Vysoké teploty u 2,5-ročného dieťaťa

tya12
19. feb 2024

Počula som , že sú teraz nejaké horuckove virózy hlavne u detí.
Prosím , ktoré ste si tým prešli asi koľko vám to trvalo?
U nás je to dnes druhý deň, ale už mám hlavu v smútku :(
V noci 39.9
A cez deň pod 38.3 aj po sirupe , ktoré každé 4hod obmieňam , neklesá nižšie :(
Poraďte prosím čo robiť a ako fakt to asi dlho trvá.
Dr , že pokiaľ do stredy sa to nezlepší treba potom prísť..

ptvw
19. feb 2024

Už je to tu 2 mesiace a trvať do môže aj týždeň ...daj si lupu a veľmi veľa príspevkov tu je o tom...držte sa 🙏

dzulli1980
19. feb 2024

U nás 5 dní, teploty vkuse 40+, po lieku klesla ledva na 38,5 st., CRP 1, jak handrová bábika dcéra bola ... ležať, oddychovať a veľa piť ... a vydržať.

lubkovaandrejka
19. feb 2024

@tya12 Ahoj, no moja bude mat onedlho dva roky, no tri tyzdne dozadu mala horucky vysoke, tiez do 39.9, po sirupe/ cipku uz do dvoch hodin bola horucka spat. Trvalo to 6 dni. Boli sme aj u lekarky, ale testy negativne, crp nizke. Potom to preslo zo dna na den. Drzim palce, nech ste fit cim skor.🌹

tya12
autor
19. feb 2024

Ďakujem vám dievčatá ❤️

tinka_1807
19. feb 2024

@tya12 V prvom rade držím palce aby ste boli čím skôr fit. Áno horúčka môže trvať niekoľko dní, hlavne treba piť tekutiny, vodu, štavy a kľudne aj papať sladké, telo momentlane potrebuje aj energiu a cukor, takže kľudne aj osladiť caj a zrážať teplotu.

katarinka89
19. feb 2024

@tya12 6 dní horúčky, nakoniec atb

kitycat
19. feb 2024

@tya12 kludne yo moze byt nejaka ta piata ci diesta choroba, to zacina horuckou a potom sa osype. Ak funguju sirupy, tak by som pockala do trj stredy a ak sa vo stvrtok neosype tak by som sla k dr

nevenka
19. feb 2024

@tya12 u nas pri covide mal 19 mesacny tie 3 dni aj do 41, najnizsiu mal do 38,7, potom to postupne klesalo. Rucicky na hodinach som tlacila ocami, aby som mu uz mohla cosi dat. Zvazovali sme hospitalizaciu, ale kedze to znasal statocne a vela pil, chutilo mu papat, tak sme to zvladli doma. Ja vzdy cakam tie 3-4 dni, aj teraz mali pri chripke drobci dlhsie teploty, ale neboli az tak vysoke. Tak hlavne tekutiny a zrazat aj zabalmi. Drzim palce.

marika39
19. feb 2024

u nás 6 dní okolo 39, noci strašné, aj po čipkoch sa to držalo na cca 38, na siedmy deň už bolo dobre. Doktorka ju vyšetrila, nemala nič, crp neg, povedala že len piť piť - čo malá nechcela, ale napokon to šlo , vitamíny a oddychovať, ochladzovala som ju vo vaničke hubkou keď bolo moc zle a liek som ešte nemohla dať.