Zápal stredného ucha v dospelosti

elkatelkaaa
31. dec 2015

Ahojte. Mali ste niekto zápal stredného ucha v dospelosti? Ako prebiehala Vaša liečba a ako dlho trvala? Brali ste ATB? Aké vyšetrenia ste absolvovali? Mali ste aj pocit zaľahnutých uší, resp.ste mali pocit, že strácate sluch? Ja mám momentálne tento problém, už týžden beriem ATB , 3x mi robili paracentézu (prepichovali blanu bubienka), každý druhý den chodím na odsávanie. Mám pocit, že už to trvá dlho, na ľavé ucho nič nepočujem. Predpísali mi dalšie ATB a kvapky do uší. Naozaj tak dlho trvá vyliečenie?

elise
31. dec 2015

@elkatelkaaa ja som tak prisla o sluch

gabica
31. dec 2015

skus si pozriet na stranke rng ..http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=579

gabica
31. dec 2015
elise
31. dec 2015

Mne este davali infuzky

elkatelkaaa
autor
31. dec 2015

@elise úplne ste stratili sluch?

elise
31. dec 2015

@elkatelkaaa 98% stratu, a to po zapale som chodila na infuzky pocula som ale v priebehu rozhovoru sa to stisovalo az uplne som prestaka pocut, po porode sa to zhorsilo uplne. Nosim nacuvaci aparat, tym ze rozpravam normalne, tak sa to strati. Tie procerury co mi s uchom robili boli hrozne

elkatelkaaa
autor
31. dec 2015

@elise vystrašili ste ma.

elise
31. dec 2015

@elkatelkaaa vypytaj sa na audiograma podla toho skus udrzat hladinu pravidelnymi infuzksmi

elise
31. dec 2015

@elkatelkaaa sluch sa neda zlepsit kazdym zapalom sa znizuje pocutelnost.

cervikpepik
31. dec 2015

@elkatelkaaa ahoj,ja som prekonala minuly rok zapal stredneho ucha,tiez som z nicoho nic stale horsie a horsie pocula az uplne ,,skoncilo,, lave ucho....pokial to nedoslo na stratu sluchu na dane ucho bola som ma paracenteze a brala som Augmentin ATB 1g a clarinase....nepomohlo...ked sa mi to zhorsovala boka som okamzite hospitalizovana na ORL a dostavala som naviac ku danym liekom kortikoidy infuzne...lekar nariadil OKAMZITU HOSPITALIZACIU ked videl,ze sa to nelepsi

cervikpepik
31. dec 2015

u mna to bolo este rizikovejsie v tom,ze ja od 12rokov pocujem o cca 60% na obe usi horsie...pravdepodobne prechodene virusove ochorenia mi ,,sadlo,, na sluch

elise
31. dec 2015

Hlavne udrzat hladinu pocutelnosti po vylieceni zapalu.

cervikpepik
31. dec 2015

@elise mate stratu len na jednom uchu?

elise
31. dec 2015

@cervikpepik obe usi na jednom som stratila po zapale celuste

cervikpepik
31. dec 2015

u mna tiez obe...to ako sa to stalo dodnes nikto nevie..to,ze mi to sposobil virus dedukuju lekari z toho,ze mam stratu na oboch usiach zhruba rovnaku...ako sa Vam zije so stratou?mate s niecim tazkosti?prepacte,ak sa prilis vypytujem...doteraz som vsak nestretla nikoho s rovnakym problemom
🙂

elise
31. dec 2015

@cervikpepik velmi tazko dlho trvalo kym som sa stym stotoznila. Deti su duper vedia zd maju hobori ba mna a zrozumitelne, sle mam duprovu vyhodu, ked spim spim kkudne moze byt vonku akakolvek burka a buchoty 😵 z toho to berem pozitivne ake este stske nosim vlasy rozpustene na uchu. Vybavila som si ztp s invalidny dochodok. A kludne si tykajme, som nakonovi od jeho vzniku a tykali sme si vsetci 😉

amalka147
15. dec 2016

Mňa 3 dní striekalo v pravom uchu...neskôr už aj v ľavom... Striekanie prešlo a teraz pociťujem strasne teplo v ušiach.... Netuším čo mi je...ku doktorke sa veľmi nemám...bojím sa toho co by mi povedala...

elkatelkaaa
autor
16. dec 2016

@amalka147 no na vasom mieste by som isla k doktorovi... ako pisu baby, je to velmi zavazne... mne to oslabilo sluch o 7%...

amalka147
16. dec 2016

Chvalabohu nemám zápal stredného ucha určite ako mi povedala obvodná.. Že niečo so zvukovodmi bude a v pondelok mám ísť na krčné aby sa mi na to poriadne pozrela.

amalka147
16. dec 2016

a momentalne mi šumí v lavom ucho...aj mi na neho zaľahlo...(taky pocit/... no musám vydržat do pondelka

elkatelkaaa
autor
17. dec 2016

@amalka147 no mne tiez tak sumelo...zalahlo a odlahlo...a postupne mi zacal vytekat hnis... tak hned rano som isla na pohotovost a poslali na na orl pohotovost. tam mi urobili paracentezu. postupne sa to zhorsovalo...az som bola na silvestra uplne hlucha 😊 postupne zapal prechadzal ale zalahnute usi som mala este asi mesiac...

amalka147
17. dec 2016

Mne ešte v ten večer uľavilo v pohode. Cítim len tak mierne v ľavom uchu tlak ale do pondelka vydržím už a idem na ORL

evapistovic
17. apr 2018

Obnovim diskusiu.
Mam zapal stredneho ucha. Uz par dni mi tam neskutocne šumi a piska, mam zalahnute. Je to neprijemne. Mam ATB kvapky do ucha aj antibiotika. Zatial bez zlepsenia. Prosim, presiel ten šum v usiach? Ci ostali nejake priznaky?

elkatelkaaa
autor
17. apr 2018

@evapistovic ahoj... prejde to ale trva to strasne dlho...ja som pocula normalne asi po dvoch mesiacoch. je to neprijemne ...

evapistovic
17. apr 2018

@elkatelkaaa dakujem.

alohahola
14. nov 2018

@elkatelkaaa tak toto ma nepotešilo :( mne zalahlo v piatok-šum a pískanie v ľavom uchu, pridruzila sa nevoľnosť, závraty a bolesť ucha až do zubov a uzliny na krku.... v nedeľu som šla na pohotovosť, kde mi odsali hnis a krv z ucha, napísali ATB Zinnat, kvapky uniflox a na závraty Betahistin...v utorok mi na ORL urobili paracentézu... Dnes je streda (5den) a zatiaľ bez zmeny :(

elkatelkaaa
autor
14. nov 2018

@alohahola mne robili 3x paracentezu a zalahnute som mala mesiac...dlho to trva...

alohahola
15. nov 2018

@elkatelkaaa fúú, mne stačilo raz..... Nikomu to neprajem veru

elkatelkaaa
autor
16. nov 2018

@alohahola veru... je to hrozne. Teraz ma zapal nasa trojrocna 😓

bejja15
5. dec 2018

Ahojte. Teraz mám zapálená uši. Už druhý týždeň som doma. Začalo to s bolesťou v uchu, piskanie a šum v obidvoch ušiak. Po dvoch dni bolesti som išla na pohotovosť, dostala som antibiotiká. V pondelok na ušné odd. Tam mi vypísali ešte tabletky Aerinaze. Po dvoch dní som začala cítiť, niečo podobné ako strpnutie alebo tlak v hlave, čudné pocity, často som ani sama nevedela, že čo a vlastne kde cítim. Po piatich dňoch, ked som vybrala všetky ATB som sa vrátila na ušné odd. Bolo tam vidno zlepšenie, ale tlak, šum a pískanie ešte stále trvalo. Nakoľko ako malá som prekonalameningitídu lekár mi vypísal ešte jednu dávku ATB, ale po kontrole to nemal v pláne. Po 4 dňoch som vynechala tie tabletky Aerinaze a na druhý deň som vynechala aj ATB, mala som strašne pocity v hlave. Všetko naznačilo že mám vedlajšie účinky od tabliet. Bola som na neurologii, urobili mi CTčko, tam bolo všetko v poriadku. Len zápal bolo vidno v ušiach. Tie príznaky v hlave už mám o niečo lepšie. Dneska som išla na KO na ušné. V pravom uchu mi urobili paracentézu. Odvtedy zase cítim lepšie pískanie, šum a tlak v hlave. Aké máte skúsenosti? Do kedy to ešte to pískanie trvať? Už som z toho úplne šibnutá...ďakujem za rady baby...