Zahľadenie u 10-mesačného bábätka

29. nov 2023

Dobrý večer, zahladia/zapozeraju sa počas dňa aj vaše deti? Je to normálne? Je to na chvíľku, par sekúnd. Keď ju stihnem počas toho osloviť, reaguje. Možno sa len pozerá na nejaký predmet napríklad, ale ujo Google straší epilepsiou. Nezamrzne cela, len hľadí. Ak by to boli tie malé záchvaty, bolo by to často cez deň?

anavixy
29. nov 2023

Keby to boli petit mal, tak by nereagovala na oslovenie, to je hned prvy bod a ostatne si vygooglis. 🍀

kika193
29. nov 2023

ze sa male dieta zahladi, je uplne normalne, aj ked to vyzera zvlastne. Negooglit nic pre vlastne dobro 🙂

beata_k
29. nov 2023

Kazdy zivy tvor sa obcas zahladi.

slovakboy
29. nov 2023

Ja to robím aj teraz. A nič vtedy nepočujem. Je to zdravé.

autor
29. nov 2023

@anavixy niekedy ju osloviť nestihnem, dnes som to skúšala bud som ju oslovila alebo buchla a reagovala.

autor
29. nov 2023

@kika193 žiaľ neskoro 🤦🏻‍♀️ jasne že som našla len tie petit mal záchvaty. Ach

anavixy
29. nov 2023

Ale musela si najst aj info v akom veku sa tie petit mal vyskytuju.. u takychto malych deti sa epilepsia prejavuje skor inak. Zachvaty mozu byt aj caste ale aj ojedinele, ale dieta by nereagovalo na oslovenie, je jedno ze raz stihnes a raz nie, pokial reaguje vtedy ked to teda stihnes, tak to epi nie je. Kludne to spomen dr, ale podla mna sa zbytocne stresujes niecim, co je normalne.

snehulak77
29. nov 2023

Skôr sa takto u detí prejavuje únava 🙂

autor
30. nov 2023

Ďakujem za odpovede. Možno mi už z toho sibe a sledujem aj čo nemám. Včera som to asi videla 5-6 krat. Je to aj tak normálne? Stavalo sa to aj vasim detickam?

autor
30. nov 2023

Teraz sa mi to stalo v kočíku, teda malej. Cez deň spáva vonku, za chvíľu sa zapozerala von z kočíka a nereagovala, až keď som nou pomykala. Mohlo to byt dokopy 10 sekúnd. Mohla už spat s otvorenými očkami?

kika193
30. nov 2023

moje nervy, co tak miesto vypisovania na zenskom fore skusit zavolat doktorke?

autor
30. nov 2023

@kika193 snažím sa dovolať. Len som chcela vedieť skúsenosti zo života iných.

luciazahornadska
30. nov 2023

Pokiaľ dieťa pri tom reaguje, nie je to epileptický záchvat. 🙂 Pri epileptickom záchvate (volajú sa absencie) deti nereagujú. 🙂

minenkak
30. nov 2023

Môj muž to robí asi celý život a to ani nereagujte,on vraví že vtedy vypne,nič nevníma, nad ničím nerozmýšľa.Mozno aj tie malé deti chcú jednoducho len vypnúť

autor
1. dec 2023

@luciazahornadska niekedy zareaguje hneď a niekedy po pár sekundách po dotyku alebo tlesknuti. Muž mi hovorí, že ma už jednoducho ignoruje. Prosím máte s tým skúsenosti?

luciazahornadska
1. dec 2023

Áno, máme 2 deti s epilepsiou. 🙂 Keď je to záchvat, tak nereagujú na nič. 🙂