Zápcha u 6 mesačného bábätka

kristinkakarlova
13. jan 2018

Viete mi poradiť prosím čo na zápchu u môjho syna,dojcim ho a zacali sme s príkrmami,už druhý týždeň nemal stolicu.

kikus48
13. jan 2018

Glycerinovy cipok ihned. Pomahat stolici rektalnou rurkou. Ovocne prikrmy najlepsie so slivkou - dm napriklad. Nic co zapecie ako banan a pseno ci vlocky.

shee11
13. jan 2018

ak uz sa mu neda vykakat tak ten cipok. skuste potom pit aj slivkovu stavu napr. od hipp. ja davam aj probiot. biogaya.

emi16
13. jan 2018

Odvar z ovsenych vlociek
Kvaskove pecivo razne (nie kvasnicove), neobsahuje lepok
Je to prirodne probiotikum

kristinkakarlova
autor
13. jan 2018

Ďakujem

katharines
13. jan 2018

Skus mu pomasirovat brusko v smere hodinovych ruciciek a pocvic s nim P ruka Ľ noha a naopak. Ak ho dojcis tak zjedz aj 3 susene slivky a daj aj jemu trocha (rozmixovane). Tiez kamilkovy caj, postruhane surove jablcko...

luba41
13. jan 2018

zruš príkrmy, dieťa ešte nie je na ne pravdepodobne prichystané -teda jeho črevá....asi ste začali velkým množstvom alebo nevhodným príkrmom / mrva, zemiak- saccharidová zelenina/..

katharines
13. jan 2018

Ano, ako pise luba41, mrkva a aj ryza zapekaju

pribinak
13. jan 2018

Treba take davat co obsahuje vela vody, napr cuketa, zemiacik, tekvica
A samozrejme davat pit vodičku

buchta666
13. jan 2018

@kristinkakarlova
náš nekakal 27 dni, chodili sme po vysetreniach a sonach a vsade bolo vsetko v poriadku. Plne kojene deti vraj nemusia kakat tak casto, lebo materske mlieko je plne stravitelne. Ked zacne viac papat prikrmy, zacne viac aj kakat. Nas ma teraz rok a kaka 2x denne. Vyskusaj si dat ty biely jogurt, ked ho kojis, prejde k nemu, to nam pomahalo. Ked ma raz malo v crevkach, nema ist co von, cize ani rektalna rurka nepomoze. Vela spapa prikrmov?

kikus48
13. jan 2018

@buchta666 na biely jogurt je skoro ... skor ovocne prikrmy

eririka
13. jan 2018

@kristinkakarlova zatlačiť do konečníka Easylax ! je to také harmančekové preháňadlo - vynikajúce 😉

buchta666
13. jan 2018

@kikus48
nie babatku jogurt, mamicke.

kikus48
13. jan 2018

@buchta666 aha tak ano ... mamka nech si da kyslo mliecme vyrobky, jogurt biely, ovocie.

kristinkakarlova
autor
13. jan 2018

Díky babi už kakal,len mal stolicu strašne hustú,ale to asi nevadí však?

eririka
13. jan 2018

@kristinkakarlova a čo pomohlo ?

sallke
13. jan 2018

@kristinkakarlova nam pomohol Espumisan kvapky kazdy den kym sa stolica neupravila,pouzivali sme az do 2rokov,lebo nam nepomahali nic=espumisan podporuje funkciu criev ich pohyb a rtm padom aj vylucovanie stolice

kristinkakarlova
autor
13. jan 2018

Pomohol teplý kúpeľ a asi jabĺčko ktoré som mu poobede dala alebo sa nám pristastilo ,ťažko povedať

lorela
13. jan 2018

@kristinkakarlova Ako dlho uz davas prikrmy? Ak len tie 2 tyzdne, prikrmy by mali byt cisto zeleninove. Vhodne je zacinat zeleninou. Redsia konzistencia, aby sa predislo zapche a s par kvapkami extra panenskeho oleja. Neskor masko a az potom ovocie.

daakotaa
13. jan 2018

@kristinkakarlova kojene deti nemusia kakat kazdy den...Dr mi vzdy vravela ze zacila dieta ktore kakalo po 21 dnoch. Ci más pocit ze je zapeceny, bolí ho bruško?

katharines
13. jan 2018

@kristinkakarlova jablcko pomaha a aj ten teply kupel je fajn 🖒

marchela
23. jan 2021

Akom dlho ste nekakali, i náš už týždeň tak neviem

robinotina
21. nov 2023

@kristinkakarlova po čiapku kanál?ci sám dakujem