Vybratie znamienka u dieťaťa

luckarisko74
16. júl 2018

Ahojte...dnes nam doporucili vybrat znamienko synovi....ma 5 rokov....odporucili by ste mi nieco v Nitre pripadne aj inde....pochybujem ze zvladne len lokalne umrtvenie....ake su vase skusenosti?dakujem za kazde rady

romco3
9. máj 2019

nas 5-rocny syn ma znamienko, vytvorilo sa mu pred niekolkymi mesiacmi (myslim ze v januari) a rychlo tmavlo (tmavohnede az do cierna), ale male. Boli sme u kozneho, ze zatial to nie je nejak podozrive. Len vytvorilo sa mu to na mieste kde bol kedysi obareny (nie priamo na jazve, ale na zasiahnutej kozi). Tak sme sa teda sli pre istotu spytat na popaleninovu kliniku do Ruzinova. Lenze tam nas odbili tym, ze oni sa v tom presne nevyznaju, ze vybrat by sa to malo alebo minimalne aspon pravidelne sledovat u kozneho (lebo ze ten ma nato pristroj). A vybratie? ze nevie si to moc predstavit v lokalnej anesteze. A ze pod celkovou to u nich robit nemozu, lebo treba detskeho anesteziologa (nie vseobecneho pre dospelych) a ze aj on ked ma operovat dieta, tak musi sa presunut na Kramare. Sme z NR-kraja (NZ), koho nam poradite? Ake mate skusenosti s takym dietatom, vyberom znamienka pod lokalnou? On zle znasa hocico ci uz u lekara alebo aj doma (napr. aj kvapkanie kvapiek do oci).

luckarisko74
autor
9. máj 2019

@romco3 my sme davali v Nr doktor Ševčik ....su zvyknuty vyberat detom v lokalke...my sme tam boli este pred zakrokom par dni nech sa s nimi zoznami porozprava. ... sami to navrhli....pocas zakroku maly pozeral na telefone videa😀ale velmi rychlo to bolo ...a samozrejme sme sa predtym aj s nim o tom rozpravali a mal aj slubenu odmenu

chichua
25. aug 2023

@luckarisko74 dobrý deň, kde vášmu synovi vybrali znamienko? Mohli ste byť počas zákroku pŕ ňom? Syna 9 ročného chcú dat kvôli zámienku do celkovej narkozy s čím nie som nadšená, ale ze predtým môžu skúsiť lokálne vybratie ale klasicky na operacke bez mojej prítomnosti. Obe varianty sa mi zdajú príliš stresujúce kvôli cca15 minútovému zákroku. Syn by to zvládol v lokalke kebyže môžem byť pri nom. Tak hľadám, kde by mu to vedeli takto spraviť.

nel33
6. mar 2024

@chichua Dobrý deň, ako ste prosím dopadli s tým znamienkom? Dcérka má na tvári a tiež to budeme riešiť. Ďakujem

nel33
6. mar 2024

@tempera Dobrý deň, ako ste prosím dopadli s tým znamienkom? Dcéra má tiež na tvári a bojím sa, aby jej tam nezostala veľká jazva má ho pod očkom cca 2x1 cm. Ďakujem

chichua
6. mar 2024

@nel33 syn má už vybraté znamienko. Vyberali mu ho na klasickej chirurgickej ambulancii v lokalke. Ale on ho mal na hrudi. Keby na tvári, tak ideme na plastickú a tam mu to chceli robiť v celkovej anesteze.

nel33
6. mar 2024

@chichua a zostala mu veľká jazva?

chichua
7. mar 2024

@nel33 celkom áno. Nemá to pekne.

nel33
8. mar 2024

@chichua a na ktorej chirurgii vyberali?