Zležaná hlavička

majkabr
28. feb 2014

Môj malý ma zležanú hlavičku ma 2 mesiace. Polohujem ho a nejde mu to napraviť. Aké to má následky zmizne mu to alebo čo ste robili s tým?? Neostane mu to tak??

ivet1371
28. feb 2014

nedavaj ho na dvrde.radšej vankuš.ešte sa mu može napravit

nigguska
28. feb 2014

@majkabr Len dalej polohuj....este je skoro na zavery,ci mu to ostane......pokial nebudes polohovat a bude spinkat len na tej zlezanej strane,moze mu to tak ostat.....inac ine nasledky to mat nebude.

luba41
28. feb 2014

dávať ležať nabok, striedať strany trebars po týždni..nenechávať spávať dlho v kočíku v rovnej polohe....a dávať spávať na bruško-aspon cez den /ked už trošku začne dvíhať hlavičku/...
@majkabr

katkaa02
28. feb 2014

mojmu synovi sa to stalo tiez, asi ked mal dva mesiace, tak to bolo viditelne, my sme stale podkladali plysaka pod hlavicku na jednu stranu, ked zaspal. Ale niekedy sa aj tak tak vytocil, ze mu to vypadlo a v noci sa to nedalo stale sledovat. Bolo to viditelne, ale do roka sa to postupne stratilo, dnes ma 7 rokov a vsetko je ok. Dcerku som po kazdom kojeni podlozila zrolovanou tenkou deckou pod perinkou vzdy z inej strany a dbala som na polohovanie vzdy aj v kociari. Jej sa hlavicka nezalezala.

katkaa02
28. feb 2014

Taketo caste polohovanie spojene s krmenim dietatka som videla v telke v nejakej relacii pre mamicky, vysvetlovala to tam detska lekarka

wenka25
28. feb 2014

@majkabr neboj sa,moja mala taku zležanu vzadu,že ma strašili že bude musieť nosiť nejaku helmu či čo,druha dr. mi povedala že ked začne sediet sa to upravi a ozaj,teraz ani nevidno že mala hlavu vzadu skoro rovnu 😉 aj som ju polohovala ale ona sa aj tak vždy dala tak ako jej pasovalo 😀

amima
28. feb 2014

@majkabr ahoj, my sme polohovat zacali asi neskoro, dovtedy som si sice uvedomovala, ze viac otaca hlavu na pravu stranu, ale nejako mi nedocvaklo, ze mu to moze sposobit zlezanie na jednej strane.... 🙂
nam to ostalo, trochu to poznat
Potom sme kupili taky nejaky vankusik v tvare valceka, normalne v detskom obchode to mali, davali sme ho lezat na to, nemal to pod hlavou, ale tak nejako naboku, islo o to, aby sa nepretocil na inu stranu, ako sme chceli, aby tu hlavu mal na tej strane, ako sme potrebovali a potom sme to striedali.
Ale stretla som jednu kamaratku, jej maly mal vtedy pol roka, v kociku lezal s dakou helmou, velmi ma to zaujalo,co to ma. Tiez mal zlezanu hlavicku a ona kdesi na nete vygooglila, ze vo Frýdku-Místku (Morava) je nejaké firma, co sa takýmto niecim zaobera a objednala mu to. Vraj do 18 mesiacov sa s tym da daco robit. Vyrobia to na mieru a potom to treba nejako postupne prisposobovat podla akt. stavu... keby som o takom niecom vedela predtym, urcite by som si to zaobstarala.

andrejka1978
28. feb 2014

@majkabr len polohuj. do 4 mesiacov to dokazes vykorigovat. potom uz tazsie. hlavne vymen matrac v postielke ak mas kokosovy, ten je velmi tvrdy. a v kociku tiez vypodkladaj hlavicku na makko. cim menej ho nos v autosedacke a tiez v tom polohovacom lehatku. a ak ho tam budes mat,tak mu tiez podloz hlavicku vankusikom alebo plienkou. ak sa mu to velmi vylezi,moze potom nosit take specialne ortopedicke pomocky.ale to az bude mat tak 4-5mesiacov. potom sa uvidi.

womankc
28. feb 2014

ako radia dievčatá , ak budeš poctivo polohovať upraví sa to, aj moje decká to mali , ale som stále polohovala a podkladala a nakoniec sa im to upravilo, ale moja susedka sa tým moc nezapodievala a jej synovi to ostalo a vidno to teda dosť už je veľký tak 12 rokov a teda má tu hlavu šišatú, takže len trpezlivo podkladať

zara0201
28. feb 2014

Polohovat,polohovat,polohovat.
Ked bol trosinku vacsi (3-4 mes.) tak sme aj otocili postielku (resp. jeho sme otocili v postielke)- bol zvyknuty "hladat" nas pohladom z jednej strany, tak sa tam vytacal.

simca06022011
28. feb 2014

polohovat.. menit polohu kazdu chvilku, ked tak si pomozte perinkou, vankusom... aby sa nevedel otocit na tu "pohodlnu! straanu

janinah
28. feb 2014

treba myslieť aj nato,že dieťa sa otáča za svetlom,ja som aj postielku polohovala,nielen hlavu....aby sme sa pochopili,otáčal hlavu stále doprava ku oknu,tak som otočila posteilku i s ním tak,že k oknu sa bolo treba otočiť doľava 😉 tak sa otočil 😉

inull5
28. feb 2014

@majkabr ahoj, aj ja to riešim..mám dve deti a bohužiaľ obe majú zležanú hlávku, resp. dcére sa to celkom spravilo, ona si zležala pravú stranu a malý teraz trochu v strede hlávky, polohujem darmo, mám aj vankúšik proti zležaniu hlavičky, ale malý má dosť veľkú hlavu a nie je mu vôbec dobrý. asi tak. dcéra ak sa na to zameriam, tak jej to vidím. ale keď sa začala sama otáčať, čo bolo u nej dosť skoro, spávala kade tade v rôznych polohách. malého sa snažím čo najviac nosiť aby na hlávke neležal, no vidímto tam. a všetkým deťom pozerám hlavičky. bohužiaľ u nás nie je predispozícia na guľatú hlávku, pretože muž má plochú hlavu a ja tiež. a moje deti ani nemali takú peknučkú guľatú ani v pôrodnici.

senta_sofia
28. feb 2014

@majkabr nam doktorka poradila obalit kilo muky v sacku do plienky a dat mu to k hlavicke tak, aby si ju neotacal na tu stranu, ktoru ma zlezanu... a skus ho viac nosit 🙂

inull5
28. feb 2014

a keď som sa dr pýtala na tú ortézu tak na mňa pozeral či mi úplne šibe a keď som to predostrela mužovi..zbohom rodina.doktor povedal že sa to dáva pri horších zležaninách a muž že pokiaľ doki nepovie že je to potrebné nemám riešiť somariny..asi takto ma zrušili. ja ho dávam spinkať zatiaľ na bok ale veľmi dlho tam nevydrží a otočí sa na chrbátik, keď ho podložím tak sa bude toľko mrviť až nájde miestečko a uloží sa aj tak ako chce. v perinke vydržal asi 2 týždne lebo sa do nej nezmestil 🙂

blienka
28. feb 2014

tak ja mám teda riadne placatú kotrbu a syn to zdedil po mne, ja som z toho mala v puberte normálne komplexy, lebo som sa nemohla učesať ako som chcela, nič mi nedržalo. Syn mal v 2 mesiacoch zležanú na jednej strane hlavičku tak, že som myslela, že dostanem infarkt, keď som si to všimla, reku, placatá a ešte aj zležaná, des. Ale spravilo sa mu to samo, aj doktorka mi povedala, že sa to spraví, takže našťastie teraz už ju má iba placatú, ako ja 😀

vlviper
2. máj 2014
vlviper
2. máj 2014

@majkabr ahoj, napíš mi na sidielko.minichova@gmail.com a pomôžem :O) alebo kukni na FB, nájdeš ma tam ako Vlasta Gavulová Minichová :O)

vvia
2. máj 2014

Mojej sa zlezala trosku neskor sa mi zda, okolo polroka to mala ze riadne zlezane :D (najlepsie ze len na jednej polovici, no hroza) nic neslo, napolohovala som ju a aj tak skoncila tak ako ona chcela. Teraz ma 16mesiacov a hlavku ma krasne sumerne gulatu (alebo teda nevidim nic zvlastne a ak tak minimalne, no ja nic nevidim) inac okrem estetickej stranky to nerobi vraj nic mi hovorila dr.

babusinka
2. máj 2014

Ahojte mamičky. Čítala som vaše komentáre a ak dovolíte viem o jednej vecičke čo sa dáva dieťatku keď ma vyležanú hlavičku. Existuje na to taka akože prilba, ktorú vám predpíše detská lekárka. My sme boli zobrať miery v BA na neurologii a prilbička nám prišla k nášmu lekárovi. Vie o tom len málo lekárov, lebo to je ešte nové, tak sa treba na to pýtať a čítať o tom aj na internete

njonja
2. máj 2014

@majkabr
Ahoj, my sme sa tomu vyhli pouzivanim specialneho vankusika - ma taku priehlbinku v strede a penovymi poduskami, tiez specialne na to urcenymi, ktorymi som ho oblozila tak, aby sa mi neprevratil. Skus sa na to popytat v detskym velkych obchodoch, urcite to dostanes..daj si do googlu:
toto je ten vankusik:
Theraline Babykopfkissen-23x21x3cm

a toto ta podlozka:
Delta-Baby-SJ-SLEEP-Schlafhilfe-Seitenlage