Vyrážky na tvári dvojmesačného bábätká

bubumichaela
27. okt 2016

Ahojte maminy,
Máme 2.mesiace a na tváričke sa nám urobili také vyrážky,tvaricka je suchá,krupicovita, raz je to cervensie potom menej. Z čoho to môže byť ? Par vyrážok máme aj v hlavičke.K lekárke ideme budúci týžden.
Ďakujeme
Na foto to je jemnejsie,este celkom v pohode 🙂

jaja1979
27. okt 2016

@bubumichaela Najlepsi je Holtov krem -pre deti neskodny a pomaha, ja som ho pouzivala pri vsetkych detoch

hivanik
27. okt 2016

@bubumichaela nepises ci kojis alebo papa umele. Ale ak kojis tak si pravdepodobne zjedla nieco co to mohlo sposobit.

sustiakova
27. okt 2016

Aj moj maly 9 mesiacov, to ma a akuray zajtta ideme na kozne,tak som zvedava ale ako na povtvoru ma teraz asi jednu vyrazku.

bubumichaela
autor
27. okt 2016

Kojim, a ona to už má asi týždeň. Raz lepšie raz horšie.. :(

andulkabru
27. okt 2016

Malo by to byť dojčenské akné. Mi sme si tým prešli pred mesiacom. Doktorka nám na to predpísala Linolu do kúpeľa a Excipial krém.

janickacrazy
27. okt 2016

@bubumichaela Nezjedla si niečo kyslé? Niektorým deťom možu vadiť aj mlieko a mliečne výrobky, skús vysadiť na 2 týždne a uvidíš, možno to pomože.

andulkabru
27. okt 2016

A hlavne ísť k lekárke čo najskôr, našej malinkej sa to rozširovalo na hlavičku a pod kŕčik ... želáme nech Vám to čím skôr prejde 🙂

pribinak
27. okt 2016

@jaja1979
@bubumichaela

holtov krem je uplne super, sice smrdi, ale je mimoriadne kvalitny a vhodny aj pre malicke deticky

betka269
27. okt 2016

Podľa mňa sú to potnicky, či? Aj to že sú raz silnejšie raz slabšie, skús niekoľko krát umývať vlhkou plienockou tvaricku

v_slavena
27. okt 2016

kľudne to môže byť aj alergia,ak to ma len tvári tak to môže byť na aj na laktozu,môj malý syn to mal a pil kozie mlieko a bol pokoj.
.Pri druhom dieťati som už šla rovno k alergologovi a tiež sa mu ukázala alergia ale na iné veci dokonca aj na zemiaky

danii2
27. okt 2016

Holtov krem,nam preslo do 2 dni.

jankaja
27. okt 2016

môže to byť čokoľvek. Dcérka sa vyhádzala v 6.-tich týždňoch a kožná povedala, že to môže byť aj čistenie po pôrode, seborea alebo aj atopický ekzém. U nás to bol nakoniec ekzém.

lumin
7. sep 2017

@bubumichaela ahoj chcem sa opytat co to nakoniec bolo a co vam pomohlo? My mame teraz 9 tyzdnov a vyzera to dost rovnako. Predtym sme boli u koznej a povedala nam ze seborea. Natierali sme sa kremikmi a preslo to, ale teraz zas sme sa po vikende vyhodili - krupica na lickach, trochu cele a uskach, na svetle sa mi zda akoby tam mal take male mapky. Vopred vdaka

kallanchoe
7. sep 2017

Môj malý mal tiež asi od narodenia až do 2-3 mesiacov podobné vyrážky (kojeny). Raz lepšie raz horšie, ale mal to len na hlavičke. Brala som to tak že sa čistí po pôrode, alebo ma potnicky,alebo že som dačo zjedla. Nič som na to nedávala. Keď som sa pýtala Dr. ktorá bola u nás na kontrole po pôrode, tá hovorila že také malé deti majú furt dačo na tvárnicke (z dôvodov ktoré som písala vyššie) že netreba robiť paniku. Keď sa to ne rozširuje a je to len na tvárnicke fakt netreba robiť paniku. Keď som videla také malé deti potom,tak fakt skoro každé niečo má. Vyrastie z toho môj má rok a ani stopy žeby niečo niekedy mal. Predsa aj tie krémy sú chémia ktoré sa vstrebávajú (nie som žiadna natur bio eko matka) len niekedy treba dať veciam voľnejšie priebeh a byť v klude hlavne, telo si s tým poradí neboj 🙂.🙂

lumin
8. sep 2017

@kallanchoe Dakujem za povzbudenie. Natieram mu to olivovym olejom z lekarne a trochu to ustupilo, i ked vzadu na krku sa mu zas vyhodili cervene vyrazky tak uvidime. Licka mu natierat musim lebo som si vsimla ze ich ma vkuse suche. Taktiez ma krupicu nad hornou perou, predpokladam, ze je to z mlieka - sme na UM kedze sa mi nepodarilo kojit. Casto sa pogrcka a to mlieko mu tam proste zaschne i ked mu to vkuse utieram. Dufam nam to coskoro vsetko vymizne, velmi sa bojim atopickeho ekzemu ...

tote
14. okt 2020

Neviete čo to môže byť? Malý ma 6 týždňov, najprv to mal na tvári a teraz aj na hrudníku. Je dojceny, vďaka za rady