Zápcha u 16-mesačného

anze25
29. jan 2023

Ahojte mamičky
Mám 16 mesačného chlapčeka ktorý má problemy a vyprazdnovanim už od Vianoc
Vyskúšala som všetko !kazdy deň čerstvá 100%stava hrušky slivky ,vločky ,probiotiká ,voda,voda caj polievky každý deň .
Dokonca som už prestala používať UM a dal mu 0,5% mlieko nakoľko som niekde čítala že aj UM môže vyvolať zapchu .
Glycerinove čipky mám všetky aké len sú pre deti bohužiaľ nepomáhajú a v tele sa mu vôbec nerozpustaju
Fungujeme tak že mu z tým pomáham 😔 alebo ak je to viac ako 2 dni som nútená dať klistir
Lekárka mu odporučila meniť stravu ,ale ja už ďalej naozaj neviem čo mám mu dávať a čo nie
Má niektorá z vás podobný problém ? 🙏

anavixy
29. jan 2023

0,5% mlieko namiesto UM fakt nie… UM sposobuje zapchu ale nie tak ze rok pije to iste UM a zrazu ho z neho zapecie.
Kaka do nocnika? Mojej rocnej dcere to jedine pomohlo, stolica je tvrda, ale vykaka sa ovela lahsie a sama.
On aj realne tlaci, ale nejde mu to, ci ako to vyzera, ked dva dni nekaka?

anze25
autor
29. jan 2023

@anavixy ne ešte sadne si ale hneď za z neho postaví .pri kakani len stojí nechce ani aby som mu akokoľvek pomohla aby sa o mna oprel alebo som ho naruky vzala a akože držala v sede..
Netlačí práveže zadržiava a už je na 2-3 deň nesvoj plače pretože už ho boli brucho

anavixy
29. jan 2023

Hm, neviem, ja si myslim ze to tlacenie-nutkanie dieta neovplyvni.. aspon teda moja dcera bola na tom tak, ze ju nutilo na kakanie, ale ona vystrela nohy, stiahla polky a tym padom stolica nesla. Ale musi tam byt to mimovolne nutkanie na stolicu, ze vidis, ze by chcel kakat ale nemoze/nechce kvoli bolesti. Ked ho ani nenuti, tak mozno len nepotrebuje kakat kazde dva dni.. ale tak ked pises ze ho potom boli brusko 🤷🏻‍♀️
A stolicu ma teda uplne tvrdu?
Detom sa moze podavat aj laktuloza, sirup Duphalac je na predpis, Lactulosa je volnopredajna, neviem ako detom, ale dospelym pomaha, ja som uz tiez uvazovala nad nou, ale nakoniec nebolo treba. Este odporucaju vlakninu, nie len v strave ale ako doplnok vyzivy.
S dcerou som dlho kakala tak, ze som ju dala do lahu a nohy ohnute v kolenach jej tlacila k bruchu, ale to len vtedy ked viditelne ju nutilo na tlacenie. 😏 no pri takychto vacsich detoch je to uz tazsie… skus ten sirup este 🙏

anavixy
29. jan 2023

Este mi napadlo ze je tu taka skupina, ak tam nie si.. 🙂 mozno najdes uzitocne rady tam
https://www.modrykonik.sk/group/7904/

anze25
autor
29. jan 2023

@anavixy ďakujem krásne skúsime ešte raz si sadnúť nad stravou a upraviť ju 😔 nakoľko berie aj ten sirup Duphalac