Zaparenina po prvých príkrmoch

michi200
5. sep 2014

ahojte, chcela by som sa opýtať a poradiť. Od stredy som začala mojej 5 mesačnej dcérke dávať prvé príkrmy, najprv to bolo pár lyžičiek hokajda. No večer som spozorovala malé vyrážky a začervenanie v okolí jej pipky a zadočka. Tak som na druhý deň vyskúšala mrkvu, lebo som si myslela, že to má z toho hokajda. No a má to aj po tej mrkve, mastím jej to rybacou mastičkou, ale nepomáha. Tie zapareniny sú už dosť veľké, predtým ich nikdy nemala. Tiež od kedy jej dávam tie príkrmy veľmi často má aj stolicu, predtým ju tak často nemávala... doteraz bola plne dojčená. Môže to mať z tej mrkvy alebo hokajda ? Čo jej mám teda dávať ako príkrm ? Už jej moje mliečko nestačí, budem jej musieť dávať tak či tak príkrmy...

michi200
autor
11. sep 2014

@zuzka_puska no naša má tú zelenú stolicu už asi týžden stále... opýtam sa teda ešte našej lekárky 🙂

stanislavao
11. sep 2014

@michi200 kupte si v lekarni krem Imazol krempasta a ten je na zapareniny super. len nepouzivajte vlhcene utierky, ale vzdy po kakani umyt ritku vodou a mydlom, nechajte pri prebaleni vzdy chvilu ritku vyvetrat a ked nanesiete imazil, tak ho nechajte naskor "zasusit" a az potom dieta zabalte do plienky. je to skvela masticka a verim, ze pomoze a ked uz zapareniny mat nebude, tak mozete pouzivat Sudokrem niesto Imazol krempasty. a prikrm zacnite varenym zemiakom a cez den surove nastruhane jablcko. neviem, ci zrovna tekvica je vhodna. a pozor na zelenu stolicu. to byva signalom problemov s bruskom, az otravy.

zuzka_puska
11. sep 2014

@stanislavao imazol sa ale moze pouzit len 2x denne, pise to aj v pribalovom letaku 🙂 nam imazol pomohol na den- dva, potom zas sa vsetko vratilo...

stanislavao
11. sep 2014

@zuzka_puska tak kazde dieta je ine. nam imazol pomohol vzdy a bol velmi ucinny. po 1 pouziti vsetky kozne problemy zmizli, cize sme ho ani nemuseli pouzivat castejsie. aj ked mal syn napr hnacky po antibiotikach, tak ozaj 1 pouzitie imazolu a bolava ritka bola zahojena. davala som to vzdy na noc, ench dlho posobi, ked sa menej casto v noci prebaluje.