Zápcha u 16 mesačnej dcérky

andynkotrpaslik
15. apr 2018

Ahojte maminky,mame 16 mesacnu dcerku. Problemy s kakanim mame odmalicka. Mava obdobie ked kakava kazdy den ,niekedy kazdy druhy den. Lenze teraz je to horsie. V pondelok mala poslednu stolicu - stolica mäkky sulec a trocha redsia. Od pondelka nie a nie kakat. Ja viem ze su tu rozne temy od zapchy. Ale potrebujem poradit. Nasa mala ma traumu uz len z prebalovania a nie to este jej davat cipok ,vzdy musime byt dvaja pri nej. Po zufalstve som volala doktorke a ta mi povedala aby som jej dala duphalac 2x denne .ako som jwj ho dala tak sa mi trikrat vykakakala ,sice to boli tvrde hovienka ale vykakala. Bol to piatok. A twraz je tomu dva dni a zase nic. Pravidelne davam duphalac ,slivkovu stavu,ovaene vlocky,jablko,vsetko co obsahuje vlakninu. A aj pije. Prosim poradte ake mate akusenosti. Rozmyslala som ze zase budem kontaktovat nasu dr.co sme k nej chodili na gastro.

peta406
17. apr 2018

@wokokoza banan zapeka

nynyky
17. apr 2018

Aj my mame tento problem :( tiez skusame vsetko a nic nezabera. Ideme na gastro nech sa na nu pozrie lekar

andynkotrpaslik
autor
17. apr 2018

Dievcence po velke namahe a boji si mozme povedat ze sme o nieco kludnejsi a dufam ze bude len a len dobre. Mala nam zacala kakat. Pokracujeme v duphalacu. Je neskodny a ani nie je navykovy !! Crievko jej dava dokopy,uvolnuje a raz za den dostane probiotika 5kvapiek do mliecka. Drzime sa stravy sice zje 6velkych polievkovych lyzic polievky a koniec ale aspon nieco. Boli sme aj za vyzivovou poradkynou a povedala ze treba hlavne dodrziavat stravu . A vyborna je tekvica upravena na sposob polievky alebo pyre. Treba davat harmancekovy caj no nasa ho vypije ked tam ma troska cukor. Inak nam v lekarni dali cajik na travenie a mala zase veselo prdka. A este jednu radu: najviac vlakniny je v susenom ovoci ako cerstvom . Namocit slivky do vody ,nechat odstat celu noc a tu vodicku dat pit dietatu. A tie rozmocene slivky spapat. Je toho dost co som vsetko skusala dat malej . Takze keby ste niekto chceli poradit. Kludne spravicka 🙂

marion09
18. apr 2018

@andynkotrpaslik kazdy ma svoje "overene recepty",ja napr.niesom za akukolvek medicinu hoc i len volne dostupnu

andynkotrpaslik
autor
18. apr 2018

Ja netrvrdim nic take. Kazde dieta je ine . Na kazde dieta zabera nieco ine. Nie kazdemu urobi dobre to co papa druhe. Takze ja som len chcela oznamit zenam ktore mi poradili ze zaciname kakat co som velmi rada a chcem im aj podakovat ;) :*

jance333
18. apr 2018

skúste zaradiť do jedálnička viac šošovice. klasickej alebo červenej (z tej nenadúva). síce máme 9mes. bábätko,ale tiež ju z veľa jedál zapeká, takže dávam menej mäsa, mrkvu len symbolicky, banán vôbec a vždy po mäsovom obede má ďalší deň červenú šošovicu. pekne upraví stolicu

nynyky
18. apr 2018

@andynkotrpaslik a co vam pomohlo? Lebo som tiez bezradna :(

andynkotrpaslik
autor
18. apr 2018

@nynyky napis mi spravu , lebo je toho vela. A kludne sa ma mozes popytat . Rada ti poradim ak budem vediet .

kikuta
25. feb 2019

@andynkotrpaslik môžem sa opýtať ako ste to riešili keď nekakala??? My mame 9m. A vôbec mi nekaka

andynkotrpaslik
autor
25. feb 2019

@kikuta ahoj,my sme mali ten isty problem. Hovori sa zaklad dna dostatok tekutin a papat vela vlakniny. Mala nam este vtedy ani polievky nepapala ale vzdy som sa snazila jej dat do flase trocha tepleho vyvaru, davali sme jablcka so supkou alebo bez. Dalsi overeny recept bol kupit susene slivky ,nasypat do misky zaliat horucou vodou ,zakryt a celu noc nechat odstat. Tu stavu dat dietatu vypit. Ovela ucinnejsie ako si dat slivkovykompot . A duphalac je to prehanadlo,je to sladke a hlavne nie je to navykove a zarucujem ze po dvoch dnoch ide stolica. Treba sa opytat detskeho lekara a uvidis co ti povie. Duphalac sme uzivali pravidelne tyzden ale potom ked uz bola hnackovita kakanka tak sme prestali po menej davat. To zistis sama. A este odporucam detske probiotika . Tie uzivame doteraz . A vobec neodporucam feniklovy caj mala mi z neho tak prdela az jej to vadilo a plakala a ked som dala harmancekovy caj z toho caju ju zacalo bolet brusko. Hovori sa ze pomahaju . Ale kazde.dieta je.ine.

kikuta
25. feb 2019

@andynkotrpaslik ďakujem
Duphalak mame dala som dnes ešte nemala stolicu moslim sa nech zaberie, slivky nám vôbec nepomohli probiotiká dávam od narodenia a pije podľa mna dosť, teraz som jej začala dávať ešte i vlákninu v prášku lebo na vločky akosi nereagovala no dúfam že ten duphalac pomôže lebo sme už druhý týždeň na easylax prehanadle čo ináč sa nedá

andynkotrpaslik
autor
25. feb 2019

@kikuta no ja nasej ani cipok nic. Ma traumu. Stale sme behali po doktoroch. Duphalac by mal zabrat. Nasej pomohol. Ta nam vtedy 4 dni nekakala.

nynyky
26. feb 2019

@kikuta ja duphalac neodporucam. Je to strasne svinstvo ktore nasej dcerke vobec nepomohlo a len mala s toho krce a aj tak nekakala. Zapchu sme riesili 1,5 roka kym sme nad nou vyhrali. Chodili sme na gastro a tam ju len chudatko stresovali a vobec nepomohli. Jedine do nej pchaly prehanadla a cipky :/ u nas to bol psichycky blok lebo po zdravotnej stranke bola uplne v poriadku. Ja som si potom nastudovala na zahranicnych strankach co pomahala takymto detickam a tam mi mamicky odporucali movicol junior. U nas sa neda vobec kupit a tak som ho zo zahranicia objednavala a musim povedat ze nam zabral a dcerka nam uz krasne kaka 🙂

andynkotrpaslik
autor
26. feb 2019

@nynyky vyskusajte. Ja som Vam napisala moju radu. A nie je to ziadne svinstvo ako pani pise , je to len sladke ako med. Nastudujte si a precitajte si o tom.

kikuta
26. feb 2019

@nynyky keď naša má 9 mesiacov a pochybujem že u nej je to psichicky blok nám to začalo po dobrati antibiotík ...

kikuta
26. feb 2019

@nynyky a ešte sa chcem spýtať či ten produkt je vhodný aj pre take malé detičky a či SŠ dá niekde tu v okolo kúpiť Rakúsko Švajčiarsko Nemecko ... ďakujem

nynyky
26. feb 2019

@kikuta nasa mala 10 mesiacov ked jej to zacala. Bolo s traumy lekarov lebo chodili sme s nou na gyndu kde jej kazdy den davali cipky a od vtedy sa zablokovala. My sme to objednavali s viedne.urcite si to najdete je to volne predajne.