Zápal pľúc spôsobený vypchatými zvieratami

126
22. máj 2014

Môj syn 3,5 roka trpí veľmi častými zapalmi pľúc. Najmä posledný polrok ho má každý mesiac. Dnes sme sa konečne dostali na alergologiu. A konečný záver ešte pár krát dostane zápal pľúc tak mu zhrubnu a tým pádom nastane.... Všade v dome máme vypchate zdochliny a syn to má vraj z toho. Že rokmi ako to starne tak to plesni a tá pleseň sa vdychuje a jemu sa to ukladá v plucach čo je potom vzniknutý zápal pľúc. Prosím vas ako mám manželovi a svokrovcom vysvetliť že to malému škodí a treba to čím skôr odstranit, aby nedošlo k najhoršiemu. Prosím radte

sissy27
22. máj 2014

@126 ukázať im lekársku správu? alebo ak bývate so svokrovcami, tak riešiť vlastné bývanie (a to by som odporúčala aj bez ohľadu na synovo zdravie)...

silvia2103
22. máj 2014

@126 ja mam svokrovcov takisto polovnikov maju toho plny dom ,mne to chcel partner nosit aj do bytu kde byvame som to vyslovne zakazala ...vsetko sa v tom usadza..rozmyslaj nad tym ze je to tvoje dieta a zapal pluc nieje sranda musis si dupnut a povedat svoje ved to nieje sranda

126
autor
22. máj 2014

@sissy27 ja stále manželoči hovorím o vlastnom bývaní, on absolútne nechce sa sťahovať lebo vraj ten dom bude raz jeho. Lenže jeho deti trpia koli tým hovadinam. Inak máme tri deti a všetky majú aspiracne problémy.

126
autor
22. máj 2014

@silvia2103 pises že máš svokrovcov poľovníkov, chcem sa tá spýtať č. Aj teba núti manžel variť iba z diviny? Keď kúpim mäso tak mi nadáva že divina je zdravá a ja vraj kupujem taký humus

habibi78
22. máj 2014

@126 v prvom rade by som vymenila pediatricku... Mala vas uz pri opakovanom zápale pľúc poslať na imunologiu, nie na alergologiu, ja to vidím skôr ako nevhodne zvolenú liečbu....
A inak, mam známych poľovníkov, aj tie "vypchate zdochliny" sa raz za kvartál osetruju špeciálnymi dezinfekcnymi pripravkami... Tk ked to chcú mat svokrovci v dome tak nech majú ale nech sa o to aj správne starajú, lebo to neni o tom ze si trofej prdnem na stenu a roky rokuce mam na salame :-P

126
autor
22. máj 2014

@habibi78 ona je alergologicka a imunnologicka

silvia2103
22. máj 2014

Nie jeho otec je sam predsedom a sam povedal ze aj ked som bola tehotna aj teraz ked je maly nemali by sme jest divinu..a maly ze do 5rokov vobec nie..zas ja mam iny problem s partnerom je chory z fitness centra tak on ma nuti kuracie prsia a zdravsiu stravu ..a pije hluposti ako proteiny..nelubi divinu skor maju polovnictvo ako konicek na zabijanie...a so svokrovcami ktori tym ziju som sa prestala rozpravat lebo mna zivot vkuse pri hnoji bazantoch a zabijackach nebavia...a ja by som od nich divinu ani moc nejedla by som sa bala tych bakterii svalovca a pod...ked to maso neprechadza ziadnou kontrolou kde ma istotu tvoj muz ze je to maso zdravsie?oni maju doma aj vypchateho svista lisku jazveca ja som povedala hned ze tam prespavat nebudem ...

silvia2103
22. máj 2014

@habibi78 by si sa cudovala aj moj partner je nazoru ze vypchate zvierata uz ked raz su namocene v tom roztoku nikdy uz netreba ich nicim osetrovat...neni mozne aby tomu cosi bolo :D

silvia2103
22. máj 2014

@126 hore som ti odpovedala prepac som ta neoznacila chcem sa ta spytat este viem ze to nieje k teme ale tvoj muz je ako casto doma lebo my sa hadame lebo s nami vobec nieje

veriiii
22. máj 2014

no, porozpravaj im o transplantaci pluc, ako sa caka na darcu atd☹ ja by som utekala..

klincek
23. máj 2014

@126 ja hlavne nechapem, co im treba vysvetlovat - ved ak maju len trochu sudnosti a vznikne co i len podozrenie, ze pricinou chorob deti su tie preparaty, tak to davam z domu prec, sam od seba! urcite je pri dome aj garaz a/alebo pivnica, tak aky maju problem? ja polovnictvu velmi fandim (ak sa vykonava tak, ako sa ma), ale toto s tym nema nic, to je totiz ciste sebectvo.
ziadne presvedcanie - deti maju pravo na zdrave prostredie, takze bud to pojde z domu, alebo pojdem ja s detmi, a vratim sa az ked to bude pre nich bezpecne. a vobec o tom nediskutujem!
takze ukaz im vysledky a predostri jasnu poziadavku s tym, ze ak to do konca tyzdna nebude prec, hladate si s detmi ine byvanie. snad sa spamataju, aspon manzel..

126
autor
23. máj 2014

@silvia2103 každý deň je doma. A tiež sa stále hadame. Hadame sa hlavne koli divine. A to ako myslíš že keď je to namocene že by tam nič nemalo byť. Lebo mne viacery lekári tvrdia že časom sa z tých zvierat začne šíriť pleseň škodlivá na dýchacie cesty

silvia2103
23. máj 2014

@126 to mi tvrdil ze ked to prejde dakym roztokom nieje mozne aby v tom nieco bolo ale to je hlupost casom to napadaju aj mole aj bakterie