Z čoho je pravidelné nočné zvracanie u 16 mesačnej?

peta28
9. dec 2008

Dievcata neviete mi prosim poradit co sa moze skyvat ze nocnym pravidelnym zvracanim? Dcerka ma 16 mesiacov a pravidelne v noci zacne kaslat, pocujem uz ako jej to vsetko bublinkuje v brusku a pogrcka sa. Vyvracia vsetko komplet od obeda, niekedy tam vidim aj chlebik od ranajok. Boli sme u dvoch roznych doktoriek, ale nic zatial nepomohlo. Teoria jednej bolo zaplane hrdlo a ze od toho ju napina, nasadila nam kopec liekov, ktore druha doktorka kazala okamzite vysadit, kedze boli velmi silne a zbytocne zacala mala z toho len hnackovat. Dala nam homeopatila a probiotika na upravenie crevnej flory, ale zatial nam nocne vracanie nezastavili. Mala nie je zahlienena, dychanie a priedusky ma ciste, sople nema, teplota ziadna, je vesela, cula, akurat sa kazdu noc uplne povracia. Niekedy sa povracia v spanku a ja uz ani pomaly nespim lebo sa bojim aby sa mi nezadusila.

katka1981
9. júl 2012

@alba24, po tekutinach grckala ale stvalo sa ze aj po ovoci alebo detskej vyzive grcla. Ale hlavne nesmela ine mlieko ako AR. Do 3 rokov spavala zle. Ale najhorsie noci sme mali kym nepila AR, to spala len 30 minut denne. Stikutala casto, kychala, sopliky nemala vobec. A nervna bola jak slak, ale to bola az do 2,5 roka kym jej nevyslivsetky zuby, od rana do vecera urevana, ale to kvoli zubkom. Lenze neskoncil reflux, isli zuby.... NIekedy v noci pochrapkavala. Alebo ked sa moc blaznila tak jej vyheblo, myslim, ze aj tuha strava. Ale oproti tomu co bolo do 2 mes. kym nepila AR to bolo v pohode, lebo vsetko je v pohode ked si to porovnas k nonstop noseniu, nonstop revu a ziadnemu spanku.
@olejka, neviem ci je to dedicne, svokor mava kyselinu ale on nema ukazkovu stravu. JA ani manzel na kyselinu netrpime.

xlucia
23. nov 2012

@peta28 ako ste dopadli vtedy s tym vracanim?

kikiliki
28. aug 2016

Ahojte maminy,mne dnes v noci zacala o tretej grckat mala,potom grckala aj o 4tej rano a zas ju nadrapovalo o siestej. Teraz buva dalej,z vody sa nenapila este. Neviem ci to ma z jedla alebo nejaky virus.... ak ju neprejde do obeda tak asi navstivime pohotovost lebo ona ma 14.mes.a este doteraz nebola chora ani negrckala z nicoho ani nic tak si myslim ze to ma z jedla.. co by som jej mala ponuknut na ranajky ci iba cisty caj a chlebik? Dufam sa tu najde niekto o tomto case... dakujem

jana_eyre
28. aug 2016

@kikiliki ak nebude chciet papat, tak ani nemusí (ak ale chcieť bude, tak iba suchar, piskoty, slane tycinky) ale hlavne nech pije.. Slabý čierny čaj, nebublinkovu mineralku kvôli mineralom.. Nech pije po malých duskoch alebo po lyzickach.. Môže spapat trocha hroznoveho cukru pre energiu.. Skoré uzdravenie..

petrag25
21. okt 2018

Ahojte neviete mi niekto poradit, nasa mala 25m pravidelne v noci zvracia, zo zaciatku sme vysadili na noc mliecko lebo nam zaspavala na flasi, potom bol chvilku pokoj a teraz tiez nie je pokoj, aj ked nie kazdu noc alr aspon kazdu druhu/tretiu zvracia. Boli sme v nemocnici akurat nie na sono ani gastro ale inak výtery, krv vsetko bolo tak ok no ako nas pustili domov na dalsiu noc zase zvravala

marlenka222
21. okt 2018

@petrag25 skôr treba dávať večeru. Ja to mám rovnako so synom. Ak dám neskoro,mám istotu že mu nestrávi, bude ťažko a pôjde to von zvlášť keď sa dá na brucho.

sonkadz11
4. okt 2021

@mimkaa10 dobrý deň, vidím že to už bolo veľmi dávno no momentálne sa trápim s rovnakým problémom a tak čítam celý internet .... Prišli vám na niečo,pomohlo niečo?? Ďakujem

mimkaa10
5. okt 2021

@sonkadz11 syn uz ma 12rokov 😄 chlap ako hora, nič, vyrástol z toho

sonkadz11
6. okt 2021

@mimkaa10 a pomohlo vám niečo? Riešili ste to nejako? Ako každý deň všetko umývať, prať....😀 ďakujem

mimkaa10
6. okt 2021

@sonkadz11 som to uzavrela tak, ze bol taky typ, mlieko na noc dostal skôr pred spaním, aby sa mu to v brušku uložilo a postupne to prestalo

mimkaa10
6. okt 2021

@sonkadz11 spomínam si, ze do mlieka dostával nejaké kvapky proti vracaniu

vladuskaa
5. nov 2022

@peta28 dobrý deň viem že je to už dávno od kedy ste to napísali ale musím sa spýtať ako ste dopadli pretože mám ten istý problém mám 15 mesačnú dcérku ...ktorá má to isté bola som snou už dva krát hospitalizovaná v nemocnici na infúziách ale vracanie sa stále opakuje objednali má na gastro tak som zvedawa čo vlastne jej môže byť ďakujem za odpoveď

marcelas82
5. nov 2022

Ísť ku gastroenterológovi.moj syn tiež nonstop grcal ráno a nakoniec mu zistili alergiu na mlieko

vladuskaa
6. nov 2022

@marcelas82 ja malú dojčim môže to byť aj stoho

marcelas82
7. nov 2022

@vladuskaa čítala som niekde,že môže byť aj na materské mlieko,ale radšej ísť ku gastro aby to potvrdil alebo vyvrátil 🙂