Zápal spojiviek alebo alergia

keju
20. máj 2011

ahojte maminky, vcera sme vysli so syncekom na prechadzku..presli sme cez park, a ako ked lusknete prstom, zacal si suchat ocka, slzy mu isli prudom po lickach..opuchli mu oci, nos a trochu aj pery, uplne iny vyraz mal a bol cely cerveny, hlavne ocka..tak som sa prelakla, laicky si to vysvetlila ako nejaku alergicku reakciu, kedze teraz dost tietaju tie veci zo stromov a palila k lekarke...nasa tam nebola, tak som poprosila zastupujucu, ta mi dala kvapky fenistil, a povedala ze ak to do dnes neprejde, mam sa ukazat u nasej...prisli sme domov, dali kvapky a upokojilo sa to po spanku...popoludni sme este isli von, inou trasou a len malinko mu slzili ocka...
tak sme sa opat dnes vybrali na prechadzku a verte alebo nie, znova ale ovela horsie, nahle scervenanie, opuch, slzy, suchanie oci, plac...normalne sa mi az ruky triasli, z minuty na minutu sa mi zmenilo dieta...volala som lekarke, ze idem...no a ta ho pozrela a diagnostikovala ZAPAL OCNYCH SPOJIVIEK...uplne s kludom, ze ano, to je zapal..dostali sme kvapky o.septonex a atb mast framykoin..maminky, mne sa to nezda, lebo ked sme zase prisli domov, opat to ustalo a ukludnilo sa...neviem, prosim vas o nazor, ja si myslim, ze ked mam predsa zapal spojiviek, tak ho mam vsade, aj vonku aj doma a trvale, a nie len von s takym nahlym nastupom priznakov...mate niekto podobnu skusenost? nejak tej diagnoze nemozem uverit...skor mi to pripada ako alergia..ale lekarka ma zrusila, ze do 4 rokov sa ani nerobia detom testy a keby aj tak 2/3 deti z nich vyjdu pozitivne...a ze to je urcite ten zapal...poradte prosim, budem vdacna za akykolvek postreh

sisaha
20. máj 2011

@keju mne sa predcerom prihodilo podobné. akurát ze malá sa mi v noci do rána zobudila s opuchom jedného oka a opuchmi oboch uší, pod bradou cervene napuchnuté flaky. Tiez som letela k doktorke a povedala, ze to vyzera na alergicku reakciu. Dala mi fenistil kvapky a na druhy den nic. V ten den som uz s nou von nesla. Teraz sa chystam, ale mam strach, ze opuchne znova.

keju
autor
22. máj 2011

@sisaha tak ako tvoja mala? my lepsie...ale nie z kvapiek a maste...vobec som ju nedala..zatial sme ok

sisaha
22. máj 2011

@keju no asi to alergia nebola, lebo reakcia na pel vonku uz ziadna. pravdepodobne nieco zjedla.., ale doteraz neviem co to bolo...nic nove nevyskusala, az na nanuk, ktory som jedla a z ktoreho som jej dala trochu vrchnej cokolady a tam bolo malinko orieskov... tak asi to...Ine neviem..

hviezda22
27. máj 2011

@keju ja sama mam podobné priznaky, hlavne kycham (ale možu aj oči slzit) a začalo mi to v tieto dni........ja som alergik, podla mna ma alergiu. Najma ked sa malému po užití Fenistilu ulavilo, čo je antihistaminikum, aj mne velmi pomahaju takéto lieky. Napr. Zodac, Zirtec, potom cítim ulavu. A zle by sa cítil aj doma, nie len vonku keby to bol zapal očnych spojiviek 😕

czechzuzanaba
4. júl 2013

Rada bych se zeptala, jestli nekdo nemate zkusenost s podobnou situaci: dcerka 1.5 roku, nikdy alergicka na nic, dnes po obednim spanku teplota 38.7 a vyrazka na noze (myslela jsem ze to jsou kiahne). Tak jsme sli k dr. a ta nam rekla, ze ta vyrazka na noze je alergie (to nevim na co vubec, nic takoveho noveho nejedla, posledni den akorat maliny (3ks) a meloun (to trochu ozuzlala aj tu slupku). Navid diagnostikovala zanet ocnich spojivek, ze mozna pry ji z toho zacne tect nasledujici hnis, v tom pripade ji na to mame dat ATB kapky, ktere nam predepsala. Ale jestli je ten zanet virusoveho nebo bakterialniho puvodu nevedela. Z toho zanetu ma pry i ty teploty. Ted do vecera nam vyrazky na noze zmizely. Ocka ma trosku jak kdyby "skleneny vyraz" a teploty zatim jsou, teda dala jsem Panadol, tak ji to kleslo. Setkaly jste se nektera s touto podivnou kombinaci? Zitra mame cestovat na vychod k babicce, premyslim, kdyz rano nebude mit teplotu a nic na ocich. jestli jet, no asi to odlozime. Spis premyslim nebylo by lepsi zajit k ocni, aby zjistila jaky ten zanet vlastne ma...Hnis ani nic ji teda z oci jeste netece. Budu vdecna za jakoukoliv podobnou zkusenost. Diky.