Vyrážky na tváričke mesačného bábätka

pupatko112
12. máj 2014

Mamičky poradte čo to je, čo na to A či sa obávať. . U doktora Sme boli , A vraj to je len baby akné A zmizne to samo no mne sa to nezdá A bo stále len pribúdajú nové vyrážky. . Mali ste S tým niektorá skúsenosť ?

denisafono
12. máj 2014

@pupatko112 mali sme, cielene som na noc potierala Imazolom. Dala som na vat. tycinku a tak dupkala iba tie ktore boli uz take mokvajuce, uschli a zmizli. Tak cca 4tyzdne, robili sa nove ale potom to prestalo.

jaja1979
12. máj 2014

@pupatko112 Kup si v lekarni Holtov krem. Je urceny priamo pre novorodencov a super pomaha. Moje decka vyzerali presne takto a krem im za par dni pomohol. Nemusis sa bat, krem je neskodny.

lavazzake
12. máj 2014

holtov krém preboha nie, je až od 15 rokov a štípe...nám ho tiež dala detská a kožná sa úplne zhrozila...ak má drobak okolo mesiaca, zrejme to bude seborea, treba ísť ku kožnej, dáva sa na to tanínový krém, miešajú ho v lekárni a do pár dní to zmizne...

briketa
12. máj 2014

@pupatko112 prepanajana nicim to nemazte, to je uplne normalne novorodenecke akne (a vyrazky este budu pribudat vsade) ktore je PRIRODZENYM VYVINOM POKOZKY ktory sa porodom nekonci ale trva este dalsich sest mesiacov. Ako akne prislo tak odide. Ma to kazdy novorodenec. Tak to ma byt, pokozka si buduje ochranne vrstvy pre zivot. Kozmetikou sa tieto ochranne vrstvy nicia..

sampo
12. máj 2014

@pupatko112 ako pise briketa... zmizne to samo

katkaromi
12. máj 2014

mojmu najmensiemu drobcovi na tvaricku pomohol kremik Klorane, odporucili nam ho v lekarni a hned bolo vidiet vysledky.

ajana1
12. máj 2014

Ver lekarke. Tieto vyrazky su sposobene hormonmy ktore sa prenasaju z maminky na babatko pocas tehotenstva. Viac ako polovica babatiek ich ma (som inak prekvapena ze ta o tom bud v nemocnici alebo lekarka neinformovala) Nas maly to mal tiez a teraz mu uz skoro cele vymizlo (ma 3 mesiace). Absolutne ziadne kremy ti netreba.

saskabodka
12. máj 2014

aj my sme to mali, vyskocilo to v piatich tyzdnoch, tiez som si hovorila ze to netreba riesit.ak kojis, ponatieraj to materskym mlieckom. nie vzdy vsak pomoze a uz ked som videla, ze mala si nervozne sucha rucickami po tvari (cize ju to svrbelo), bolo na case to riesit. EXCIPIAL KREM 3-4x a tvaricka sa v priebehu tyzdna krasne vycistila.

mima2778
12. máj 2014

Aj my sme to mali,je to novorodenecke akne,pokozka sa " samocisti"

berenice8
12. máj 2014

my sme si tym prave presli, kupili sme excipial krem hydrolotio a za tyzden uz po vyrazkach nie su ani stopy...pri malej sme mali zase ten druhy, excipial lipolotio a tiez to preslo, takze odporucam tieto kremiky

mirkava
12. máj 2014

@pupatko112 ahoj, ja mam dvojmesacne babo a tiez máme vyraztičky, vraj su to potničky, babo sa tak čistí... no neviem co je pravda, ale dostali sme len oillatum od dr. a kupeme v tom 3 x do týždňa, ale ono to same zmizne a zase sa objaví... nerobila by som paniku...

sheila72
12. máj 2014

Ahoj, moja mala také po tvári aj po hrudi po narodení a tiež vraj keby to neustupovalo, tak nám dá dr na to krémik ale zmizlo to nakoniec samé, ale až asi po 3 týždňoch.

katrinka8
12. máj 2014

Ahoj, aj nasa dcerka to mala- je to novorodenecke akne, ako uz bolo povedane. Nasej to dlhsie nemizlo, potom sme "dostali" od nasej Dr. pokyn kupit Holtov krem, ten zabral vari do 3 dni 😉
Mimochodom, syncek ho dostal na ekzem, ma takmer 6 mesiacov. Odporucenie od koznej, nezda sa, ze by ho stipal, vobec nereaguje na to, ked sme ho natreli, usmieval sa @lavazzake Ekzem zmizol do 3 dni a nevratil sa 😉

lavazzake
13. máj 2014

@katrinka8 ja sa nehadam, len som tlmocila co povedala nasa kozna...nasu starsiu napr.stipal, plakala ked som jej ho netrela...ale 100 ludi, 100 nazorov... hlavne, aby sa naslo nieco, co drobakovi pomoze 😉

katrinka8
13. máj 2014

@lavazzake - -ono mozno aj zavisi od typu toho, co ma babatko na kozi - ak tam ma nejake otvorene ranky, moze to asi aj stipat. Ale ako vravis, hlavne ze pomaha 😉

nssv2
11. dec 2023