Zlatý stafylokok na pľúcach

babatkoo
14. máj 2019

Ahojte najde sa tu mamicka ktorej dietatko malo na plucach zlateho stafylokoka? Chcela by som sa popytat na zotavovanie pripadne ako sa z odstupom casu dietatku s plucami dari

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
14. máj 2019

@babatkoo a to ako viete ze ho tam ma?😮

simonka1304
14. máj 2019

@babatkoo moji maju hemofila v plucach a nemozme sa hi zbavit.ATB nezabrali.

simonka1304
14. máj 2019

@sapetka z hlienu,kt.vykaslali..

sapetka
14. máj 2019

@simonka1304 ked sa prelieci atb bude ok, ziadny stres

simonka1304
14. máj 2019

@sapetka uz sme mali dvoje ATB,a ma ho tam stale.

sapetka
14. máj 2019

@simonka1304 a dala vam dr atb podla citlivosti aspon na 2t?

sapetka
14. máj 2019

@simonka1304 boli ste aj na rtg? Ma stale nalez na plucach?

simonka1304
14. máj 2019

@sapetka dala nam podla citlivosti.Stale kasle,a vykasliava zlte,takze jej to nepreslo.

sapetka
14. máj 2019

@simonka1304 asi tam nebude len stafylokok potom.. trebalo urobit vytery alebo zobrat serologiu.

simonka1304
14. máj 2019

@sapetka ona nema stafyloka,ale hemofila.Dr.to uz neriesi,ze ona uz nevie,co s tym.
Pytala som sa na to infektologicky a ta povedala,ze ked nezabrali ATB,telo si stym musi poradit same.Ze mam kupit nieco na imunitu.

sapetka
14. máj 2019

@simonka1304 pokial nema zapal pluc ani ine tazkosti🤷‍♀️Je to na vas

babatkoo
autor
15. máj 2019

@sapetka
@kuravesele
@simonka1304

Nas syn mal hned po nastupe do skolky priesvitny sopel a kasel ccca 4 tyzdne. 4x som s nim bola u doktorky ze ci je infekcny pre ine deti/ci moze do skolky a hlavne ako jemu pomoct. Doktorka tvrdila ze je to alergicka nadcha. Ake ze ona mu spravi vyter z nosa.... Bola nedela poobede ked sa maly zobudil s 39.9 horuckou a krical ze ho brusko boli. Dychal tak ako keby utekal. Isli sme na pohotovost. Crp mal 20, rtg pluc negativny, sono brucha, pecene a obliciek negativne. Krv okrem toho Crp ukazkova. Poslali nas domov s tym ze je to na ATB ale nevedia na aky organ kedze choroba este nevypukla. Ze mame ist v utorok svojej doktorke. K doktorke sme uz nedosli pretoze maleho po 24 hodinach od navstevy pohotovosti brala 112.

Dostal kyslik, Crp 245 ihned hospitalizacia. Na to mi dosla sms od lekarky ze maly ma v nose zlateho stafylokoka z toho vyteru... ze mam dojst pre lieky. Pisem jej ze dakujem za vytery po 4 tyzdnoch kaslania a soplenia... uz lezime na Kramaroch.

Prvy tyzden synovu nezaberali lieky, dostaval kyslik a ventolin. Robili mu 2 hemokultury z krvi aby zistili aka bakteria ho napadla kedze ani 3 ATB nezaberali. Nakoniec ho po 7 dnoch operovali (dali dren do pluc) ten odvadzal tekutinu a hnis ktora sa mu tam tvorila. Len na pravom plucku mal 3 rocny chlapcek 3 deci vody :( Tymto zakrokom mu zachranili zivot. Zo vzorky tekutiny ktoru odobrali zistili ze mu zlaty stafylokok stiekol z nosa do pluc! Nasledovala uz konecne spravna liecba (Vankomycin 21 dni do zili + Ciphin 8 tyzdnov). 9 dni ma ARO, 4 tyzdne na plucnom. Vdaka bohu ze nas chlapcek prezil 💗 Ostala mu na plucku jazva ktora je sledovana CTckom kazde 3 mesiace. Verime ze sa rastom plucka uplne vyhoja. 🙏

Dostal STOP kolektivu na 12 mesiacov, doteraz chodil vsade z ruskou aby sa nenakazil. Ja som z roboty musela spat na rodicovsky pre nepriaznivy zdra. stav dietata.

Zdroj zlateho stafylokoka bola skolka. Ved ono to aj je skolkarsky bacil, mnohymi ludmi podcenovany.

Doktor co operoval syna mi hovoril ze take pripady ako sme boli my maju do 10 v roku. Preto hladam dietatko ktore tymto preslo aby som si mohla podelit info s jeho maminou.

Dakujem za precitanie nasho pribehu

sapetka
15. máj 2019

@babatkoo ani by som nepovedala te stafylokok mize nieco take sposobit. Ach strasnw hlavne te ste v poriadku. Nam zapal pluc pred mesiacom sposobil streptokok pneumonie. Ale mal v nose aj stafylokoka a moraxelu. U nas aj rtg preukazal jednostranny zapal dva tyzdne atb klacid rovno. Tiez bol nalez ako keby mal predele prave pluca na polku ale zvladol do bez hospitalizacie🙏

babatkoo
autor
15. máj 2019

@sapetka mali ste velke stastie. Keby nasa lekarka spravila vyteri skor nemusel takto skoncit. A to syn dopadol velmi dobre. Videla som ako zlaty stafylokok na plucach odrovnal 24 rocneho chlapca. Zlyhali mu vsetky organy, prisiel o plucny lalok a museli mu amputovat nohu kvoli sepse... Aj nas strasili ze ak mu nezabere Vankomycin na ten tuhu hnis budu ho operovat a odstrania mu cast laloka... nastastie tento liek zabral 🙏. Su to velmi silne ATB ktore sa davaju dosplelym pri amputaciach...

babatkoo
autor
15. máj 2019

@sapetka najhorsie je ze ten zlaty stafylokok je rezistentny na ine ATB. Je problem ho liecit.

sapetka
15. máj 2019

@babatkoo no mali stastie ako sa to vezme.. zijeme v nemecku a tu vytery velmi nerobia.. v novembri mal zapal ucha a horucky vo fenruari mal bronchitidu a soplil od toho oktobra/novembra stale od bronchitidy aj kaslal dlhsie nevedwl spat mesiace kvoli plnemu nosu a my s nim.. ked som chcela aby urobila vyter povedala ze je normlane ze ma sieta sopel.. isli sme na svk na dovolenku s tym ze tam mu dam urobit vytery a krvny obraz ci je vsetko ok. No a z vyterov vyslo toto vsetko ze ma (prisli sme vo stvrtok a v pondelok zacal zeplotovat, horucky triasky) tak davaj ku doktorke vzala krv, sedimentaciu serologiu aj na sepsu sme davali krv aj na biochemiu vsetko ok dieta klinicky ok zive vesele ale hrozostrasny nalez na plucach😭nebolo mi vsetko jedno ked som citala co vsetko streptokom moze sposobit od pneumonie cez sepsu po zapal mozg blan.. ach ale chvalabohu je zdravy🙏🙏

babatkoo
autor
15. máj 2019

@sapetka otrasne :( chvala bohu ze ste v poriadku. Ze ho v SR vysetrili a liecili. Ako dlho trvala liecba?

sapetka
15. máj 2019

@babatkoo 2t bral dvoje atb najprv suprax ale to nie velmi zaberalo tak sa dal klacid k tomu a ten uz zacal zaberat