Zápaľ pľúc u 3,5 ročného syna

19misiatko93
3. jan 2015

Ahojte,syn ma us tri týždne strašný kasel ale dr mu dávala lieky a setko možné ale nič nezaberalo.as teras stredu sme boli na rtg pľúc a vraj ma zápal pľúc no doktor mi dal na výber ostať v nemocnici alebo doma.vybrala som si ostať doma keďže nebola potrebna infuzna liečba.lenze ja syna nemozem udržať v posteli on je strašne hyperaktívny berie nato.aj lieky ale on stále lieta po dome a bojím s aby sa mu to nezhorsilo.nanom však okrem strasneho kasla nieje vidno že by bol chorý vôbec teploty no žiadne s priznakov zapalu pľúc.kolko takéto liečenie toma trvá?ma atb us od nedele ešte do pondelka krv mu brali as včera a výsledky budú as v priebehu tyzdna.robim mu ešte bravvovu masť na konopnú handru a na prsia mu to dávam s alpou na noc.poradte co ešte aby sa co najskôr stoho dostal

bibistec
3. jan 2015

jemine ta gramatika

mickao
3. jan 2015

@bibistec pytala sa na nieco uplne ine.

janinah
3. jan 2015

nevadí behanie,hlavne ,že berie lieky ako treba,ak by nevládal alebo teplotoval,tak zaľahne sám,skús ho aspoň pri hraní zastaviť napr. mu čítaj,hrajte človeče,teda poležiačky,posediačky sa hrať,liečenie trvá podľa výsledkov,pôjdete na kontrolu, tá masť je ok,ale alpu nedávaj,daj masť,na to igelit a na to tú konopnú handričku

janinah
3. jan 2015

a teplotu meraj 2x denne,,aj ked sa ti zdá,že nemá zvýšenú,lekárom pomôže vedieť ,či má 37,2 alebo 36,9....

19misiatko93
autor
3. jan 2015

@bibistec píšem z mobilu takže ma gramatika vôbec netrapi keďže nemam nato cas a ešte aj telefon píše zamna

19misiatko93
autor
3. jan 2015

@janinah ďakujem budem sa snažiť ho udzat no teplotu meriam stále a nad 37nemal ešte ani raz aj tak dakujem

vanessm
3. jan 2015

@19misiatko93 Pri zápale pľúc je nebezpečné práve to zadýchanie sa, nesmie sa zadýchať, ja bz som ti odporučila tú nemocnicu, dajú mu tam inhalovať, my sme si tým prešli a tiež som mala na výber a za tri dni sme boli doma, ale tie inhalácie nám veľmi pomohli a ešte k nám na izbu poslali aj rehabilitačnú sestru, cvičila s malou dýchanie. A nebude tam tak behať ako doma. Skoré uzdravenie

vanessm
3. jan 2015

@bibistec Ty si veľmi empatická

19misiatko93
autor
3. jan 2015

@vanessm to asi zalezi veľa od nemocnice ja som zvolila riešenie byt doma s dovodou že keď sme boli naposledy s jednou chorobou sme tam prišli a keď sme mali ist domou ďalšiu mu zistili a nas pobyt sa tam predLzil no ani sestricky ho neudrzali na lozku ledva keď mu tiekla infutia..preto som chcela byt doma ma tu svoje hračky aj domáce prostredie myslím že veľa robí.okial to nie je fakt vážne na infuzie.inak stav sa mu od stredy zlepsil na noc mu dávam tu konopnú handru natretu mastou,naparujem ho repikom dávam mu lipovy čaj s medom a citronom všetko mam susene aj lipu aj repik.a us tuto noc absolútne ani nezakaslal len cez deň ale vidím že sa to omoc zlepsilo.zas nelieta as tak ale aj to malo mi is vadi lebo sa bojím.

monicm
3. jan 2015

@19misiatko93 to že behá po byte podľa mňa nevadí,problém by bol,ak by behal tak,že sa až zadýcha.ale skús ho "spomaliť" striedať aktivity,skladať si,čítať,kresliť,maľovať,robiť preteky áut,hrať sa na skrývačku,spraviť mu doma bunker,ak máte stan,"kempujte" doma................

jumama
3. jan 2015

Nasa mala dva razy zapal pluc bez teplot. Tiez sme liecili doma. Nam lekar dal iba ventolin, ale sprejcek s inhalatorom a s takou maskou - to je iba na roztiahnutie priedusiek. Nastriekali sme a potom sme mali naklepavat chrbatik a hrudku. Silou asi ako ked tlieskas mu pretlapkas rukou chrbat aj hrud... pomaha to uvolnit hlien z plucok, ktory je tam prilepeny a inak ho lieky iba musia rozpustat, no on nezmizne, treba ho ciastocne aj vykaslat a vysmrkat. Asi aj vy mate nejake lieky, ktore prave a to sluzia, aby sa roztiahli priedusky a nekaslal tolko - tak po ich podani do 15 min ho naklepavajte. Ja som nasu naucila vypluvat "zle slinky", do vecka alebo do papierovych vreckoviek, co sme mali stale haldy po ruke. A tiez smrkala donemoty, az ju z toho brusko bolelo. Aby ho to nenadrapovalo z tolkych hlienov. Kasel moze pretrvavat pri zadychani dlhsie, lebo sliznice plucok sa po vylieceni musia obnovit. Nasa kaslala po vylieceni este cca 3 tyzdne, ale uz nie tak zachvatovo ani nevykasliavala, len naozaj ked sa zadychala.

vanessm
3. jan 2015

@19misiatko93 Nám práveže nakázali cviky aby sa malá viac rozkašlala, lebo naozaj málo kašlala, fúkali sme balóniky nemocnici a už viac si nepamätám, ale keď vykašliava, tak to je dobré, aj naša chodila neusstále po chodbe, kočíkovala, hrali sme pexeso, ale nesmela sa zadýchať, nosila som ju po schodoch atď..držím palce

19misiatko93
autor
3. jan 2015

Všetkým vám ďakujem...hlieny nevie vykaslat to je škoda aj mu to vysvetlujem ale nevie.ale fukame stále co sa dá no co sa najviac cudujem v noci dycha celú noc nosom pekne a ako sa zobudi prejde hodina a potom celý deň dycha ústami lebo ma zapchaty nos to som sa divila že ces noc pekne dycha...inak nemôže to mať súvis s vyberom nosnych mandli ktoré mu byberali v novembri,dovtedy bol staale chorý ties..ink uziva antibiotika a sirup simecod inak nič @vanessm @jumama @monicm