Zápal pľúc

slunce3
27. dec 2013

Tak dnes sme si odniesli diagnózu zápal Pľúc a atb. Podľa blogov pozerám že je to momentálne V kurze a je dosť deti so zápalom pľúc. Prešli.ste si alebo sa liecite? Vôbec neviem ako to.bude vyzera, nakoľko mala mala 4 dní teploty a teraz suchy kašel aj to nie moc extra. Tak sa podeľme a podporme.

mirina5
27. dec 2013

@slunce3
Tak u nas od dnes taka istá diagnoza, len s rozdielom, ze uz lezime v nemocnici, nakoľko mala mi vyvracia antibiotika, tak jej ich musia dat infuziou. Tiez teploty 3 dni a kasel. Chudiatko moje, mali sme dnes ťažký den, tak hádam to zvládneme. ☹

koniarova
27. dec 2013

@slunce3
@mirina5 Baby, sú pri zápale pľúc vždy teploty? Držte sa obe aj detičky. 😉

kubuliatko
27. dec 2013

ahojte moj syn mal zapal pluc ked mal 2 roky lzeali sme v nemocnici bol na tom dost zle, pred tym mal tyzden teploty a kasel a posledne 2 dni mal 40 tky teploty kasel uz taky slabsi a bol uplne apaticky. pediatricka na to neprisla skor ukazal to az RTG snimok

slunce3
autor
27. dec 2013

@mirina5 tak nech sa rýchlo polepsi nech môžete ísť dom. No mala ma len kaše. Už teploty už vôbec a ja má taký problém ž. Ona ani bohovi späť, a furt by len behala

slunce3
autor
27. dec 2013

@koniarova ďakujem, vraj nemusia byť vôbec a niekedy O ňom ani nemusís vedie, je to na chu..j

slunce3
autor
27. dec 2013

@mirina5 a koľko má mala?

zuzanockamt
27. dec 2013

@slunce3 syn dostal tiez dnes ATB kvoli hranicnemu vysledku z RTG - jedna sa vsak o atypicky zapal sposobeny pravdepodobne mykoplazmami, ureaplazmami, pripadne chlamydiami a tam nie su typicke vyoske horucky - max. do tych 38,5

slunce3
autor
27. dec 2013

Malej ani nerobili RT. ani.krv nebrala, len počúvala V pondelok ideme na kontrolu a.uvidíme je.to zastupujuca Dr. Aspoň budem ma. Aj iný pohľad a dám aj ten RTG spraviť. Malá mala 2- dní okolo 38 a dva dni potom V noci okolo 39,8 tak uvidím, ak sa nejako cez víkend niečo poserie tak smer pohotovosť a asi aj nemocka, ale už sa zo suchého kašľa stáva hnusný hlienovy tak dúfam že teplota už nepôjde,keď je choroba rozvinutá a hádam tie atb záberu, to.že bude.kašľať.ešte mesiac má neserie ale nech ide preč ten zápal.

mirina5
27. dec 2013

@slunce3
7 mesiacov

slunce3
autor
28. dec 2013

Dobre ranko, aká bola noc?

petraslov
28. dec 2013

@zuzanockamt my sme presne takýmto zápalom pľúc spôsobeným chlamýdiami a mykoplazmami prešli pred rokom presne na Štedrý večer. Malá mala 2 dni 40-ky horúčky a vôbec sa nedali zraziť. A kašeľ nenormálne suchý a dráždivý, nebolo minúty, kedy by nezakašľala. Tak sme na Vianoce skončili na týždeň v nemocnici. Prajem vám skoré uzdravenie 😉

mirina5
28. dec 2013

@slunce3
Celkom dobre sme spinkali, tak to tu nie je až take zle. Doktorka povedala ze kasle pekne a na Silvestra by sme mali byt doma. Som sa uz aj ja trosku ukludnila, ked tu vidím ostatne maminky s detmi. Ja mam doma este 2,5 ročného chlapčeka, tak kvôli nemu mi je to veľmi ľúto. On je veľmi na mna naviazaný. Ale zvládneme to🙂

janinah
28. dec 2013

@petraslov presne tak vyzerá mykoplaz. zápal pľúc a ešte je preň typické,že sa dá zdiagnostikovať len rtg snímkom,posluchom ho lekár nezachytí

slunce3
autor
28. dec 2013

Držím pacle a nech ste rýchlo, fit. Malá tiež spala V pohode sem tam kaslala ale spala. Uvidím č. Povie Dr.V pondelok. Konečne aj vykasliavat začala, ináč ju neviem udržať, furt by behala a skala a tancovala. Tak teraz som jej dala pomaranč. A odstavuje už hodinu 😀 aspoň na naporovanie som ju nahovorila, tak 4x denne, a celkom vydrží čo som sa a. Divila. Tak nech to ide rýchlo prec

billam
28. dec 2013

@slunce3 a to lekarka akože na zaklade coho stanovila diagnozu zapal pluc, ked nerobila RTG, ani krv nebrala, aby zistila CRP???? Nechapem....a rovno hodila antibiotika. Zapal pluc je velmi závažné ochorenie, ktore patri do nemocnice...treba po všetkých vysetreniach a potvrdení diagnozy nasadit presne antibiotika, nie nejaky Klacid a ine...

slunce3
autor
28. dec 2013

@billam veď počula, toto je iný zp RTG na neho netreba aby vedela. Aj podľa priebehu Teplôt a hlienu. Keď sme došli už bola po teplotách, ma.atb a lieky na riedenie hlienu a krásne vykasliava. V pondwlok ideme k druhej, aj som sa pýtal. Či sa s rym nechod. Do nemocky, ale ž. To nieje také zl. Ale kedy sa to zhoršilo cez víkend tak pohotovosť, klop klop nezhorsilo zlepšil. Sa to . Veľa

zuzanockamt
28. dec 2013

@petraslov dakujeme 🙂 ... syn horucky nemal, iba jeden den mal 38-38,6 ... kasle iba vecer a v noci, ked dlhsie lezi a ma vlhky kasel ... nastastie u neho aj vysoka horucka reaguje na antipyretika

zuzanockamt
28. dec 2013

@billam do nemocnice netreba vzdy so zapalom pluc ... syn ma predpoklad zapalovych zmien - podla RTG, ma ale atypicky zapal, ktory by mal reagovat prave na Klacid 😉

adula3334
28. dec 2013

My sme pred dvomi tyzdnami prisli domov po 8 dnovej hospitalizacii so 7mesacnou dcerkou so zapalom pluc.mala zacala v piatok pokasliavat,ale nie velmi,trosku soplik,ani som nemusela odsavat,v sobotu uz aj horucka do 39,v nedelu v noci uz kaslala dost,a skaredo,drazdivo..aj dychala zle,chrchlala,sykala,no otras.dr nas hned poslala do nemocky,rtg potvrdil zapal pluc.tak dostala infuzku,potom 3 dni atb do zily a este 10dni zinnat...v nemocke este kaslala velmi,ale ako sme prisli domov,na druhy den nic,po kasli ani stopy..mozno by nas dr nechala aj doma,len mala mi netoleruje lieky,takto s nou bojovali sestricky so sirupmi

petraslov
28. dec 2013

@janinah áno, je to tak, najhoršie pri tomto type zápalu pľúc je to, že niektorí lekári to podceňujú a nepošlú pacienta na RTG, my sme mali šťastie na to, že boli akurát Vianoce a lekárke na pohotovosti sa to nepáčilo, tak nás poslala na RTG do nemocnice, ale byť tak u svojej pediatričky, tak pochybujem, že by nás poslala na RTG a riešila by to ATB, ktoré by vôbec nemuseli na ten zápal pľúc zabrať, lebo tam bolo treba nejaké iné ATB než tie, ktoré nám naša doktorka zvykne bežne predpisovať 😒

billam
29. dec 2013

Zapal pluc sa lieči len a len atibiotikami a liecba trva cca 14-21 dni....a v nemocnici!!! Ak ste doma a choroba zo dna na den ustupuje, nie je to zapal pluc..to si žiadny lekár nezoberie na triko, aby sa male dieťa liecilo doma.

niki101988
29. dec 2013

Pri zápale pľúc závisí aj od toho o akú formu ide. Pokiaľ je zápal rozsiahly alebo má dieťa problémy s dýchaním tak je hospitalizované. Kým však tieto problémy nie sú a jedná sa o ľahšiu formu mamička s dieťatkom ostávajú doma. V dnešnej dobe sa ustupuje od hospitalizácií pokiaľ nie sú nevyhnutné. Je na posúdení lekára a hlavne na naordinovaní dostatočných kontrol.
Nikde nie je napísané, že musí byť dieťa v nemocnici

dejnas
29. dec 2013

@slunce3 môj synček má oslabenú imunitu a žiaľ mal už 3x zápal pľúc 🙄 prvý krát sa vyvinul doslova za pár hodín.... mal pred tým len 2 dni slabšiu nádchu.... neteplotoval.... v noci zrazu začal kašľať, chrčať, ráno mal teplotu cca do 38C a v nemocke mu z rtg zistili silný obojstranný 😝 v nemocke sme boli týždeň a ďalšie 2 týždne chodili na kontroly a ešte musel v dvoch fázach doma využívať atb..... druhý zápal pľúc dostal pred rokom v máji (vonku bolo 30 stupňov!)... vtedy sme to zvládli ambulantne, každé 2 dni sme chodili k pedine na kontroly, pri akomkoľvek náznaku zhoršenia, sme mali bežať na pohotovosť, resp. priamo do nemocky.... tretí zápal pľúc mal teraz asi pred mesiacom.... najskôr mu dr. nasadila atb a boli sme doma ... 2 dni mal horúčky, z toho takmer 12 hodín dokonca 40tky... po 3 dňoch, po kontrole u pediatričky, nás hospitalizovali, nakoľko stav sa vôbec nelepšil, práve naopak 😒
celkovo úplné doliečenie trvá cca 3 týždne (aspoň u nás to tak vždy bolo)... aj po doliečení však treba dávať pozor, nakoľko organizmus je veľmi oslabený, ja som malého už vôbec napr. v decembri nedala do škôlky, aby sa vyhol prípadným bacilom
príznaky - vždy bol apatický a veľmi spavý... teplotu. resp. horúčku mal len teraz pri poslednom... pri druhom zápale pľúc, dokonca ani veľmi nekašľal.... ja sa preto vždy orientujem tou "spavosťou", to je spôsobené tým, že sa mu ťažko dýcha a nezvláda bežné činnosti
tiež som sa "naučila" počúvať mu dýchanie tak, že si priložím ucho k chrbátiku,,, ak je zle, je počuť piskoty a chrčanie voľným uchom 😖
naparovanie pomáha, ale chladným vzduchom, keď sa kašeľ stane "vlhší", vtedy je to už na dobrej ceste 😉
držím palce a skoré uzdravenie 😉

slunce3
autor
30. dec 2013

Dnešná kontrola u Dr. Po zápale už ani stpoy, môže chodiť von. Ešte dobrat atb do piatku a mukosolvan kým bude kašľať, ale mi odlahlo, úplne sa tesiiim.

billam
30. dec 2013

@slunce3 v tom pripade to nebol zapal pluc...možno "len" priedusiek

slunce3
autor
30. dec 2013

Ako písala @niki101988
@billam...
Nebola to naplno rozvynuta choroba a mala ma dobrú imunitu ppo mne ešte ju dopujem vcelym pelom..aj ja keď som mala hnisavu angínu mala som ju len dvadni a potom nič a bez liekov. Aj moja Dr. Kuka na to ako puk. Ešte že zdedila toto po mne jej tatko je presný opak

slunce3
autor
29. jan 2014

no ako babule, už ste ok? ako dlho kašlali po zápale plúc vaše detúrence?

jahu348
7. okt 2019

@slunce3 ako sa vam prejavil zapalpluc? Mna boli chrbat zozadu len neviemci to jechrbtica a ci pluca...bolia pluca lenvzadu? Lebo vpredu manebolia

michalka4193
7. okt 2019

@billam hlúposť lebo to je na rozhodnutí rodiča ci. Ide ale o nie u nás len odporucali