Vyčnievajúce rebierko u dieťatka

dasulik123
15. mar 2012

Ahojte moj syncek ma jedno rebierko viac vycnievajuce ako to druhe.kvoli tomu cvicime vojtovku,robili mu aj rozbor krvi ci nahodou nema nedostatok vitaminu D.vsetko bolo v poriadku.uz sme boli aj na ortopedii.zatial mu usg,rontgen hrudnicka nerobili,na buduci tyzden ideme na vysetrenie,tak uvidime ze ako to dopadne.dnes mi terapeutka na rehabku povedala ze mozno bude musiet nosit korzet na hrudnicku.mate s tym nejake skusenosti?poradte mi nieco co sa este da robit.navrhli mi aj plavanie v ramci rehabilitacie.velmi pekne dakujem a prajem krasny den 🙂

mimina79
15. mar 2012

Ahoj, a koľko mesiacov má tvoj synček? Ako veľmi mu rebierko vyčnieva? My máme 8,5m chlapčeka a tiež sme si pred pár týždňami všimli, že mu troška vyčnieva posledné rebierko na ľavej strane, hlavne keď sa točí, tak sa mi zdá, že dosť, keď ho vyrovnám na chrbátik, tak je to minimum..zatiaľ sme nič nepodnikli, tiež ma napdadol vit. D, ten dávam pravidelne ešte v kvapkách. Teba odporúčila pediatrička na tie vyšetrenia čo máš už absolvované? Ďakujem pekne, nechcem niečo zanedbať..

alusha
15. mar 2012

ahojte, aj ja som si vsimla pred nejakym casom, ze synovi jedno rebro vycnieva, ma styri roky, doteraz som si to nejako nevsimla, takze neviem, ci ako rastie, mu trosku zacalo vytrcat... zatial som s tym nebola nikde, ale buduci mesiac ideme na 4-rocnu prehliadku tak to ukazem dr... ale myslim, ze to nic vazne nebude, ved vsetci mame nejake deformacie 🙂 chrbticu ma peknu rovnu, takze mozno je to len esteticka vada...

petkave
15. mar 2012

@dasulik123 ahojky, môj syn má 19 mesiacov a tiež mu vytŕča trošku ľavé spodné rebierko. Moja mudra to nikdy neriešila. Ja ju na to akosi vždy zabudnem upozorniť a ona si to možno ani nevšimla, keďže malý robí v ambulancii riadne cirkusy. Mudra sa ho nemôže ani dotknúť, lebo ho hneď chytí hysterický záchvať a sme rady, keď sa nám ho podarí aspoň ako-tak odvážiť a pomerať. Inak som si nevšimla, žeby mu to spôsobovalo nejaké problémy. Pohybovo je zdatný až-až. A fakt ma nenapadlo, žeby kvôli tomu musel cvičiť. Ale robím si výčitky kvôli tomu D vitamínu... To ozaj netuším, či ho má dostatok ☹

alusha
15. mar 2012

@petkave nas s tym tiez nema ziadny problem, skace, beha, lieta, vsetko co sa len da 🙂 🙂 ale tiez ma to trosku mrzi a urcite na to dr upozornim.. jemu vytrca ale rebierko nie spodne, ale tak niekde v strede...

nikiii
15. mar 2012

Ahoj holky, já teda nemám zkušenost v tomto úplně s dětma (teda aspoň na svých zatím nic nepozoruju), ale se mnou - myslím že mám přesně to co máte na mysli, nevím proč, prostě to tak mám od narození, a nikdy mi to žádný problémy nedělalo, tak se nemusíte ničeho bát 🙂 to jen takové moje povzbuzení.

alusha
15. mar 2012

@nikiii a ktore rebro ti vycnieva? 🙂

petkave
15. mar 2012

@nikiii ďakujeme.
@alusha my ideme v 21. mesiacoch na kontrolu, tak hádam si na to spomeniem konečne. Ale teraz ma napadlo, sesternicin syn má už 17 rokov a tiež to mal od narodenia, ale jemu to teda bolo riadne vidieť. Teraz je už "obalený " tukom, je to taký tučko, takže to nevidno... Musím sa spýtať sesterky, či to nejako riešili.

alusha
15. mar 2012

@petkave ved presne aj ja hovorim, ked bude dospely a priberie, nebude to vidiet 🙂 ale nasmu to takto v podstate ani nevidno, ked je vyzleceny, len rukou ked mu prejdem po rebierkach

petkave
15. mar 2012

@alusha jj, aj tomu môjmu to cítim hlavne na dotyk, keď ho beriem na ruky, tak si to občas uvedomím. Alebo keď je vyzlečený, leží a stiahne bruško, tak je to málinko vidno. Všimla som si to už pár týždňov po narodení, ale veď sme chodili na prehliadky k mudre a tá nikdy nič nepovedala a to mu chytala bruško aj hrudníček - vtedy sa ešte nepriečil. Iba takto spätne si robím výčitky, že či som sa jej predsa len nemala už dávno opýtať - pre istotu.

dasulik123
autor
15. mar 2012

@mimina79 maly ma tiez 8,5mesiacikov.tak ja som si to vsimla ked mal asi pol roka a velmi som sa zlakla ze co to je.boli sme u ortopeda,tak ten ma skoro vysmial ze co robim z komara slona,ze to je normalne ze u deti je to tak lebo ze sa este vyvijaju,ze si to nemam vsimat!a nakoniec mi to nedalo tak som isla za lekarkou,u ktorej sme chodili cvicit so starsim syncekom tiez vojtovku,no a teraz cvicime vojtovku uz druhy mesiac.lekarka minule hovorila ze sa to troska zlepsilo,ale velky rozdiel nevidim.v pondelok ideme na ortopediu,ale k inej lekarke,tak uvidim ze co povie ona.a tie vysetrenia rozbor krvi(alkalicke fosfatazy),iny ortoped ktory urobi dufam uz lepsiu diagnostiku mi poradila nasa terapeutka ktora ma na starosti maleho.

nikiii
15. mar 2012

@alusha To nejspodnější, vlevo.
Jak nejsem úplně oplácaná, tak to vidět jde, vlastně celej život to bylo vidět, ale nikdy na to nikdo ani nezareagoval. A věřím, že obzvlášť u kluků jak jsou to pak už skoro "dospěláci" tak to u nich není vidět vůbec.

petkave
15. mar 2012

@dasulik123 a u synčeka je to až také viditeľné?

petkave
15. mar 2012

@nikiii ako tak pozerám, tak väčšinou je to ľavé spodné rebro 😲 To je ako u Adama a Evy 😀

nikiii
15. mar 2012

@petkave Taky si s manželem z toho děláme srandu 😀 Nic jinýho s tím stejně člověk nenadělá a na druhou stranu - kdyby nebylo nic horšího.......

petkave
15. mar 2012

@nikiii veď práve, dúfam a pevne verím, že je to len estetická vada,ale zakladateľka témy ma teda normálne naplašila. 😲

dasulik123
autor
15. mar 2012

@petkave no je to dost viditelne.hlavne ked sa otaca alebo ked ho beriem na ruky,tak citim na ruke ako mi to rebro tlaci na ruku.inac je velmi sikovny,stavia sa nam uz na nozky,plazi sa,ze po neurologickej stranke je v poriadku

nikiii
15. mar 2012

@petkave Určitě, jeden jedinej problém s tím jsem neměla, kromě toho že když vím že mě někdo fotí v plavkách, tak se natočím z druhé strany 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ani nevím o tom, že by to se mnou naši někdy v dětství řešili u doktorky. Taťka to má taky, a tak mě ani nenapadlo, že by to mohlo mít nějakej jinej důvod...

riag
15. mar 2012

...aj moj maly to ma,(lave spodne) Dr.mi povedal,ze je to uplne v poriadku a mam si vsimnut fotbalovych hracov,ked si menia tricka.....vraj to ma kazdy jeden 😀

nikiii
15. mar 2012

@dasulik123 Chápu jak to myslíš, mám to viditelný úplně stejně, prostě to žebro není šikmo dolů ale jakoby hodně prohlý směrem ven, ne? Ale opravdu jsem s tím žádnej problém nikdy neměla kromě toho že je to vidět.

alusha
15. mar 2012

@dasulik123 aj u vasho maleho je to lave spodne?

petkave
15. mar 2012

@nikiii jj, tak nejako to má aj môj malý 😕

dasulik123
autor
15. mar 2012

@dasulik123 juuuj nechcela som nikoho vystrasit 🙂 skor som bola vystrasena ja 😀

alusha
15. mar 2012

@nikiii presne tak to ma aj nas, ale nie je to lave spodne, ale v strede 🙂

nikiii
15. mar 2012

@alusha Jak z něho bude potom svalovec, tak to nebude vůbec poznat 😉

petkave
15. mar 2012

@dasulik123 v každom prípade som riadne zvedavá, čo vám povedia budúci týždeň na tom vyšetrení. Inak, o plávaní pre malého som už rozmýšľala. Mám kamošku, ktorá robí detskú trénerku. Berie detičky od 4rokov a má s nimi celoslovenské úspechy. Tak možno ho dám na plávanie, keď podrastie a uvidíme. Ale myslím si, že nejako extrémne sa mu to nezmení.

alusha
15. mar 2012

@nikiii som rada, potesila si ma, lebo ma to mrzelo 🙂 ukazem to doktorke, ale ako ju poznam, tiez z toho nebude robit vedu, ked vidi, aky je aktivny 🙂

kaja73
15. mar 2012

@dasulik123 moj ma vystupene obe spodne rebra-ma tzc vpaceny hrudnik-jamku ma v strede a dole to trci.
Teraz to vidno už menej,ale ked mal cca rok bolo to velmi vidno. Aj teraz je to na prvy pohlad vidno,ale menej.
Neriesime to nijako-je to esteticka chyba a ked raz bude chciet ,da si to zoperovat.
Vysetrovanli mu akurat srdiecko,ci mu to netlaci nan.

dasulik123
autor
15. mar 2012

@alusha ano presne lave spodne

stastickooo
11. nov 2012

@dasulik123 ahoj, chcem sa opytat, či to rebierko ešte máte vysúpené? môj malý má 14 mesiacov a trčí mu to spodné lave. v dec ideme k ortopedovi, som zvedava, ale už som to ukazovala detskej, rehabilitačnej lekarke a aj neurologičke. všetci povedali že nesúmerný hrudník, ale nikto nás nikam neposlal. aj ked sa mi zdá, že to je troooošilinku lepšie. ale presne ako si tuším tu vyššie písala, ked ho pestujem tak to cítim a zavadím o neho 😒

dasulik123
autor
18. nov 2012

@stastickooo ahoj my chodime k ortopedicke,zatial sa to nijako neriesi,cvicili sme vojtovku,ale upravilo sa to len mierne.maly ma teraz 16 mesiacov,ale stale to ma take vycnievajuce.presne lave spodne.ked ho mam na rukach tak to citim.uvidime o pol roka mame ist znova k ortopedicke na kontrolu.my chodime aj na rehabilitacne,ale pani doktorka hovori ze je to len kozmeticka chyba,ze casom ked mu spevneju brusne svaly a priberie tak sa to troska strati.ze vraj to sa nic s tym neda robit,proteticke pasy nechcela velmi davat ortopedicka,takze sme stale na pozorovani.tak potom daj vediet ked pojdete v decembri na vysetrenie ze ako ste dopadli.