Záhadný pľuzgier na prste

lemge
11. okt 2012

dcerka ma uz asi tyzden na prste akysi pupak-pluzgier,..najprv som si myslela ze sa len niekde popalila,alebo ze to ma od komara a rozskrabala si to... 😕 neriesila som to-ved to bol len pluzgierik.vo vnutri bola aj tekutina.aj som sa jej pytala,ci sa v skolke nepopalila,alebo,ci sa niekde neporanila...povedala ,ze nie...nebadam,ze by ju to svrbelo...
uvazujem,ze pojdem ku koznemu s tym,len ma zaujima,ci ste s niekto s tymto nestretli,co to moze byt? 😕
dakujem ... 😉

sendy182
11. okt 2012

@lemge k lekárovi vyzerá že sa jej to zhahojilo...je to chrasta ......bolí ju to?ako keby tam bol hnis...........dávala si jej tam niečo? calciovú masičku ,betadine,,,,,?

lemge
autor
11. okt 2012

ja by som to neriesila,len trva to uz dlho,a nie a nie zahojit.nie som zas taka ,ze s kazdou somarinkou utekam k lekarovi...
ano ma tam chrastu,ale stale sa jej okolo nej tvoria nove pluzgiere...zatial som nedala nic,nevedela som co...
@sendy182

moon1979
11. okt 2012

@lemge vyzerá to na zapálené ložiško ... a ked sa jej tam neustále obnovujú pluzgiere radšej kontaktuj pediatra, skus telefonicky a ked to bude nutné povie, aby ste sa prišli ukázať ... ak by sa jej tie pluzgiere neobnovovali tak by som to neriešila, ale kedže sa jej stále tvoria nové tak radšej to rieš ...

cerez
11. okt 2012

Jednoznačne lekára. Má tam hnisavé ložiská a trvá to týždeň. Ja by som to po domácky už neriešila.

sendy182
11. okt 2012

@lemge ja tiež nelietam po lekároch rada 😲 ale toto by som radšej prediskutovala s pediatričkou...........podľa mňa ,ak je niečo zahojené nemali by sa tam tvoriť ďaľšie pľuzgiere............neviem môj subjektívny názor bradavičky vyzerajú podobne......

evanuska
10. jún 2013

ahoj , moja malá také podobné mala už 2x, medzi prštekmi na ruke a dosť veľké....dávala som na to tekutý puder a vodičku dettol na dezinfekciu, pekne to zmizlo 🙂

pingu1
10. jún 2013

zjavna infekcia

lemge
autor
13. jún 2013

@evanuska
@pingu1 ano bola to streptokokova infekcia.doktorka dala masticku fucidin,a pekne to zliezlo 🙂

ivetka1981
2. jan 2015

@lemge aj ja som dnes bola u lekárky s takým flakom,na ukazováku...a tiež dala fucidin aj stery vzala a hned som odniesla do labáku...po akej dobe bol pluzgier preč?

lemge
autor
2. jan 2015

@ivetka1981 ahoj,juj uz si to nepamatam,ako dlho,ale pekne sa to zhojilo,hned... 😒

ivetka1981
2. jan 2015

@lemge dakujem moja...jediné čo ma hnevá,že chodím do práce a nemám ho kde kvôli tomu nechať,kedže do školky ho dať nemožem..juuj ☹

lemge
autor
2. jan 2015

@ivetka1981 😒 hmm,no to maš blbé...zober maleho do prace 🙂 ...ale ono sa to rychlo zahoji,neboj 😉

jofa09
19. feb 2022

Dobry den.
Mojej mame sa začali tvoriť na ukazovaku vodove pluzgiere.
Ruku ma opuchnutu a nevládze s ňou hýbať.
Boli sme na ultrazvuku ale nik nepovedal ,prečo jej lymfa vychádza na povrch.
Dakujem