Vyvinuté kĺbiky a jadierka nevyvinuté

katkamyska
16. júl 2012

ahojte mamičky, máte niektorá skusenosť s vyvinutými klbikmi ale jadierka sú ešte neni vyvinuté? prípadne viete niektorá vysvetliť tie hodnoty čo mi doktor napísal? díky

cikyta
16. júl 2012

@katkamyska Jadierka majú čas až do 8 mesiacov . 😉

schumianca
16. júl 2012

Ani ja neviem presné hodnoty,ale u nás bol opak-sám lekár bol prekvapený že už ako 2 týždˇˇnový mal jadierka 🙂

demonique
17. júl 2012

@katkamyska A lekar ti nic nepovedal k tomu? ja som bola s mojim mesacnym, tiez mi povedal lekar, ze este nema vyvinute jadierka, ale ze je to v tomto veku uplne normalny a prirodzeny nalez. ze vsetko je ok a nemusime ani nasiroko balit. a kazal nam prist tak v 8-9 mesiaci.

katkamyska
autor
17. júl 2012

@demonique no nám povedal že klbiky sú pekne vyvinuté ale jadierka ešte nie, tak teraz ideme za mesiac opät na kontrolu, tak som veľmi zvedavá. dúfam že už bude mať aj jadierka vyvinuté

milka1978
17. júl 2012

@katkamyska ja som to tiež mala pri synovi .... v 5 týždni sme boli na ultrazvuku a nemal vyvynuté jadierka ... no prišli sme o 3 týždne neskôr a všetko bolo O.K. ... a to len preto, lebo sa mi narodil o 10 dní skôr a sekciou

katkamyska
autor
17. júl 2012

@milka1978 no my sme sa narodili o 3týždne skôr a tiež sekciou. a ako si si dala do poriadku bruško? lebo mne to tam nad jazvou nejak ovísa...

milka1978
17. júl 2012

@katkamyska aj mne to tam ovísa a na jednej strane viac a na druhej menej ... na ľavej strane mi drobček celý čas sedel tak tam mám tej ovisnutej kože viac .... a prvý mesiac som po sekcii nerobila nič také kde by som napínala brušné svaly .... až po mesiaci som začala svaly viac používať a pstupne som záťaž zvyšovala .... nakoniec asi po pol roku som začala cvičiť aktívnejšie aj brušáky ... no tá koža mi tam stále ovísala ... neviem či sa to niekedy zredukuje priadne ...a teraz pri druhom tehotenstve mi ten rez akoby oddeľovať bruško od podbruška .... tak uvidím aké to bude po pôrode

katkamyska
autor
17. júl 2012

jaj veru, ja som tiež nič nerobila, ved problém bol koľko krát sa len postaviť nie to ešte cvičiť, teraz som začala asi pred mesiacom s brušákmi, ale zatiaľ žiadny výsledok..hádam sa mi to nejak scvrkne