožičke po porezaní, sestrička mu vybrala stehy len z tej 1 cm rany, z 4 cm rany mu nevybrala. ja som myslela, že mu ich vyberú všetky, nepozerala som sa, utišovala som syna a tiež nám lekár povedal, že nemám namáčat krytie rany, ale do piatka mu to nemožem nechat zalepené bez dezinfekcie alebo áno? Máte s týmto prosím skúsenost? ďakujem pekne

aristka
15. apr 2015

@zuziakubko asi išlo o ranu na nejak zaťaženom mieste ,stehy sa môžu nechať v poho aj 10dní ,ranu nemožno namáčať ,aby sa nerozpadla a qn do piatka to môžeš nechať ,bolo to určite sterilne ošetrené a prekryté....