Výška dvojročného chlapca - norma

12. jún 2022

Ahojte baby,

kolko merali priblizne vasi 2 rocny chlapci? Aka je norma? Mam pocit ze maly moc nerastie za posledny rok a je dost malicky.

Dakujem

rachel36a
12. jún 2022

Moj je opak tvojho...v 2 rokoch uz meral 98cm...teraz ma 7, ide do prvej triedy a meria 141 cm 😁😁😁

alex666
12. jún 2022

Moj mal na 2 roky 87,5cm a 12,2kg. Kolko ma tvoj ked si myslis, ze nerastie? A kolko narastol medzi 1 a 2r?

sona96
12. jún 2022

Môj mal presne na druhé narodeniny 95cm.

pribinak
12. jún 2022

Ale uveď aká si vysoká ty, jeho otec, stari rodičia na oboch stranách

Lebo zbytočne ti tu ja napíšem že môj syn mal 95 cm ako 2 ročný keď ja som od teba možno aj 10-15 cm vyššia

autor
12. jún 2022

@alex666 ma 82.5 ale v roku a pol mal 78 takze za pol roka iba 4cm narastol. Ale vseobecne vzdy bol maly a rastol pomaly len teraz uz ma to zacina trapit ked na ihrisku su rocne dievcatka od neho vyssie 👀

autor
12. jún 2022

@pribinak ja som len chcela vediet aka je taka norma kedy je to este v pohode, rozumiem ze je to geneticky podmienene a ked ma otec 2 metre tak aj dieta bude asi podobne.

Ja mam 168 a muz ma 178 sme priemerne vysoky ale syn je vyslovene maly na svoj vek

pribinak
12. jún 2022

No je menší, čo hovorí pediatrička ?

autor
12. jún 2022

@pribinak ano dakujem, ale ja rastovy graf mam aj pre neho konkretne a je uplne dole na krivke - chcela som len vediet skusenosti zien, aki priblizne vysoki boli chlapci, ci je to bezne a vytiahnu sa ešte atď.

autor
12. jún 2022

@pribinak no nič kedze mal prehliadku v roku a pol a odvtedy sme neboli, pojdem sa spytat teraz ked pojdeme najblizsie….

pribinak
12. jún 2022

Ozvi sa jej. Papať a piť mu chuti? Nech mu urobí aspoň krvny obraz

autor
12. jún 2022

@pribinak ano vahu ma normalnu,je v pohode. Ano zavolam teda

ivangeline
12. jún 2022

91 po 2r na kontrole. Teraz ma 3 a pol a ma 100cm... nie je z najvyssich.

autor
12. jún 2022

A co myslite ze by mohol byt za problem? Aky zdravotny problem sa prejavuje pomalsim rastom?

renab
12. jún 2022

Moji chlapci boli vzdy najmensi v triede, starsi sa vytiahol az na VS. Na rastovom grafe boli pod normou. Udaje v dvoch rokoch si nepamatam, bolo to davno, ale v prvej triede som im kupovala velkost 116. Nie su to ranavy, ale vzrast maju normalny. Starsi ma 181 cm a mladsi zatial 178.

mogaa
12. jún 2022

norma na výšku? to kde sme? pri malých deťoch sa rieši skôr prospievanie a váha, výšku ovplyvňuje viac faktorov okrem iného dedičnosť - teda výška rodičov, rovnako je rozdiel či sa dieťa narodí a má 46cm alebo 52cm....v 2 rokoch sa výška určite nerieši😉

autor
12. jún 2022

@mogaa ale ano riesi sa, udaje si dava pediater do rastoveho grafu. ako som pislaa my s manzelom mame priemernu vysku a syn sa narodil ako 50cm takze nema byt preco tak dole v tom rastovom grafe, moze to signalizovat nejaky problem preto som sem pisala

mogaa
12. jún 2022

netreba brať všetko tabulkovo, sú deti ktoré rastú pomalšie a potom sa zrazu vytiahnu....naša bola od malička drobnejšia, až teraz v 4rokoch sa výškovo vyrovnala priemeru, ale tiež je skôr drobnejšia....ale keďže prosperuje a aj váhovo je ok tak výšku nik nerieši....ono v takomto veku je rozdiel aj 2-5cm uplne v norme

autor
12. jún 2022

@mogaa ok dakujem za skusenosti. Samozrejme neupinam sa na tabulku len teraz ma to nejako znepokojilo ked ho porovnam s rovesnikmi. Urcite to moze dobehnut a nic to nie je- verim v to len trochu ma to trapi.

ecko80
12. jún 2022

Ahoj, ja by som s rovesnikmi neporovnavala. Moj mal presne v 2 rokoch 93 cm, vzdy bol vyssi ako rovesnici, tipovali mu viac rokov ako mal, aj teraz je medzi najvyssimi v skolke. Spoluziaka v skolke, rovnako stareho, ma o vyse hlavu nižšieho.

miskamicha
12. jún 2022

Nie som odbornik, moze to byt aj nedostatok rastoveho hormonu..ale nemyslim ze ma nejaky problem. Skuste endokrinologa..za 2 navstevy nedate nič.🙂 porozpravat s pediatrom a budes mat dusu na pokoji. 🙂

didi2102
12. jún 2022

Aj ja mám menšieho chlapca, má 4r a napr nohavice s prehľadom oblečie 92,vrch 98-104, keď.mal 2r nosil cca 86/92, ja mam 170 , aj muž,z mojej strany ale máme aj nad 190cm , no.svokra má.160cm , predpokladám že syn to zdedil po nej,dcéra má 2r a nosí 98, ona bude určite vyššia
A čo sa týka váhy,tak syn bol vždy tabuľkovo napr na hranici minima alebo pod,robili na moje vyžiadanie odbery,všetko ok , dr vravela že je dôležité že neschudne

kikavadi
12. jún 2022

Môj malý mal v 2 rokoch 85cm a 11,6 kg. V auguste bude mať 3 roky a ma 92 cm a 13 kg. Je drobnejsi, ale vedu z toho nerobim. Manzel bol že tiež dlho drobček a v 13.rokoch sa vytiahol a ma 183 cm.

autor
12. jún 2022

@ecko80 jasne ved aj my dospeli sme kazdy iny, neporovnabam to len skor ide o to ze som si vsimla ze je vzdy nizsie inak by ma to asi ani nenapadlo uprimne

@miskamicha ano ano skonzultujem to a budem sa citit lepsie ze som to nezanedbala

@didi2102 ano presne tak on nosi 86ky maloco ma 92. Dakujem za skusenost 🙂

@kikavadi ano dakujem za odpoved. Aj moj ma 11.5kg takze je na tom podobne ako tvoj v 2r. Tiez verim ze sa vytiahne neskor ☺️

alex666
12. jún 2022

Nizky vzrast byva v dosledku nedostatku rastoveho hormonu, potravinovych alergii a intolerancii, celiakie... Niekedy to vsak nema vobec ziadny dovod, dieta je len proste mensie.
Vrelo odporucam skupinu tu na koniku Moje dieta rastie pod tretim percentilom.
Pozri stare prispevky, je tam informacii az az.

autor
12. jún 2022

@alex666 on ma potravinove alergie takze asi to bude tym. Ok pozriem to dakujem

mon895
12. jún 2022

Moj ked mal 2r meral 85cm teraz ma 5 a ma 101.5cm a caka nas vysetrenie na endokrinologii

ankare
12. jún 2022

@renab moji synovia sú podobní ako Tvoji. Starší bude prvak a má 117cm a 20kil, je najnižši z triedy, aj sa mu za výšku často v škôlke posmievajú.
Mladsi je tiež drobček. 🤷

travelllerka
12. jún 2022

Moja dcérka keď bola v 2r tesne pod normu, dr jej zobrala krv a zistili sme, že ma celiakiu.

autor
12. jún 2022

@travelllerka nam robili test na potravinove alergie, lebo mal podozrenie na abkm (zo stravy mal mlieko vylucene) ale nakoniec mlieko nevyslo,ani lepok. Iba trochu zvysena norma u vajec, ovsa, atd. Ale dakujem za skusenost, po odstraneni lepku v strave zacala rast viac?