Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zle zriedené antibiotiká

lenocka4
23. júl 2012

Zdravim vsetky mamicky. Chcem sa vas opytat, mam dcerku 1 rok aj 2 mesiace a vcera douzivala ATB, ktore jej mali vyjst na 7 dni, ale nam vysli len na 3 a pol dna. V lekarni ich zle zriedili a preto boli velmi huste a mala ich vobec nechcela. Da vali sme je ich nasilu a to aj na 3x. Ty kokos, dnes sme boli na kontrole a doktorka vravela, ze mali vyjst na 7 dni. Takze mala uzivala za kazdym dvojitu davku!!! Sila, je mi z toho nanic. Dufam, ze nebudú z toho nejake nasledky na organizmus. Predsa len je to maly cloviecik.....Neviem, ci sa mozem niekde stazovat, alebo stazovat len na konkretnu lekaren??

anjelicek26
23. júl 2012

@lenocka4 - najprv sa opytaj v lekarni, ako to namiesali, hadam este budu vediet. Mozno namiesali davku na 3,5 dna? Neprehnali ste davkovanie vy? Prilisne mnozstvo - ml - na jeden krat?Davkuje sa podla vahy dietata. To, ze boli huste a mala ich nechcela este nemusi nic znamenat...

bodka13
23. júl 2012

@lenocka4 neviem kde sa sťažovať ...ale chybu mohla urobiť aj detská doktorka,keď zle napísala pomer na riedenie ....pri predpisovaní ti nepovedala dokedy by mali atb.vydržať? ak áno,tak už pri 2 či 3 dávke ste museli vidieť,že to na 7 dní nebude 😒

tinki
23. júl 2012

@lenocka4 väčšinou majú tie sirupy na fľaštičke takú čiarku, po tú sa naleje voda a rozmieša sa to.. Potom sa dávkuje podľa toho ako určí lekár...Aké to boli antibiotiká?

lenocka4
autor
23. júl 2012

@anjelicek26 V lekarni som bola, sami zistili, ze boli zle nariedene. Hned sa ospravedlnovali. Druhe, co mi namiesali, boli uplne redsie ako tie predtym. Urcite za chybu mozu oni.

lenocka4
autor
23. júl 2012

@tinki Augumentin....

lenocka4
autor
23. júl 2012

@bodka13 Doktorka chybu neurobila, ona spravne napisala aj riedenie a aj davkovanie. Ja som od zaciatku vedela ze su akesi moc huste, ale ATB moc neuzivame, tak som napokon myslela, ze to tak ma byt...vlastne az vcera som si uvedomila, ze sme ich neako rychlo zjedli a az dnes som sa dozvedela pravdu ako to je....cize vyplyva z toho to, ze mala skutocne jedla "dvojite davky". Je to doneba volajuce, take male telicko a take silne lieky...kuva...

lenocka4
autor
23. júl 2012

@lenocka4 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

miskakyska
23. júl 2012

@lenocka4 no ak to bolo,ako píšeš,že to pohnojila určitá osoba v lekárni..si ju mala poslať riadne kdesi..a že ich ospravedlnenie Ti jej teraz na dve veci...

tinki
23. júl 2012

@lenocka4 ty kokos, veď ti mohli priotráviť dieťa..tak tu je ospravedlnenie málo..

bianca
23. júl 2012

no stane sa.Zaklad je ze sa drobatku nic nestalo.To je ten pradox ze ked predavacka ze nablokuje alebo zle vrati peniaze tak sa clovek len neser...e ale toto je nebezpecne no stale je lekarnicka len clovek.

miskakyska
23. júl 2012

@bianca v takýchto prípadoch by sa to ale stavať nemalo,zvlášť,keď ide o malé dieťa...hmm,lekárničky a predavačky,ich omyly prirovnávať k sebe no neviem,neviem

bianca
23. júl 2012

@miskakyska nie nemalo a s cim to chces porovnavat?So smetiarom alebo s ekonomom?Stale je to len clovek a aj tebe sa stane ze presolis polievku .Moze to byt osoba skusena s dlhorocnou praxou aj mlada kocka po skole a nic ti nezaruci ze sa nepomyli.

miskakyska
23. júl 2012

@bianca neviem s kým,ani s čím,ale určite nie s predavačkou,lebo keď Ťa aj okašle(väčšinou umyselne),tak neohrozuje zdravie neakého dieťata!

mamalina
23. júl 2012

@lenocka4 Je mi luto, ze sa Vam stalo nieco taketo :( urcite by som malinkej nasadila na dva tri tyzdne probiotika pre male deti, nech sa crevna mikroflora ako tak spamata a tiez by som sa poradila s pediatrickou, ci to moze mat nejake nasledky, resp. ci ju nie je potrebne sledovat.
Nam sa minuly tyzden stalo nieco podobne. Zastupujuca lekarka nam predpisala ATB 6 ml dvakrat denne a az v lekarni jedna mlada lekarnicka odhalila, ze pani dr. jej dala dvojitu davku!! mali to byt len 3 ml dvakrat denne 😠 takze... nielen lekarnici, ale aj doktori to vedia spackat 😒

anjelicek26
23. júl 2012

@lenocka4 - hadam dostanes od lekarne aspon probiotika zadarmo ako odskodnenie :( Ako chyba sa moze stat, stale sme ludia :( Ale zle je, ked na to doplati dietatko :(

strapco13
23. júl 2012

@lenocka4 nemalo by sa to stavat a ziadaj odskodnenie, mimimalne tie probiotika alebo nieco zdarma
ale nemusis sa bat, diuetaku sa pravdepodobne nic nestane, moze mat porusenu crevnu floru a z toho hnacky
nakolko davkovanie ATB je dost siroka skala+ od do kolko mozes podat na kilo podla typu a zavaznosti infekcie, napr pri tom to lieku mozes dat od 25mg/3,6 mg na kilogram vahy denne/je to dvojzlozkovy liek, preto su tam dva udaje/ az do vysky 45mg/6,4 mg na kilogram vahy ...co je vlastne 2 nasobne vysia davka-..cize ste dostali to vysie nariedsene..ale je to v norme
problem je ale ze dr napisala ine davkovanie a oni to nedodrzali a to je chyba

luciferkax
23. júl 2012

aj nám sa to už raz stalo, teda mali nám vyjsť na 7 dní a vyšli len na štyri dni, lekárnička si však svoju chybu ani za pána priznať nechcela, viac som do tej lekárne nešla. Nestalo as nám nič, doktorka povedala, že vraj svoju dávku vybral a dalšie brať nemusí....

sisaka
24. júl 2012

@lenocka4 to je naozaj neprijemne a take chyby by sa nemali stavat, ale v lekarni pracuju tiez len ludia, takze sa chyba moze stat a preto treba byt pri ich preberani opatrny a hned na mieste sa ubezpecit, ze sme dostali spravny liek, je na nom spravne davkovanie, mame pozadovane mnozstvo a liek je v zaruke, ak sa nam nieco nezda treba sa radsej hned ozvat a ubezpecit sa, ze sme dostali to, co lekar predpisal, mozme si tym uchranit zdravie, ci dokonca zivot 😉

lenocka4
autor
24. júl 2012

@sisaka nabuduce si to urcite pozriem....

sisaka
24. júl 2012

@lenocka4 po tvojom zazitku som si ista 😉
ja si davam pozor lebo - profesionalna deformacia ( robim v lekarni 😀 )

sima.p
29. júl 2012

nám sa minule tak stalo, že dcéra mala mať ATB na 6 dní (2 fľaštičky, takže 1 fľaštička mala byť na 3 dni). V prvej lekárni mali posledné balenie, tak mi ho nariedila, že aby sme mohli začať podávať a na druhé balenie mi vypísala náhradný recept, lebo to bolo mimo bydliska. Takže druhú fľaštičku sme vyberali v inej lekárni. No a každá z tých fľaštičiek (podotýkam každá zarobená v inej lekárni) jej vystačila na 2,5 dňa namiesto 3 dní. Takže asi to priamo výrobca tých fľaštičiek zle označil.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli