Vyšetrenie očí u 10 mesačného

vandica
10. apr 2018

Kočky, boli ste niektorá na očnom s takým malym na ocnom? Ideme kvoli skuleniu, ktore sa mi zda uz ani nie je. Budu mu rozkvapkavat ocka? Vobec si to neviem s takym malym predstavit, sak mi tam bude hučat cely cas 😒 dakujem

mufka1
10. apr 2018

@vandica ahoj ja som bola ked mala dcerka 10 mes .prebehlo to tak ze mi zaspala v čakárni a lekárka jej spravila vyšetrenie pocas spanku😁Este sme sa smiali ,ze spí a vobec jej to nevadi.Nasej kvapku dali .Chvilu sme potom čakali vonku. Nasa to zvládla super.Neboj zvládne aj tvoje mimi .Ty sa viac bojíš adopadne to s super 😁No a skulenie je normalne myslim ,ze do roka mna na to operovali ako 3r.

vandica
autor
10. apr 2018

Ďakujem za odpoveď 😊 ja som nebola nejak vystresovaná, ale dnes ma to napadlo, lebo zajtra tam ideme, a docitala som sa na nete, ze dietatku oci otvorili svorkami, ze to bolo strasne 😒 tak ma chytila panika, ze pri tom nasom nervakovi, si to ozaj neviem predstavit. On bude hučat uz len ked ho daju lahnut proti jeho voli. A ozaj, potom ked to mala tvoja nakvapkane neplakala? Nestipalo ju? A kolko cca hodin videla zle po kvapkach?

vandica
autor
10. apr 2018

A ideme kvoli skuleniu preto, lebo to mame u dvoch osob v rodine. Kebyze neni sanca ze to moze byt dedicne, tak nas tam dr neposle. Ale fakt to ma uz minimalne, tak dufam, ze to bude ok.

3petka
10. apr 2018

Ahoj mi sme mali podozrenie na škulenie tak nás poslali ako 3 mesačných. Len nám pozrela svetlom a inak nič ale Dr povedala že do roka sa to nedá určiť, že sa svalstvo ešte vyvíja. No vy už máte viac tak uvidíte.

deti95060810
10. apr 2018

my sme boli na vyšetrení vo veku 3 mesiace...... Dieťa plakalo, ale nejak sme to zvládli...

senta_sofia
10. apr 2018

@vandica tymi svorkami oci neotvaraju, oni sa davaju pod viecka aby dieta oko nezatvaralo, udajne to neboli, ale dieta tym, ze drzia nasilu place. Bohuzial takemu malemu nevysvetlis, ze ma ocko nechat otvorene. Ak chce vysetrit aj ocne pozadie, ocka rozkvapka, potom ked pojdes s nim von, tak ho stran svetla, nech mu netaha oci. Kazdy lekar ma svoje postupy, takze asi nikto ti tu presne nenapise, co vas caka.

mufka1
10. apr 2018

@vandica 😁ziadne svorky nic vobec neboj .Nie vobec ta nevedela vobec ze jej kvapakali ani pozerali ta sa prebrala po všetkom ked bolo.Tak aj ked bude plakať to je chvíľa ale na silu nebudu nic robit .My sme tam prisli dali jej kvapky a vonku sme čakali asi cca 20 min isli sme dnu pozrela a trvalo to 1 minútu pekne jemne jej očká otvárala a uz som čakala len na papier potom a vydela hned ako sme s ambulancie isli von .Neslzaveli jej očká.Držím palce 😊

vandica
autor
10. apr 2018

@mufka1 ďakujem ti 😚

janinah
10. apr 2018

nestresuj,oni vedia ako deti vyšetrovať😉
rozvierače očí sa dávajú pri operáciích,to sa vás netýka

estee684
10. apr 2018

Ja som bola s malou 1r, ziadne svorky, rozkvapkali jej ocka, to bol trochu proces, nema rada, ked jej drzia rucky a hlavu. Na moje prekvapenie, dr nam povedala ze narok na skulenie ma do 4 mes( predtym nam ina dr vravela, ze do roka je to ok) tak lepim jej na striedacku ocka a dufam, ze sa vyhneme opke

vandica
autor
11. apr 2018

Baby tak nebolo to nakoniec take hrozne. Samozrejme hučal ked musel na silu lezat a kvapkala mu to, ale inak ok, celkom aj rychlovka to bola, a škulenie sa nepotvrdilo 🙂