Je normálne, ak sa 11 mesačné zahľadí?

rose1988
8. jún 2012

Mám 11 mes dcerku a dosť často sa zahladí, no niekdy reaguje niekedy nie. Robia to aj vase deti?

prettybaby
8. jún 2012

ja som prednedavnom mojho 8 a pol mesacneho drobca prichytila zahladeneho, myslim, ze to je ok .-)

traktor
8. jún 2012

je to ok..ja som dospela a zahladim sa tiez..zasnivam a nevnimam 😉

katren
8. jún 2012

moj sa zahladi a do 5 minut spi....takze ked uz nevnima viem, ze ho mam dat lazkat 😉

cairka
8. jún 2012

Nechcem plašiť, ale zahľadenia môžu byť jedným zo znakov epilepsie. Aká je potom, keď začne reagovať? ak sa ti vidí potom troška zmätená, ako keby chvíľku nevedela, čo sa deje, kde je...tak by som sa pýtala na neurológiu na EEG. Ja som prvé lastovičky prehliadala s tým, že je to normálne a skončilo to takmer 1apolhodinovým epileptickým záchvatom s bezvedomím...tam je práve rozdiel v tom PO zahľadení, lebo môže sa dieťatko "zamyslieť" (napríklad keď ciká), ale proste ak sa ti to zdá niečo viac, tak radšej zbytočne jedno vyšetrenie, ako potom starosti na dlho. držím palce, aby to bolo OK 🙂

veronka
8. jún 2012

podľa mňa je to úplne normálne, môj malý sa zahľadí aj teraz tak, že okolie vôbec nevníma, hlavne keď ho niečo veľmi zaujme, napr. v telke reklama, nejaká rozprávka, alebo keď sme vonku a tam sa niečo zaujímavé deje, a taktiež keď bol maličký, tak sa vedel zahľadiť v detskej vždy na jedno určité miesto a pritom sa tak krásne usmieval, mal cca 2 mesiace
prečítaj si tu, sj iným babám sa to stáva: http://www.nanicmama.sk/stava-sa-to-aj-vam

cicimon
8. jún 2012

pokial pri tom neskuli je to ok

majka1981
8. jún 2012

je to normalne, aj moj syn to robi

annaopialova
8. jún 2012

ahoj ja som citala ze sa deticky nemaju prerusovat ked sa zahladia lebo sa mozog koncentruje tak to uz nerobim

abbie
8. jún 2012

aj nam sa toto stava od 11 mesiaca cca 🙂 niekedy mu mavam aj pred ocami a potom sa prebere a povie hm? a niekedy ani zamavanie nepomoze 😀

ritusuk
10. jún 2012

Moj maly Samo casto hladi do blba, Ninka ta vobec, ale on nahodi taky zadumcivy fejs a hladi 😉 cela mama 😉

fomarik
10. jún 2012

Jasné, aj moja to robí...a robila aj ked mala menej mesiačikov 😉

lili177
27. mar 2015

dobry den, chcela by som sa opytat, dcerka rocna sa par krat zadiva do blba zastavi sa, potom sa stale rozplace a je to taky plac akoby sa v tom momente nevedela ovladat, nieco sa s nou dialo, mate s tym niekto skusenost, bojim sa epilesie...keby sa len zadivala tak nestresujem len ten plac potom...

jana_eyre
27. mar 2015

@lili177 ak chces viac odpovedi, zaloz si radsej vlastnu diskusiu/otazku.. ale ja by som sa spytala svojej pediatricky, ta by to vedela urcite najlepsie zhodnotit..

daniki
29. mar 2015

Deticky vidia anjelikov a duchov, je to uplne v poriadku netreba sa strahovat, pokial je dietatko kludne.
@lili177 tvoja dcerka moze vidiet neakeho ducha a nepaci sa jej,je to v priadku deticky ich vidia.prestuduj si viac o tom je tu nato viac diskusii . Napr :
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vidia-deti-duchov/
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/cudne-chovanie-babatka-moze-vidiet-anjelov-ci-duchov/