Vysypaná tvárička zo slnka

natalia888
8. júl 2013

S 2 mesacnou dcerkou sme boli na prechadzke a svietillo jej slnko do kocika....vysypala sa jej tvaricka ako krupicky take vyrazky cervene....cistila som jej tvaricku s vyvarom z repika ale mam pocit ze sa to este viac zhorsilo a este viac sa vysypala..strasne sa sucha po tvaricke a este viac si to drazdi....co na to pomaha?....cistim jej tvaricku uz len v cistej prevarenej vodicke....cervene to uz nema pokial si to nedrazdi ale hrbolceky po celej tvaricke nechcu zmiznut...popripade to moze mat aj z niecoho ineho?....dakujem

katren
8. júl 2013

@natalia888 vola sa to potnicky.....nestresuj, zmizne to same a nabuduce daj cez kocik plienku 😉

strihalka
8. júl 2013

Nemusi to byt jen potnicky
@katren , mozno naozaj alergie na slunko...potnicky byvaji preco je na mistech, kde se zle pokozka vetra, coz oblicej neni....
Zkusila by jsme dat par kvapek fenistilu, na sklidneni, aby si to mala nescuhala...a cekat az to prejde
@natalia888

katren
8. júl 2013

@strihalka ano, moze byt aj alergia v horsom pripade :-/ @natalia888

beatrice007
9. júl 2013

tak takto u mojej dcerky vyzerala alergia na slnko. umyvat len cistou vodou. Na skludnenie len bepanthen alebo biely jogurt - ako na spalenie....
na von sme sa natierali kremom na opalovanie Cien (nie mlieko) - z lidlu, faktor 50 a vyborne zabral. Nove vyrazticky sa uz netvorili, do dvoch tyzdnov vymizli i stare. Skusala som i daylong - u nas 0 bodov....Teraz ma 4 roky, a kremom s faktorom 50 ju natieram uz iba pri prvom slniecku, asi tak mesiac, potom staci aj 30-tka

veve16
9. júl 2013

aj my sme s tým mali problém. Keď bolo prvé slniečko, vyhodili sa jej pod očami červené pupáky, ktoré až tak splývali do seba, aj som bola u lekárky a tá mi povedala, že to má od slnka, že na to nemám dávať nič. asi po 3 týždňoch jej to zmizlo (dcérka mala vtedy 15 mesiacov).a tiež ju natieram faktorom 50.