Zaparený krk a za ušami. Mali ste taký problém?

cistko
15. jan 2008

Skusala som hladat, no nic podobne som nenasla tak dufam, ze ma nikto "neukamenuje" za tuto temu 😀 . Mame zapareny krk aj za uskami. Skusala som to natierat len olivovym olejom-nepomohlo, skusala som davat na to puder-nepomohlo, skusala som dat na to sudocrem-nepomohlo. Teraz skusam rybilku. A mam dilemu ci som robila spravne ze som skusala tolko veci ci som nemala byt vernejsia dlhsie jednej. Olej som skusala vyse tydzna a nic, puder asi dva dni a sudocrem tiez na rybilke sme dnes druhy den no este to chcem vydrzat zatial sa to javi najlepsie. Nestretli ste sa niekto s tym? Co robite vy mamicky co mate silnejsie deticky ktore maju zahyby a robia sa im tam zapareninky? My nie sme silny a predsa-krk je sice citlive miesto ale preco za uskami???? 😨

zuzka1.
16. nov 2008

Tak ako citam, zacneme aj my imazol davat, lebo sme pouzivali rybaciu, potom johnons a sudocrem a na zacervenana ypipik nam dr napisal imazol a pomohol, tak ho dam aj na ritusku!!!diky baby

sofik
16. nov 2008

nám velmi pomohol pytiol, Imazol nám nezabral tak rýchlo ale po pytioli sme boli krásne ružoví už na 2 den. 🙂

ilduska14
17. nov 2008

už to mojej malej zmyzlo.chcela som s ňou ísť k dr.lebo to mala fakt škaredé ale mala dovolenku a k zastupujúcej som nechcela lebo by tam bolo ešte viac detí a som sa bála aby sa malá nenakazila.spomenula som si že mám doma vzorku sudocremu a je fakt super.veľmi rýchlo jej to zmyzlo a teraz je to v pohode.sofik tvoja malá je už väčšia,ale ja som počula že pytiol sa do 1 roka nemá používať.neviem prečo. ale ozaj ak máte dlhodobé problémy a nič nepomáha skúste sudocrem ja som bola sama prekvapená ako rýchlo to účinkuje. 😉

dori
17. nov 2008

No tak som dala na vás natrela som malinkej na noc ritku Imazolom ale na takú hrubú vrstvu a čuduj sa svete do rána nám tam zostal síce fliačik ale už je to nič v porovnaní aké to mala hrozne zapálené takže všetkým vreléééé

ĎAKUJEM

slzicenka
17. nov 2008

vykup maleho v repiku a do rana tazkosti prejdu.Po kupani uz ho nicim nenatieraj a nepouzivaj ziadne saponaty,len ten repik...

yasmina
17. nov 2008

dori vedela som ze Imazol zaberie 😉

dori
17. nov 2008

A kolko krát dávate ten Imazol lebo na krabičke je napísané len 2 krát ??? 😒 🙂

yasmina
17. nov 2008

ja som dala aj 3 x denne

tomzuzka
17. nov 2008

aj ja som dala Imazol, keď som si už nevedela rady. tiež sa mi osvedčilo popri tom repíkový odvar a nepoužívať vlhčené utierky, to už v pôrodnici neznášal

pammy
11. feb 2009

Ahojky,
objavila som malemu za uskom take supinky a ma to tam aj cervene, az sa mi zda, ze to mokva. Dezinfikovala som to, natierala, ale nepomaha. Vzdy sa mu vytvorila dalsie supinky a nehoji sa to. Myslite, ze to je zaparenina?
Dakujem.

amatula
11. feb 2009

ahoj pammy skus to ale tri dni len vytierat detskim liehom a nechat suche..nicim nenatierat....babatko to mavajua a vacsinou to casom zmizne...uvidis ak sa bude zlepsovat utieraj len liehom,ak by sa to zhorsovalo tak k lekarke....

pammy
11. feb 2009

Dakujem tak skusim, len som teda nevedela ci je to zaparenina, alebo nieco ine... Dufam, ze sa to zlepsi.
Papa.

janzi
16. mar 2009

Ahojky, malej sa na krku objavil cerveny flak, je to asi zaparenina 😕 , velmi pusta slinky a nosi podbradnik a do toho dve brady 😅 Nnatrela som jej to dnes 2x framikoinom, pri kupani som riadne poumyvala a napadlo ma ze jej to skusim umyt mydielkom aby sa to vysusilo, ale to nebol asi dobry napad 😔 zacala plakat, asi ju to stipalo ☹ a ked citam tuto diskusiu tak som si uvedomila ze aj ja mam doma imazol, mozem ho pouzit aj na krk??

monika77
19. mar 2009

ja používam na rituľu na zapareniny už asi týždeň bepanthen a žiadne výsledky .. dokonca už má aj v zárezoch na stehníčkach červené ... čo mám ešte urobiť, pripadám si total neschopná ... som nešťastná že mu to nie a nie zlepšiť sa

bzuco
20. mar 2009

pre nás naj mastička na zapareniny je Nivea proti zapareninám....zaberá okamžite...odporúčam všetkými desiatimi 🙂

fifinna
20. mar 2009

monika a skusila si Sudokrem, alebo obycajny puder ? Nema uz nahodou plienkovu dermatitidu, lebo ak ano tak to ti zabere len Imazol.

monika77
20. mar 2009

fifinna aj Sucokrém som už použila, to bolo druhé po rybacej mastičke ... ako by mala vyzerať plienková dermatitída?

fifinna
20. mar 2009

plienkova dermatitida, vyzera tak, ked ma babo cervenu pokozku s vyrazkami, a hlavne, ked nezabera ziadny krem a stale sa to rozsiruje. Skus si kupit ten Imazol, je bez lekarskeho predpisu. Uz po prvom pouiziti by si mala vidiet zlepsenie.

bambulla
20. mar 2009

ahojte ja mam odskusanu modru indulonu mali sme zaparene nad stehienkymi a je to super uz natierame iba indulonou

other_side
20. mar 2009

heh )) tak nas maly ked mal asi rok, strasne mal zaparenu ritku a jemu pomohol len sudocrem.. vyskusali sme ho ako poslednu moznost a zrovna ten zabral ))

nikollette
20. mar 2009

Baby poradite..
ak davate babtakm plienky, davate im na zadocek, stale nejaky kremik, alebpo iba ked maju zaparen zadočky???
Moj maly ma mesiac, a stale po prebaleni, ho utriem vlhcenymi obruskami, a dam tam detsky krem na zadocek aviril.. je to potrebne alebo iba ked sa zadocek zapari, alebo objavia nejake vyrazky??
Ako to je, neviem 😅 😅

kvietocek7
20. mar 2009

ahoj nikollette no prave dnes sa nam vyhodila taka zaparenina na zadocku ako svet 😢
no a kedze mi uz vacsinou pouzivame papierove plienky tak mam dobru skusenost pre pripad zapareniny pouzivat bavlnenu plienku.Vzdy pouzijem vlhke obrusky ale aj umyjem cistou vodou-handrickou a potom nakremujem pokozku.Ona je totiz trenim namahana a ten krem to aspon ako tak upokojuje. Zvycajne pouzivame sudocrem ale dnes som dala Imazol - je tiez vyborny!Osobne zo skusenosti si myslim,ze aviril je slaby a pudre zvyknu mokvat.
Inac vacsinou po prebaleni zvykneme davat aj sudocrem - preventivne.

other_side
21. mar 2009

my sme umyvali zadocek zakazdym ked bol pokakany, zo zaciatku len pretri mokrou plienkou, a kremuj zakazdym prebalenim.. aviril uz na krem nemuis davat. a najlepsi je sudocrem 😉

nikollette
21. mar 2009

a ten sudocrem mam davat pokazde, po kazdom prebaleni???
kde ho dostanem kupit a za kolko.. a ake je velke to balenie, viete poradit???

dada27
21. mar 2009

Pri Danielke nám pomohol veľmi sudocrem,ale pri Katke zase masť Imazol.Sudocrem je dosť drahý,sú rôzne balenia 125g stojí okolo 206,- Sk a môžeš ho kúpiť v lekárni.Imazol je u nás na predpis od detskej lekárky a dopláca sa zaňho pár korún.Každému babätku zaberá niećo iné.

dada27
21. mar 2009

Katka mala zapareniny už s pôrodnice až do krvi a sudokrem nezaberal,tak sme kúpali v úplne slabúćkom roztoku hypermangánu a natierali imazolom / dosť často za deň a niekedy aj v noci/ , a ešte nám dala doktorka rozto k
s názvom Jarisch,neviem presne ćo to je ,ale prikladá sa to ako obklad.

nikollette
21. mar 2009

a nmateirete stale prio kazdom prebaleni?? ak aj deticky nemaju zaparene ritky???? ak maju peknu kozicku, a peknu ritku ajtak mam natierat pri kazdom prebalení???? vdaka

katkabod
21. mar 2009

Aj my sme to mali na krku a tiez mala nie je vobec tucna len tak milucko trosku baculata, dala som sudocrem a za den dva to zmizlo a vcera som nasla za uskami tak som tiez dala sudocrem. My aj ked sa ideme vecer kupkat, tak to vyzera,na spotenom krku vlakna z deky a este nam teraz padaju vlasky,tak aj vlasky, pritom vobec nie je naobliekana a krk sa jej tak poti, preto aj tie zapareniny ☹

dada27
21. mar 2009

Ak nemá zaparenú ritku stači raz za deň,keď ťa napadne.

gianni
21. mar 2009

my sme mali nedavno strasne zaparenu ritku,take drsne to mal az sa mu zacala supat kozka,tak som prestala pouzivat za ten cas vlhcene obrusky a za kazdym kakanim som mu zadocek umyla vodou a mydlom ,potom som natrela sudokremom a zlepsuje sa ,asi raz som natrela aj imazolom a tiez pudrom ,som nevedela co by bolo dobre,tak vsetko naraz 🙂 ,ale potom uz len sudokrem,ked nema zapareniny tak tiez natriem len sem tam,