Zástavy dýchania u bábätka v noci

sandrita33
13. jún 2014

Ahojte,vedel by mi niekto poradiť čo mám robiť? Mám 7-týždňového syna a teraz dve noci po sebe mi malinký nedýchal,začal mi pípať monitor dychu,zapne sa až keď malinký nedýcha 15 sekúnd.Predtým sa to nikdy nestalo a teraz 2 noci po sebe.Malý je zdravý,len má soplík,ktorý mu odsávam a snažím sa,aby mal voľný nos keď ide spinkať.Viem ,že takéto pauzy v dýchaní su u bábetiek normálne ,ale ako často?? Mala by som navštíviť detsku lekárku?

liz_lemon
13. jún 2014

@sandrita33 samozrejme, ze mas ist k pediatrovi

nikitaf
13. jún 2014

@sandrita33 urcite navstiv lekara, ale mne sa toto tiez stalo pri dcerke. Bola trosku nachladnuta a pripal nam asi 4x v noci monitor, lekarka ma ukludnila ze to preto lebo dieta pri nadche plytsie dycha. Ale urcite to neber na lahku vahu a prekonzultuj to s lekarom

bahira1962012
13. jún 2014

k lekárovi 😒 mne sa stalo, že som ležala v nemocke a dali nám monitor dychu a dcerku vyššie a pri tom ako sa ako novorodenec aj trošku mrvila sklzol a viac krát v noci a sestričky nabehli 😲 ja v šoku poriadnom,už mňa ratovali ☹ nejako sa poposunul monitor ale dcérka dýchala a spokojne spala a to bolo v nemocke 😠 ja som tam od strachu kolabovala z toho, že monitor pípal 😒 bola dcérka ale staršia mala už 2 mesiace,viac sa mrvila samozrejme 🙂

sandrita33
autor
13. jún 2014

Samozrejme,blbá otázka,jasné že ideme k lekárke,len nechápem ako sú k tomuto všetci skeptický..".to bol len planý poplach","stále mi to pištalo,tak som to dala preč", atd. mne malý spí v postielke na rovnom,nevie sa ešte presúvat,takže v postielke necestuje,leží tak,jak ho dám,monitor je 100 % spoľahlivý.Viem že apnoe sú u detí normálne,len mám obavy,keďže som to zažila u vlastného syna. 😢

sonicka777
13. jún 2014

Ahoj,nám sa to stávalo tiež od 3 mesiacov a dokonca sa nám to stalo aj keď už mal malý rok a boli sme u lekára,podstúpil sme všetky vyšetrenia a malý je úplne zdravý...vraj to detičky do 1r majú..raz mi prestal dýchať na rukách a bolo to úplne hrozné,nikdy na to nezabudnem,ostatný krát v postieľke,nedýchal,musela som ho prebrať.....vraj sa detičky počas spánku zabudnú nadýchnuť..

sandrita33
autor
27. júl 2014

sonicka777,no každopádne je to strašné,ten pocit bezmocnosti a len tŕpneš ,či sa nadýchne. No a čo sa zmenilo? Išli sme na pohotovosť vtedy,hneď nás prijali ležať do nemocnice a malého mi dali na Jisku a napojili na monitor a tiež mu dali monitor dychu,blbé ale bolo to,že som tam nemohla byť pri ňom stále,mňa dali o poschodie nižšie a od malého som odchádzala,len keď zaspal.Mal byť na pozorovaní 24 až 48 hodín,no nakoniec z toho bolo 5 dní.Strašne niečo,keďže som kojila a aj si odsávala mlieko,bola to katastrofa a vysvetlite 7-týždňovému bábätku,že má vydržať 5 dní len v postieľke a moc sa nehýbať,keďže bol napojený.Zavolali ma,že sa zobudil ráno o pol šiestej a odchádzala som od neho o tretej poobede a to bez pitia,bez jedenia.takže som tam aj nakoniec prišla o mlieko.Akurát tam žiadne apnoické pauzy nemal a na sone zistil primár,že má skrytý reflux 2.stupňa,vysvetlil mi to tak,že mliečko sa mu vráti a zostane mu niekde v strede,takže ho nevygrcne a tam mu to tlačí na nejaký nerv a to spôsobilo zástavu dychu.Tak spinká vo vyvýšenej polohe aj v kočíku je taka zahusťujem mu Sunar s Nutritonom.Odvtedy je všetko v poriadku ,akurát predvčerom nám zas pišťal ten monitor dychu,ale ako som ho chytila,tak potom dýchal.Máme už 3 mesiace a pre istotu som kúpila aj taký monitor dychu,čo má na plienke ,alebo na páse za gaťami,ten používam všade,keď ideme von napr.v kočíku.Za mesiac začneme prikrmovať ,tak ževraj by sa ten reflux mal stratiť.

gromkaver
27. júl 2014

@sandrita33 moj starsi syn to mal tiez, ale v podstate sa nam to stavalo asi mesiac a to cca 3x do tyzdna, ale u neho to bolo tak, ze sa z hlboka nadychol a zadrzal, po cca mesuaci to uplne preslo, vysetrenia mu nerobili. super, ze to u vas dobre dopadlo 🙂

danielahamar
27. júl 2014

urcite s malym k mudr., posle vas hlavne na srdiecko vysetrenia, ale ty mu môzes dat matrac vyssie, osobne si myslim, ze to môze byt spôsobe tymi hlienami, alebo refluxom

patricia2120
27. júl 2014

Moj maly syncek ma od 6 tyzdnov caste zastavy dychania.ma sice reflux no podla lekarov to mema nic spolocne so zastavami dychania.srdiecko a pluca ma v poriadku ale uziva coffein a atrovent lebo zacal aj chrcat a velmi plytko dychat.teraz ma 7 mesiacov a zastavy dychania ma aj 10krat za mesiac :(

niki101988
27. júl 2014

@sandrita33 Ahoj, ak má dieťa soplík tak sa to može stať práve preto, že mu soplíky stekajú. Určite by som ale kontaktovala pediatričku a konzultovala to s ňou. Možno Ti povie počkať kým prejdú soplíky amožno Vás niekam pošle

niki101988
27. júl 2014

@danielahamar Čo má srdce s dýchaním??

danielahamar
27. júl 2014

@niki101988 vôbec nic 😀

niki101988
27. júl 2014

@danielahamar Asi toľko čo sezóna a fazóna