Zlatý stafylokok u 18 mesačnej dcérky

cikulienka
25. mar 2015

Ahojte, mam 18 mesacnu dcerku a uz 3 tyzdne nemoze dychat nostekom len ustami ale netecie nam ziadny soplik. Boli sme na orl, urobili komplet vysetrenia aj z krvi, potvrdeny zlaty stafilokok v nosteku. Viem ze ho mame skoro vsetci a on len tisko driemka ale neviem si rady s malou. Po 3 tyzdnoch sa nam pustili take sople, ze uz 2 tyzdne nic nerobime len odsavame-to by sme este zvladali ale v noci chuda moje zle spi stale upchaty nostek uz jej ani nemam co kvapkat ako nasivin, olynth a pod. ved to uz by bolo viac ako 2 tyzdne, takze len zvlhcujem solou. Ziadne atb nedostala vraj sa musi telicko popasovat-aj teda statocne bojuje. Do toho sa nam zapalilo ocko-cisty hnis-to sme preliecili a po tyzdni nam to preslo do uska-mame obojstranny zapal stredneho uska a tie sople stale trvaju. neviete mi niekto poradit ako jej mam pomoct?? vsak uz placem ked ju vidim ako statocne dycha ustami, ci papka alebo pije vzdy sa medzi tym ustockami nadychuje.
Dakujem za kazdu radu....

siska53
25. mar 2015

@cikulienka ja by som uz trvala na prelieceni aspon lokalnym.atb,ak je i ak v poriadku.
Mne i mojim detom dali pri nom aspon lokalne atb.

Lebo ano,ma ho kazdy,ale ak robi problemy, tak to uz preliecit treba.
My sme tiez mali nalez(ale omrem.toho aj hemofila a pneumokoka), deti dostali lokalny uniflox do nosa i ociek (mali zapal aj v ociach), pritom boli cule,bez teploty,len sa nevedeli zbavit sopla.

A my dospeli sme dostali celkove,lebo to znasame zle..

Mnohi si pochvaluju aj koloidne striebro na zlateho stafylokoka,no ja neviem ako sa to davkuje...

Drzim paste a na noc jej mozes k postielke dat ocistenu prekrojenu cibulu na ulahcenie dychania.

cikulienka
autor
25. mar 2015

dakujem moja uniflox ma teraz do tych usiek a predtym aj do toho ocka sme ho kvapkali tak myslis, ze aj do nosa nam ho daju?

siska53
25. mar 2015

@cikulienka porad sa..podla mna by mohli. Lebo to spolu suvisi - oci-nos-usi...

junovka
25. mar 2015

@cikulienka na stafylococ nam predpisovli Pamycon.Neveim ci ste alergici, alebo nie, tak skor by som odporucala imuno-alerg.vysetrenie.Presne takto ako ty opisujes sme sa neustavicne trapili so starsiou dcerkou, a to roky dookola, nakolko bola aj alegicka.Nakoniec raz dostala aj zapal usi, kde jej hrozila hluchota, ked nevyberieme nos.mandle.Nevahala som, vybrali mandle a vsetko zaraz pominulo, mandle boli nasiaknute kadejakym hnusom, ktore nam robili sarapaty.

katka1981
25. mar 2015

@cikulienka, ano dava sa aj do nosa. Ja sa neviem zlataka v nose zbavit od porodu, co je 5, 5 roka vyse a robia sa mi hnisave bolave pluzgiere skoro denne. Teraz beriem vakcinu a neskutocne sa mi to zhorsilo, dufam, ze ked to doberiem ze tu svinu to zabije. Zatial to zabija mna 🙂 Dcerka mala zlataka v nose 5 mesacna ale jej zmizol sam od seba a nerobil jej problemy. Vtedy len parkrat zakaslala a nevedeli sme ci je chora alebo nas napodobnuje, po 5 dnoch bola fit ani lieky nebrala. Ale ja sa ho neviem zbavit.

cikulienka
autor
26. mar 2015

dakujem babulky kazda rada dobra

latvia
26. mar 2015

@cikulienka zlaty staf.sa nelieci,ak nesposobuje problemy.u vas je to ine,infekcia sa rozsiruje z nosa na vsetky strany,tam niet co cakat!! Atb,preplach nosteka,docasne aj nasivin na odpuchnutie nosa a eustach.trubice.pytaj sa na krcne vysetrenie poriadne.ak to tvoja pediatricka neriesi,poradim ti lepsiu v karlovke

cikulienka
autor
27. mar 2015

praveze mame vysetrenia z ORL a podrobne vraj netreba ziadne atb mi povedali a robili jej to v dubravke na saratovskej na orl vsak ie doktorka ze uz mesiac nespime nevie dychat nosom stale sople ja som uz na prasky chuda moje male a ona je taka statocna

latvia
27. mar 2015

@cikulienka tak velmi nechapem, z coho ma zapalene uska 😕 a hnisave oci. ci vtedy ked ste boli na orl nemala problemy ani s ockami ani uskami? boli ste aj na kontrole ze to neprechadza?

cikulienka
autor
27. mar 2015

ano boli sme tam dokopy 3x prvykrat ked mi 3 tyzdne vkuse zacala strasne chrapat a dychat ustami isli sme na ORL vysetrila ju nabrala aj krv vsetko a povedala ze v jednej nosnej dierke ma sople lenze nam nic 3 tyzdne z nosa netieklo aj ked sme zvlhcovali, naparovali odsavali no vsetko mozne, po troch tyzdnoch sa zrazu spuustili sople,medzitym sme uz ale isli na kontrolu orl kvoli vysledkom tam sme sa dozvedeli ze ma stafilokoka zlateho ale nie je nutne preliecenie atb, ze len zvlhcovat odsavat a dala nam aerius sirup, lenze malej to po tyzdni preslo do usiek-to som s nou utekala cez vikend na kramare kde jej potvrdili obojstranny zapal ale vraj je to virusoveho povodu, takte atb ziadne len od bolesti sirup a po 3 dnoch na kontrolu k svojej orl, tak sme tam zasa nabehli kde uz nam okamzite dala uniflox do usiek lebo zapal hrozny mala bolesti a revy strasne ale tie sople strasne stale rovnako aj ju pocula na orl ze silne sople nevie dychat nosom ale to neriesi vraj len trpezlivo odsavat ja som teda trpezliva ale uz to trva druhy mesiac a myslim ze to je uz akurat dost na take male babo a ocka sa jej zapalili ako prve hned ako zacala chrapat -to sme preliecili atb kvapkami a odvtedy tato tortura takze v skratke asi tolko

latvia
27. mar 2015

@cikulienka uniflox si davala len do usiek? su to ATB kvapky a mozu sa davat aj do nosa.....je mi trosku divne, ze na zapalene usi ti daju ATB a nos absolutne neriesia.....

cikulienka
autor
27. mar 2015

no ja nie som lekar ale laicky si myslim, ze uz toho bolo dost, uz som jej ich nasadila, kaslem na doktorov