Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyvolanie vracania ročným dieťaťom

slavka86
16. aug 2012

Môj 1ročný synček si strká pršteky do pusy až tak, že sa povracia a aj napriek povracaniu to opakuje. Je to normálne? Robia to aj vaše deti?

xlucia
16. aug 2012

@slavka86 nerobia. ak nepomaha dohovor, capni po ruke, lebo si vypestuje navyk a budete v keli. pokial mas istotu ze sa nedusi.
zrejme ho drazdia zuby, kup mu gumene hryzadlo v tvare kefky, maju ho v DM

slavka86
autor
16. aug 2012

@xlucia kefky mame, su fajn. teraz mi napadlo, ze to robi ked je sam v postielke, teda aspon dnes a par dni dozadu tiez. zeby si vyzadoval pozornost? zubky mu idu a je dost mrzuty

andrejka1983
16. aug 2012

@slavka86 ahoj...mne to dcérka ked bola menšia tiež parkrat sparvila, ( 2-3 krat) myslela som si že ma v puse vlas alebo čo a snaži sa to vybrat....ako nikdy sa pri tom nepovracala, ale ručku si strčila hlboko až ju naplo a sčervenela....ale vždy som na nu skríkla a capla ju po ruke, a ešte asi dve minúty vrieskala aby to viac nerobila 😠 ...a už to nerobí 😀 .....neboj, prestane to,len mu to nedovoľ aby si na to nezvykol že je to normalne

zuzanocka
16. aug 2012

trpezlivo vyberať rúčku z úst, prípadne prichytiť na chvíľu.. myslím, že každé má také obdobie...
to prejde, hádam aj bez dvojminútového vrieskania na dieťa 😲

slavka86
autor
16. aug 2012

ked som pri nom tak mu tie rucky z pusy vyberam a dohovaram mu ako sa takemu malemu dietatu da 🙂 horsie je to, ked je v postielke, nechce spat a krati si cas 🙂 som rada, ze to nie je anomalia. manzel sa zacinal bat 🙂 dik baby

mahmulienka
16. aug 2012

@slavka86 ja si pamatam, ze som toto robila ako decko v skolke. strasne ma to bavilo a robila som to najma vtedy, ked som sa nudila a nik ma nevidel. bolo to pre mna fascinujuce, co take prsty v ustach dokazu aj napriek tomu, ze to bol nechutny pocit.
keby to robilo moje dietko, chapem to teda asi ako sebaspoznavanie, ale urcite by som sa snazila mu vysvetlit, ze sa to nerobi a branit mu v tom.
kazdopadne - neboj, je normalny 🙂 jedine ze ani ja nie som 😉

sendy182
16. aug 2012

@slavka86 pred tým ako to ide urobiť tak mu daj niečo do ručičiek......skús ho zabaviť........neaké skladačky....knižky.....je to zvyk........alebo ťapušky alebo varila myšička kašičku...........

luciferkax
16. aug 2012

Môj to robil, teda, doteraz to občas urobí, ked niečo robím a nevšímam si ho, vie, že vždy sa zlaknem, že sa dusí a vyskočím,... podľa mna to robí len zo zábavy, zistilo dieťatko, čo sa stane, ked strčí palce daleko :D :D prejde ho to, neboj :D

deni24
1. mar 2014

aj nasa mala to robibma 1rocik a ked sa nepozeram zacne si prsteky strkat do hrdielka dnes mi aj celu veceru koli tomu vyvracala :( tiez neviem ako ju od toho oducit :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli