Zležaná hlavička

janittta1
12. nov 2017

Ahojte, prosim vas malo vase dietatko zlezanu hlavku? Moj syn ma 4,5mesiaca a ma ju zlezanu vzadu a trochu na lavej strane... Napravi sa mu to ak ho budem otacat a davat spat na druhu stranu? Objednala som aj vankusik proti zlezaniu, pomoze to este? Neni uz neskoro?

ivka4852
13. nov 2017

@lindusss2016 ano je to pravda ale mne sama dr povedala ze uz ma dostatocne silny chrbatik,ze mozem..moj bol nenormalny zivel a uz som ho nezvladala cely den nosit,proste sa to nedalo a nevydrzal v ohradke s hrackami ani v kociku (ako ine mamicky kocikovali jedna radost moj rical ako pavian)ani v pavuku dlho nechcel byt,ja som bola rada ze aspon kolko tolko,som sa mohla venovat domacnosti..to je jedno,len ide o to ze naozaj babo ked tolko nelezi ale sedi,nieje neustaly tlak na hlavicku a nam sa vtedy zlezanina upravila.to bolo gro temy

lindusss2016
13. nov 2017

@ivka4852
Verim, ze si musela zvladat aj ine veci, nielen maleho strazit. Moja bola taka ista, od 5 mesiacov sa plazila a nezastavila sa, ohradka neexistovala, kocik absolutne. Ale riesila som to tak, ze som z podlahy poodstranovala vsetko nebezpecne a v podstate som jej nechala volny priestot po celom byte. Ale bolo to veeeelmi narocne obdobie, az kym sa nenaucila poriadne chodit, tak ze vobec nepadala, cize skoro pol roka.
No ale aby sme sa drzali temy, chcem sa ta spytat, ci si maleho nosila a aj napriek tomu mal zlezanu hlavicku. Lebo ja som moju nosila, nikdy som ju nejak extra nepolohovala a dr nam od zaciatku chvalila tvar hlavicky, tak som to pripisovala aj tomu, ze bola nosena, teda spinkala vela v satke a ze sa v twj polohe asi na hlavku nevyvijal taky tlak, akoby tomu bolo v kociku. Ale je pravda, ze bola cisarskym, takze ani pri porode nedoslo k nejakym deformaciam, teda ak aj toto ma vplyv, nvm.

ivka4852
14. nov 2017

@lindusss2016 nie v satke nebol,tam sa mu tiez nepacilo(nechapala som preco)nanho proste nic neplatilo...ale zato sme ho vsetci nosili na rukach..byvam so svokrou,takze ja,muz,svokra,svagor,vzdy ked prisla aj moja mama...proste chlapec sa tiez stale nosil...aj ja som bola cisarskym,ved ale on naozaj nemal vela zlezanu hlavicku.

scorpionflower1
27. mar 2019

Ahojte baby, moja trojmesacna dcera ma zlezanu hlavicku vzadu. Pediatricka nas posiela kvoli tomu na neurologiu a hovorila o helmicke, ktora to napravi. Aj vy ste kvoli tomu boli s detmi na neurologii? Je to standardny postup? Mne sa to zlezanie nezda nijak dramaticke...

kitta
27. mar 2019

@scorpionflower1 Ak vam doporucia helmicku tak na jej vybavenie(konkretne v Protea BA) sa kontroluju na neurologii, ci nie su zrastene svy na hlavicke pomocou sono vysetrenia.

janittta1
autor
30. mar 2019

@scorpionflower1 ahoj, nám sa to napravilo samé, malý mal zlezanu vzdu aj na boku trochu. Naš doktor ma uistil že sa mu to napravi ako bude rásť, neverila som.. Ale krásne sa to upravilo. ☺️

scorpionflower1
30. mar 2019

@janittta1 no pravdupóvediac som necakala, ze pojdem s dcerou kvoli tomu k neurologicke. Ale tak ked je to treba, tak jasne, ze idem..uz som objednana na buduci tyzden, len dufam, ze to je "iba" esteticky problem a nic vaznejsie. Pediatricka hovorila, ze to je kvoli tomu, ze tie helmicky riesi neurolog. Vam ju neodporucali? Uprimne, neviem si predstavit, ze 4-mesacne decko, ktore ma hrozne nervy uz z ciapky bude mat na hlave ortezu 23 hodin denne.

janitta
30. mar 2019

My sme helmicku nosili, ak máte pochybnosti, dajte si hlávku premerat. My sme mali veľmi ťažkú deformitu a ani sa mi to až také strašné nezdalo. My sme boli v Martine, ortoprotetika. Zistia aku deformitu máte a či je potrebná helmicka.

danulienka78
30. mar 2019

Aj náš malý mal zlezanu hlavičku, ľahší stupeň, tiež niektoré dr. hovorili, že dat kranialnu prilbu, druhé, že nie. Váhala som, dali sme ju, teraz neľutujem, pekne sa mu to spravilo, tiež sme boli v protei v ba, začal ju nosiť, keď mal 8 mesiacov, nosil ju cca 3,5 mesiaca. Ale musím povedať, že on to veľmi dobre znášal, chvalabohu, a to nosil aj v horúčavách, od augusta do decembra.

janitta
30. mar 2019

@scorpionflower1 a ešte doplnim, že nás teda nemal s prilbickou ziadny problem. Na nás sa dr pozerali, že čo mu to chceme dať, že to sa spraví, ale dali sme na svoj inštinkt a išli do Martina. A začal ju nosiť hneď v štyroch mesiacoch.

kitta
30. mar 2019

@scorpionflower1 mali sme podobnu hlavku a tym, ze mame aj ja aj manzel taku uzsiu hlavu tak som sa bala, ze sa to nenapravi. Skuste sa dat do skupiny na Fb kranialna remodelacna orteza. Nas maly neznasal ciapky, a ja ako stresmatka som trpela este pred vsetkym tym co nas k helmicke viedlo. A maly to zvladok bravurne a nosili sme ju naozaj poctivo 23 hodin. Fungoval po cca tyzdni uplne ako keby ju nemal. Tiez sme vahali a dohodli sme sa dopredu s manzelom, ze skusime a ak to nepojde a maly bude nestastny, tak ju hodime do kosa a hotovo. Nosil ju dva mesiace a po kazdom tyzdni velka zmena. Stoji to 0,17 centov. Ja som dodnes vdacna za to, ze som sa nenechala upokojit pediatrickou. Maly bol lenivy a keby na tej hlavke nadalej lezal, tak by sa to len tak nespravilo. Drzime palce

kitta
30. mar 2019
kitta
30. mar 2019
scorpionflower1
30. mar 2019

@kitta ahoj, dakujem za foto, to ste za 17 dni urobili taky pokrok? Ako dlho ste tu prilbicku nosili?

scorpionflower1
30. mar 2019

@kitta aha, prepac, uz vidim, ze si napisala dva mesiace.

scorpionflower1
30. mar 2019

@kitta
@janitta
@danulienka78
Ďakujem, ze ste napisali, celkom ma to presvedcilo, ze to stoji za to vyskusat. Mala ma esrelen 14 tyzdnov, takze v jej pripade to asi pojde celkom pekne vyfornovat. Urcite to aspon skusim. A ako pisala kitta, ked ju to bude prilis stresovat, pojde to do kosa. Este by sme to mohli stihnut do najväcsich horucav.

janitta
31. mar 2019

@scorpionflower1 helmicka sa nosí od 4 mesiacov a čím je dieťatko mladšie tým kratšie ju nosí. Určite vyskúšajte premerat hlavičku v proteíny alebo v Martine a uvidíte na čom ste. Držím palce

adazdca
31. mar 2019

my sme chodili na cvicenie... fyzioterapia, vojtova metoda... moj maly sa stale ukladal tiez len na jednu stranu, nepomohlo ani podlozit kilo cukru a podobne blbiny... proste bol tak zvyknutý z bruška a na jednej strane mal stuhutejšie svaly, ktoré bolo treba rozhýbať a rozcvičiť.. chodili sme cca 3 mesiace na cvičenie a potom uz nebol problém ... hlavička sa upravila

janitta
31. mar 2019

@adazdca podla mna závisí aj od toho aká veľká deformita hlavičky je, ak je veľká je možné že sa to nenapravi, poznam veru pár deticiek so skaredymi hlavickami. Ale super že sa Vám to cvičením podarilo spraviť. 😊

adazdca
31. mar 2019

no to máš pravdu.. aj ja som uz videla rôzne hlavy .... ale cvičenie určite nie je na škodu... ked sa to rozcvičilo, tie krčné vazy, tak sa zrazu začal ukladať na obe strany..a so spanim nebol problem

scorpionflower1
31. mar 2019

@adazdca nasa mala ma furt hlavu rovno, uz som sa cudovala, ze aj v nosici tak zvlastne spi, ze si hlavu neulozi nabok, ale ju drzi rovno. Len teraz asi posledne dva razy ju uz polozila na bok. Pritom ked je hore tak nou krasne otaca z jednej strany na druhu, sme sa s muzom smiali, ze sa otaca akoby kontrolovala. Cez den spi len na mne a na manzelovi, vôbec nie je na chrbte, preto sa cudujem, ze jej ta deformita vôbec vznikla, lebo ju stale nosime, dokonca ani v kociku byt nechce, tak je v nosici. Ona v noci spi stale v zavinovacke, inak nevie a, priznam sa, ze som ju nepolohovala, lebo ked som to na zaciatku skusala stalo sa, ze som sa v noci zobudila a Elka tym ako sa stale v zavinovacke mrvila z nej zacala pôsobenim gravitacie vypadavat a mala snurku okolo krku. Vtedy som sa strasne zlakla a uz som ju nechavala na chrbte. Tu deformitu nema strasnu, ale aj tak sa obavam, ze to bude v buducnosti nepekne.

kitta
31. mar 2019

@scorpionflower1 uz za tyzden bolo vidiet rozdiel. Po mesiaci som neverila, ze to je vobec mozne 💁🏻‍♀️ Maly mal 5 mesiacov ked sme zacali nosit. V Protea sme na merani boli na zaciatku tazkej deformity, co hrozne znie, ale zase to zlezanie nebolo az take zle. Ale rozhodol za nas tvar jeho hlavicky. Kazde dieta ma hlavicku inu. My s manzelom mame naozaj sisatejsie hlavy. Maly aj mensiu hlavicku po nas. Vyvijala sa tabulkovo, len sme boli vzdy na tej dolnej hranici, co sa tyka cm. A hlavne je to chlapec. Dievcatam urobia vela vlasky. A niekto kto ma vlasatejsie dieta si taku deformaciu ani nevsimne v podstate. My mame az teraz ako take vlasy 😂 ma 22 mesiacov, takze sme to skusili a fakt denne som rada, ze som to nenechala tak.

scorpionflower1
31. mar 2019

@kitta Fakt ma tvoj syn peknu tu hlavku. No aj ked je dievcatko, chcela by som aby sa jej to aspon trosku popravilo. Podla tych fotiek ma tu hlavu cca taku ako mal tvoj syn. Nevyzera to tak hrozne, ale ani pekne to veru nie je. Uvidim este co povie neurologicka. Pediatricka nam tu helmicku odporucila hned, aj ked ona povedala, ze to bude mat iba cez den. Nechcem vopred stresovat, ale ona strasne zle spi, ak by ten jej spanok mala ta helmicka este zhorsit, to jej nebudeme môct dat, lebo by nebolo pri nej mozne fungovat, uz teraz je stale nedospata ako sa stale budi po polhodinach a zaspava vecer niekedy aj 2 hodiny.

kitta
31. mar 2019

@scorpionflower1 ono ta hlavka este naozaj rychlo rastie. Mozne je vselico. Neuro sa tiez moze vyjadrit. U nas neuro ked kontrolovaly svy tak povedala, ze mu helmu netreba. Kazdy na to ma iny nazor. Urcite skuste dat premerat. A poradit sa s odbornikom, kde helmicky robia. Kludne mi aj napiste ss, keby ste chceli vediet hocico 😀

scorpionflower1
31. mar 2019

@kitta akurat dceru hojdam v koliske, kde som ju napolohovala a za 5 minut sa zosmykla, tak sa tam mrvi 😀 dakujem, urcite sa ozvem co a ako.

scorpionflower1
3. apr 2019

Ahojte baby, tak som dnes s malou bola u neurologicky. Je v poruadku, je s motorickym vyvojom o mesiac popredu. Helmicku nam neodporucila. Vraj ta hlavicka nie je na tom tak zle a upravi sa jej to same. S helmickou by to vraj islo rychlejsie, ale ze to netreba. Zvazovali sme s manzelom co dalej, rozhodli sme sa, ze teraz jej ju nedame. Rozumiem, ze riskujeme, ze sa jej to neupravi, ale zatial sa nam zda, ze by sme to mali nechat tak a len ju davat na brusko a na bok a co najviac ju polohovat. Chcem sa spytat, keby sme sa predsa len rozhodli neskôr jej ju dat, kto vam na nu napisal odporucenie? Mne ta neuro povedala, ze ona to nemoze. Nechapem, preco ma k nej pediatra potom posielala.

danulienka78
3. apr 2019

@scorpionflower1 nás detská Dr. poslala na ortopédia do blavy, tam napísali odporučenie, ale v protei pýtali aj papier od neurologicky -na tom nebolo odporučenie, ale dôležité bolo, že malý bol u nej vyšetreny, že ešte nemá uzatvorené, zrastené tie kosti na hlave

kitta
3. apr 2019

@danulienka78 nam dala papier rehabilitacna dr, teda recept. Neuro nam tiez prilbu neodporucila. Boli sme v Reo v Petrzalke u dr Jurinovej. Ale najprv sme boli na merani v Protea, aby sme vedeli, ci nam tam na merani vyjde zlezanie na prilbicku. Tak drzime palce, nech sa ro upravi 🤗

scorpionflower1
4. apr 2019

@danulienka78 no ved toto, vas poslala pediatra ortopedovi, nas k neurologovi. Chapem, ze neurolog sa k tomu musi tiez vyjadrit, ale teda nam pediatra mala napisat dva vymenne listky - neuro aj ortoped, resp. poslat do protei. Ci do protei na to meranie mozem aj z vlastnej iniciativy a dodatocne vybavit lekarske odporucanie?

scorpionflower1
4. apr 2019

@kitta dakujeme 🙂 snad sa to zlepsi. Este otazka - preco ste chodili rehabilitovat?