Zarastené nechty u dieťaťa

horalka1986
18. okt 2022

Ahojte. Samozrejme, pojdeme k dr ale este pred tym sa chcem spytat na skusenosti. Nikdy som toto u deti neriesila, az teraz. Mala ma takto zarasteny nechet. Nejaka masticka, vodicka, hoci co, co by mohlo pomoct? 🙏🙏🙏 Asi nas poslu na chirurgiu, ze? Posledne co chcem, aby jej tam nieco trhali. 🥺

simona1998
18. okt 2022

@horalka1986 na toto už žiadne masticky už je neskoro , treba to vystrihnut 🙂 priateľ ma nonstop zarastený necht ale vždy ho odstrihli , ešte ho nikdy netrhali

evica17
18. okt 2022

@horalka1986 možno aj pedikerka pomôže, čo sa tomu venuje. Nech to dr vystrihne a ona sa šponu a hádam už nikdy nebude takto zle.( Ak aj nie,aspoň si daj u pedikerky poradiť ako strihať nechty správne,aby sa toto nestalo už na iných zase )

sojorez
18. okt 2022

Na ruke si mala okusuje nechty alebo jej ich Ty tak nakratko strihas? Tu rucku aj v repiku mocit, nejaky bactroban mast na ten zapal a zvolit vhodnejsiu dlzku nechtikov.

polovnicka92
18. okt 2022

Betadinom natri

horalka1986
autor
18. okt 2022

@sojorez
@evica17 nechtiky na rukach ma bohužial takto obkusane. Noznicky nevideli zopar rokov. Ona ma nejake diagnozy, aj k psychologicke chodime a riesime to.🥺 A ten na nohe, striham ich rovno, no v nedelu zakopla o postel a ten roztek z nechta sa jej odlomil a behom dvoch dni takto zarastol.

evica17
18. okt 2022

@horalka1986 tak ten prst na nohe k pedikerke, ona ti to vycisti.a na ruky , neviem no, dacim natierat aby si neokusavala ? (ja som myslela podla prstikov ze to take babatko do roka -dvoch ) a jaze jej ty strihas tak

horalka1986
autor
18. okt 2022

@evica17 4 roky má a od takých 2 rokov jej nestrihám nechty. Akože, naozaj to riešime, hlavne so psychologičkou, ale je to dosť problém. keďže si ich obkúsa hlavne v noci. Má poruchu spánku, no proste veľa je toho. 😔

kiki234
18. okt 2022

Odporucam vygooglit lak na nechty priesvitny.. Extra pre deti.. A ma zlu chut, dietatu nechutia potom tie nechty. Nie su podla mna zrastene len velmi kratke. Mne sa to pri malej stalo par jrat na nozickach, dala som velmi kratke a hned jej necht tlacil do kozicky a spravil sa zapal a hnis. Urcite skusit repik a malu (aj ked viem ze velmi tazke, sama som si ako dieta kusala nechty) skusit odnaucit hryzt nechtiky.. Naozaj skus ten lak, ja som ho skusala a je naozaj nechutny a naozaj pomaha, aspon podla skusenosti inych

horalka1986
autor
18. okt 2022

@kiki234 mam ho doma. Podarilo sa mi s nim odnaucit 8 rocneho obhryzat nechty, ale tu to akosi vobec nefunguje.🥺

levandullka
18. okt 2022

Skuste dobru medicinsku pedikerku, ak nie, tak mne pomohol az chirurg, ale plasticky, na sukromnej klinike. Jednoduchym zakrokom v lokalnej anesteze mi problem raz a navzdy vyriesil 🙏🏼. Hlavne sa nebojte povedat nie a hladat dalej. Strhnutie pokial viem nic nevyriesi, nechtik moze narast znovu tak isto. Drzim palce aby bolo co najskor dobre

kiki234
20. okt 2022

@horalka1986 treba skusat skusat. Drzim palceky. Popripade vyskusat farebny lak.. Nalakujte si aj vy, pekne si pilnikujte a to iste aj jej. Moja 2 rocna napriklad nenavidela umyvat vlasky. Ale zacala som si s nou umyvat aj samponovat penit balzam.. Tak som to ponala akoze je velke krasne dievcatko sikovne.. A uz si rada umyva vlasky. Viete ze pekne jej nalakujete a bude ako mama. Skuste a mozno by som na farebny dala este ten co je nechutny

horalka1986
autor
20. okt 2022

@kiki234 aj nechty si rada lakuje, ale to som musela stopnut, lebo ona si este aj ten lak spapala z tych nechtov. Mali sme aj taky detsky, ale to dala zubami dole behom hodinky. 🤦‍♀️😂
Inak, boli sme u dr a skoncila na atb. Z vyteru zistila, ze ma v tele zapal a z toho sa jej to robim.

kiki234
21. okt 2022

@horalka1986 aha tak aspon viete pricinu. Drzim palceky. Ja sama dom si hryzla nechty do 24. Prestala som si hryzt ked som zostala tehotna, mala dom ich v tedy krasne pevne zdrave. A vlastne tak som prestala