Zadržiavanie stolice 2,5 ročného dieťaťa

laura0107
20. mar 2017

Dobry den mamicky.prosim poradte.dcera ma uz od minuleho leta problem s kakanim.ma stale plienku.to ma uz ani netrapi.ale nevie, nechce kakat.viackrat za den to nanu pride a ona to stiahne naspat.su lepsie horsie dni.niekedy sa vykaka bez problemov inokedy musime cipky davat.a posledny mesiac pri tom place, knuci a dokola sa ma pyta ako treba kakat, ako to ma vytlacit..neviem ako jej pomoct..nema vobec tvrdu stolicu.stravu ma prisposobenu..je dostatok vlakniny.vela sa hybe..ale tie jej otazky poslesnu dobu..neviem ako pomoct.akoby aj chcela kakat len nevie ako nato??!! Mate s tym niekto skusenost? Ma ist do skolky od maja.ale desi ma tato situacia..prosim poradte nieco.vdaka

mokoo
20. mar 2017

@laura0107 ahoj viem o com pises, moja dcera mala problem s kakanim koli tvrdel stolici, no hruuuza ked si nato spomeniem 😢 pomohla nam navsteva dr. teda skor vymena pretoze ta prva s nou nic nerobila a dcera mala az fobiu s kakania plus k tomu ked kakala jej isla az krv😢 myslim zeby si mala navstivit dr. a skusit s nou byt "v pohode" nie v strese ked to na nu pride, smiat sa, sadnut si na wc a predstierat ako sa to robi, skor veselou formou ako byt ustrachana, mne aj toto doma pomohlo pri dcerke.
Ako pises ze stolicu nema tvrdu tak vidim skor problem v strachu ako v bolesti, u nas to bola kombinacia oboch, prajem pijemne kakanie 🤗

laura0107
autor
20. mar 2017

@mokoo dakujem.u lekarov sme uz boli.aj u pediatra aj u gastroenterologa.obaja su v pohode..snazili sa mi vselico poradit.vysetrenia porobili.vsetko je ok.je to psychosomaticke.skusala som uz vsetko.tlacim spolu s nou.hrame sa pri tom.chodi so mnou na wc.teoriu povie odpredu odzadu ale ked treba kakat tak sek........😢

mokoo
20. mar 2017

@laura0107 neboj to je len prechodne obdobie to prejde a bude dobre 😊 drzim palce

h2
20. mar 2017

@mokoo Ahoj, som rada, že už ste v pohode, môžem sa opýtať, že ako konkrétne vám Dr. pomohol? A v čom bol vlastne problém?

meiwe
20. mar 2017

My sme nasej kupili rybku pretoze kakame aby mali rybky co papat , pretoze kakanie pomaha nasemu brusku byt zdrave a rybkam dava papu.chodili sme sledovat vodu a furt toto omielali lebo kakanie je dobre a zdrave a tak dalej vies co ma mala rada ake zvieratka chod s nou a pozorujte ako kakaju kozy kravy kone sliepky a vysvetlujto sme robili my;)

laura0107
autor
20. mar 2017

@meiwe robime.nasa je mackomaniak.vzdy jej vravim ze pride cicka a spapa kako a bude sa tesit...a presne ako aj ty pises.nic nezabera....pomoooc

meiwe
20. mar 2017

@laura0107 ono u nas to trvalo aj pol roka... dokym pochopila

laura0107
autor
20. mar 2017

@meiwe u nas to tiez uz trva pol roka.mna napadlo ci nejaky psycholog by nepomohol.ci je to sprostost? Alebo ho potrebujem skor ja..😀

meiwe
20. mar 2017

@laura0107 ono aj my sme uvazovali za pokus nic nedate unas to preslo samo niak proste raz dosla na zachod a ze kakanie je dobre a zdrave a odvtedy kaka sama , dokonca si vie utriet aj ritku teraz

prechtlova
20. mar 2017

Tak my s tymto bojujeme od 2.5r a to môj syn uz bude mat 8rokov,boji sa kakat,lebo že ho bude bolieť riťka,tiež mu stale vravim že kakať je zdrave,zviknem mu spievať Potlač Palko lebo....,,a napriklad sa nevykaka mimo domu, t.j. škola.navšteva u dr atd. No nevzdavame to. Prajem vela trpezlivosti🙂

mokoo
20. mar 2017

@h2 ahoj ono prva lekárka nas nechavala tak ze, to prejde ved je este mala a mavala nad nami rukou, druha lekarka spravila krvne testy hned nas poslala na gastro, samozrejme vysledky v poriadku len sme museli vynechat kravske syry, respektive tvrde sysy dcera oblubovala eidam a ostatne syry, a po ich obmedzeni to pomalinky zacalo prechadzat samozrejme nam dala nejake lieky uz si nazov nepamatam 🤗

yidaky
20. mar 2017

Poznam. Presli sme si tym aj my. Riesili sme aj u gastrologicky. Skor to bolo psychologicke. Bala sa, ze ju to bude boliet. Samozrejme po niekolkodnovom zadrziavani ju to aj bolelo. Aj cipky boli. Uprava stravy samozrejme. Proste zacarovany kruh. Spravila som kalendarik s oblubenymi rozpravkovymi postavickami. A lepili sme do neho nalepky pri kazdom vykakani. Ani neviem co nam nakoniec pomohlo. Ci pomohol kalendarik, proste to nejako preslo. Drzim palce.

lenkamartinkova
20. mar 2017

Prosím učiteľov ZŠ 1. stupňa a učiteľov MŠ, rodičov, ktorych deti mali/ maju odloženu povinnu školsku dochádzku; o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci.
dotazníky sú anonymné
ďakujem

učiteľ MŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

učiteľ ZŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

rodičia
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

h2
21. mar 2017

@mokoo Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, aj môj syn syry miluje, tiež hlavne eidam a (ako on hovorí) "dlhý syr", čiže syrové nite, alebo korbáčiky. Skúsime to obmedziť a uvidíme.