Zápcha u mesačného bábätka

vladkabalazova
4. sep 2020

Dobrý deň mám mesačného syna a už dva dni ma hrozne kŕče v brušku robím vsedko co sa da dávam dole bruškom cvičím z nožičkami masíruje bruško z pupikom dávam aj odvar z rasce aj feniklovy čaj ale nič nepomohlo ma stále kŕče boli sme aj u Dr kúpila som probiotika keď som mu ich dala do mliečka tak sa vykakal a bola som rada ze kŕče sú preč a už bude kakat každý deň ako do teraz ale malý mal zelenú stolicu a
pred dvomi hodinami keď som mu dala mliečko zase sa pusic a nemohol sa vykakat prosím poraďte dávam UM. Sunar

dala mlieko mal zase kŕče a zase sa nemohol vykakat

evkakozickova
4. sep 2020

@vladkabalazova napíš to zrozumiteľne....nedá sa to čítať!!!!

lenka7477
4. sep 2020

mať mesačné bábo s hroznými kŕčmi v brušku dva dni ?
Mala si byť u doktora dávno .

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@lenka7477 Mate mi niečo poradiť ohľadom tej zelenej stolice? Nemôže mať bolesti bruška z tej zelenej stolice? Za vsedky odpovede a rady vopred ďakujem

evkakozickova
4. sep 2020

@vladkabalazova zelená stolica+kŕče v brušku mala si už dnes utekať k lekárke.

misickaa4
4. sep 2020

@vladkabalazova sprav odvar z ovsenych vlociek(na 0,5l vody daj varit 2 polievkove lyzice vlociek), nechaj povarit 5 min, preced a do tej vody treba zarobit klasicky sunar. Neboj sa toho, mam to od nasej lekarky a pri rovnako starom synovi mi zaberalo jedine toto. Feniklovy caj moze robit krce, skus nahradit kamilkovym cajom. Probiotika davaj v praskovej forme, nie tekute.

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@evkakozickova večer som sním išla na pohotovosť lebo som nevedela presne ci ho boli bruško a dnes som bola aj u doktorky predpísala probiotika a fenistil po probiotikach sa vykakal ale mal zelenú stolicu

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@misickaa4 A neuškodím mu tím lebo ma len mesiac aj čosi tak sa bojím aby som mu ešte ja viac neuškodila a sunar mu robievam v dojčenskej vode drobček

evkakozickova
4. sep 2020

@vladkabalazova možno potrebuje zmeniť mlieko, pije ho od narodenia ?

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@evkakozickova áno od narodenia a kakal normálne aj stolica bola zltkasta ako ma byt len teraz tie dva dni... Lekárky som sa pýtala ze ci mu mam zmeniť mliečko ona vravela ze nie ze aj tak bude mať kŕče tak ja už neviem som zúfalá lebo neviem ako mu mam pomôcť

lenka7477
4. sep 2020

@vladkabalazova zeleno , hnedu stolicu maju kojene deti , aj 5-6 x denne.
Ak sa bolesti nestratia bude treba doktora poziadat o lepsie vysetrenia. Drzim palce.

evkakozickova
4. sep 2020

@vladkabalazova a prečo práve s dojčenskou vodou ? Skús obyčajnou ja som malému dávala fenikelový čaj,ale keď vravíš že ani to nepomáha skús tak ako píše @misickaa4 ja som ešte dávala espumisan do mlieka

ledgerka
4. sep 2020

Nas mal take problemy asi 4 dni a potom to same odislo tako ako prislo. Bojoval kym sa mu podarilo vykakat a bolo to zelene. Na farbu mi tu povedali ze je to sem tam normalme. Probiotika davame bigaia

ivangeline
4. sep 2020

Moja sa trápí 7m s bruchom. 🤷😭😀🤣 Mám pocit, že to všetkým príde normalne, len mne nie. Vybavila som si papierik na gastro a už sa neviem dočkať, kedy príde ten deň, na ktorý sme objednané. 😕

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@evkakozickova z normálnej vody mal tiež h bolesti v brušku tak som začala sunar z tou dojcenskou vodou

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@lenka7477 ďakujem pekne no ja len dúfam ze bolesti bruška prejdu myslím si ze kŕče má asi z tej zelenej stolice

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@ledgerka ja som kúpila probio-fix po tých sa vykakal ale mal zelenú stolicu

diaalex
4. sep 2020

@vladkabalazova zelena stolica znamená že nemá dosť tuku v mliecku 🙁 podľa mna zmen um, môže ho to zapekat a z toho mu byt zle 🙁

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@diaalex len sa bojím ze keď mu zmením mlieko bude mu ešte horšie

diaalex
4. sep 2020

@vladkabalazova musis odhadnúť to správne mliecko 🙂 niektoré bábätka prehnane zvracajú, po zmene už nie 🙂

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@diaalex no aj rozmýšľam ze by som. Mu sunar vymenila za hipp ten obsahuje aj probiotika aj prebiotika doktorky som sa dnes aj nato pýtala ta povedala ze mu nemám meniť mlieko

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@diaalex a dnes keď sa vykakal tak nemal ani zapečené len mal zelenú stolicu tak ja neviem prečo nekaká tak ako má a prečo ho boli vlastne bruško veľmi sa bojím ze ma niečo z crievkami

emiliamilka
4. sep 2020

@vladkabalazova ak je hovienko zelené a papa Sunar tak je to úplne normálne . Môžem preposlal aj správu od našej prlediatričky, tiež som to riešila

evkakozickova
4. sep 2020

@vladkabalazova ja by som zmenila mliečko,možno mu naozaj nerobí dobre.

misickaa4
4. sep 2020

@vladkabalazova nie, nemusis sa bat. Mne to sama pediatricka poradila

lussinka7492
4. sep 2020

@vladkabalazova ja by som tiez zmenila mliecko alebo dojcensku vodu za inu. Hipp by som neskusala pokial je sunar zly skor by som skusila nutrilon alebo hami.

majamat
4. sep 2020

stolica aj u babatka sa meni. neviem preco, nemam potuchy, ale aj moja kojena dcera mala zelenu stolicu a nie hned od anrodenia,a le az neskor. boli sme u dr. urobila vyter a bol OK. viac sa to neriesilo. este to nejaky cas pretrvavalo a ked sa zacala prikrmovat, taks a stolica zacala menit.

dilino
4. sep 2020

@diaalex aj ja si to myslim máš pravdu.

dilino
4. sep 2020

skús easylax nieje to navykove môže sa to davať deťom od mesiaca kúpiš to v lekárni bez predpisu.Dava sa to do konečníka pri tvrdej stolici.Neboj nič mu nebude je to čisto prírodne nie žiadna chémia.Porad sa v lekárni.

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

Ďakujem vám všetkým za rady... Uvidím ako mu bude do toho pondelka a ak sa nič nezlepší určite to budem zase riešiť a skúsim vymeniť už určite mlieko a požiadam o väčšie vyšetrenie... A ja som. Aj skúšala malému teplomer do ritky ale aj tak sa nevykakal v lekárni som dnes kúpila trubicu tak ak bude moc zle skúsim to a uvidím ze co ako lebo malynky cez nič normálne spinka len cez ten deň je uplakany

vladkabalazova
autor
4. sep 2020

@emiliamilka no mňa trápi to ze malý sa puci a nevie sa vykakat akurát dnes sa vykakal keď vypil mlieko do ktorého som dala 6kvaoiek probio-fix ale mal ju zelenú no neviem dúfam ze to čoskoro prejde lebo drobčekovi chcem pomôcť a uz som. Normálne zúfalá lebo snažím sa mu pomôcť ako sa dá ale to bruško ho stále bolí