Zležaná hlavička u štvormesačnej dcérky

kikus1993
19. jún 2016

Ahojte mamicky, moja 4mesacna dcerka ma na jednej strane zlezanu hlavicku. Doktor nas poslal na ortopediu ale az o mesiac mame termin. Stale sa snazim ju ulozit tak,lebo spi iba na chrbatiku inak nezaspi,aby mala hlavu na nevylezanej strane,hned sa zobudi alebo ak sa mi to podari bez zobudenia automaticky si ju otoci sama!poradte ako ju donutit aby spinkala aj na nevylezanej strane?dakujem

julka21593
19. jún 2016

Spytala by som sa vseobecneho, ci to nevadi, ze mi dali tak neskoro termin,
ja som krpcekom podkladala zrolovanu plienku do "valceka" a dala som ku okraju postielky.
myslim, ze je aj dolezite pocas bdenia podporovat otacanie sa na druhu stranu za hrackami, za hlasom a podobne.. aby si tak dako dietatko zvyklo.

kikus1993
autor
19. jún 2016

@julka21593 ale ona ked je hore otaca stale do oboch stran...nepreferuje iba tu stranu kde je zlezana...problem je iba ked spi...

seahorse27
19. jún 2016

Zatial skus pouzivat specialny vankusik proti zlezaniu hlavky. Kukni na nete. My sme pouzivali od 4. mesiaca a pomohlo, ale moj maly to mal len trosicku vzadu. Treba dietatko, ked je hore davat co najcastejsie na brusko.

julka21593
19. jún 2016

@kikus1993 chapem, v tom pripade ma asi seahorse27 lepsi napad ...

yogalita
19. jún 2016

Ahoj, mi pouzivame specialny novorodenecky matrac bibed. Mala spi na nom ako v bavlnke a mierne prelezana hlavka na jednej strane sa jej behom 3 tyzdnov upravila. Maju aj specialny bibed upraveny na lavej alebo na pravej strane podla toho ktoru cast hlavy chces odlahcit. Ja som to kupila priamo vo Francuzsku, ale videla som ze ich ponukaju u nas na Feedo.sk

kikus1993
autor
20. jún 2016

@yogalita dobre dik pozriem snad to bude aj v Nemecku🙂) ani som nevedela ze take nieco existuje a ked si vimenila matrac ziadna reakcia?my ked sme malej otocili matrac celu noc sa budila🙂 tazko znasa zmeny
.ako jej mamka😡

kikus1993
autor
20. jún 2016

@seahorse27 dik za odpoved no vankusik tiez pohladam☺na brusko ju davame ale ma reflux takze po pobyte na brusku ide vsetko dvojnasobne von....

terezka1947
20. jún 2016

@kikus1993 my sme pri starsom vyskusali vsetko mozne a nikdy sa mu nic nepacilo,vsetko mu vadilo...ale nakoniec som raz uz uplne v koncoch dala do postielky nacuchrany paperovy vankus...tam sa uvelebil,a vankus sa mu prisposobil a ked sa aj v noci otacal,co sa tosi doteraz po celej posteli,vankus sa mu vzdy prisposoboval,takze mne sa osvdecila tato prastara vec(ten vankus je velky,dospelacky...este baka niekedy sila,takze skoro cely na neho vosiel)
pominala som kopu penazi a vytrapila sa s rolovanymi plienockami,kadejakymi valcekmi,penovymi vankusikm...mukou,co mala drzat hlavicku 😀 😀
a akurat sme si len uzili plac,spat nemohol,lebo akonahle sme aj polohovali az pocas spanku,po par minutach bol hore...vyksusaj kadeco...lebo naozaj kazde dieta je ine a kazde moze reagovat na vsetko inak
moj syn neznesie paplon ani teraz napr. a to ma uz skoro 5r,zakryt sa da az ked zaspi....a mladsi je tiez taky odkopavec a nedajboze zmenit polohu pocas spanku...ojoj,hned su hore

limetka69
20. jún 2016

Moj ma trochu zlezanu hlavu, bude mat 4 m a ked som sa pytala dr ci sa to da napravit este odbila ma ze nie. Dakujem pekne. Pravdaže som vedela, ze sa to da, ale nenavrhla nic, ani ortopeda, ani tu prilbu, ani vankus. Tak sa trapim doma sama s tym, polohujem cez den v noci si aj tak lahne do svojej polohy. Ale trosku sa to upravilo, neviem ci sa to da do poriadku uplne. Dufam, ze ano.

terezka1947
20. jún 2016

@limetka69 upravi sa to ostupne,ale dobre,ze s tym nieco robis...nam lekar povedal,ze vela zalezi od zalezania a ze dieta,ked sa zacne viac,pretacat,otacat,plazit....ze hlavicka sa postupne aj sama upravi...a fakt sa synovi krasne upravila....

limetka69
20. jún 2016

@terezka1947 dakujem za reakciu, ani nevies ako si ma potešila, mam vycitky, ze som si to nevsimla skor, kym bol v perinke tak nebol problem polohovat, teraz je to uz ine kafe. 🙂

terezka1947
20. jún 2016

@limetka69 ja som si uzila svoje...a pominala tolko penazi na kadejake pomocky a urcite boli dobre,ale co z toho,ked maly nechcel spat ani v nich,ani pri nich 😀
klasicky babkovsky velky paperovy vankusisko zabral.....spal ako v bavlnke skoro celu noc,pekne sa na nom hybal cely a vankus sa mu prisposoboval,lebo lezal na nom cely
no a naozaj,akonahle zacal byt aktivnejsi,bolo vidiet ako s ahlavicka upravuje.....teraz ma skoro 5r...a z toho strasneho zalezania nie je vidiets skoro nic...a tiez mi bolo do placu,ked som tu hlavicku videla

limetka69
20. jún 2016

Vazne? No aj moj spolu na takom vankusi, musela som mu dat svoj do postielky, lebo chce spat len pri mne. Asi sa mu paci byt obopnuty z kazdej strany. Snazim sa aby lezal rovno kvoli chrbtici, tiez mam vycitky, ze ma spat na rovnom, no ale ked to nejde tak to nejde. Som rada, ze spi vo svojej postielke. A aj som si myslela, ze aspon na hlavicku bude dobry ked uz na chrbat velmi nie 🙂

terezka1947
20. jún 2016

@limetka69 moj spal viac na boku,bokoch,rovno malo....no...asi sa citia bezpecne n atakom vankusi...ako v brusku 🙂

terezka1947
20. jún 2016

@terezka1947 joj a zabudla som dopisat....mala som postielku podlozenu stolickou,takou malickou,aby bol na tom vankusi trosku sikmejsie....som mala taky lepsi pocit

limetka69
20. jún 2016

@terezka1947 moj ma zlezany bok, pretoze tiez spaval len na lavej strane. Ale uz je to ovela lepsie. 🙂 dakujem za podporu

rudkocam
20. jún 2016

@limetka69 aj tá moja odbila mna. Aspoň sa o to snažila. ale ja som sa nedala!!! Môj má minimálne zlezania, no predsa zlezania. Podľa toho, čo všetko som o tom prelustrovala, tá helmicka pomáha zaručene. Samozrejme, pokiaľ je hlavička ešte mäkká. Vydupala som si, nech mi napíše sprievodné a riesim si to sama. Neurológa už za sebou. V utorok ideme ku ortopedovi. O chvíľu sme v cieli a ja sa veľmi teším, že mám takúto možnosť a moje zlatíčko bude mať opäť nádhernú hlavičku, tváričku 🙂 len sa nesmieme dať ľahostajným lekarom

evittam
20. jún 2016

@kikus1993 Ahoj, môj starší syn mal tiež trochu zležanú hlavičku, snažila som sa ho polohovať a podobne. Nič iné som neriešila, keď sa začal pretáčať a plaziť tak sa to postupne do roka upravilo samo. Žiadne helmy a podobné hovadiny..... 😉 Neboj sa, všetko bude v poriadku, len sa netreba stresovať. 😉

yogalita
20. jún 2016

@kikus1993 Malej som to kupila ked mala 3 tyzdne, lebo som videla ze ma hlavicku trosku viac zlezanu na jednej strane. Takze si zvykla na matrac velmi rychlo. Trvalo necele tri tyzdne kym sa jej hlavicka na tom matraci pekne vyformovala bez polohovania. Teraz ma dcerka 3 mesiace. Teraz ju davam cez den spat na brucho (ale pre istotu mam zapnuty monitor dychu, lebo na brusku mi spi aj 4 hodiny) a na noc spi na bibed matraci. A od 6 tyzdna mi na nom prespi celu noc od 9 vecer do 6 rana.

maxiva
20. jún 2016

mojmu ta sisata hlava ostala,sice to nema moc,ale je sisata.takto ked ma vlasky si to nikto nevsimol,ale ked ma mokre vlasy,ja mu to vidim ☹

katrin21
20. jún 2016

@kikus1993 existuje taketo nieco.... to pomaha...
aj v bazariku som to videla... tu.

a tiez hlavne v kociku, kde je dost tvrda podlozka ju skus davat lezat opretu o bok, nie na chrbte.. aby ti vydrzala na tej strane.... ked zaspi, posun ju na bok proste na tu stranu, ktoru potrebujes...
MOja zacinala mat tiez jednu stranu viacej zlezanu na boku....asi 2t som ju stale davala v kociku na tu stran a uz sa jej to dorovnalo celkom... a v posteli, kde je tvrdy madrac, ju davam na perinku spat, aby bola na maksom, lebo spi skoro celu noc, takze neustriehnem, na ktorej strane, aj ked ju dam na bok, tak ona si uz hlavicku otoci..

katrin21
20. jún 2016

takto spime ... nie je zavinuta, len prelozene to je a je opreta o bok.. po case sa vyrovna aj tak.. musela by som zatiahnut zavinovacku, aby nie....je to paperove...

kikus1993
autor
20. jún 2016

@limetka69 tak to ta ako odbila ta lekarka, nas automaticky Poslal k ortopedovi len dlho cakame..

rudkocam
20. jún 2016

@kikus1993 nemas moznost ist inam ku inemu? ja som volala do jednej ordinacie a tam termin JANUAR 2017!!!! NO KONEC- v dalsej ambulancii na nas objednali na 4ty den od zavolania 🙂

babat
21. jún 2016

Moj syn sa narodil predcasne, najprv spaval aj na jednej aj na druhej strane. Po istom case zacal preferovat jednu stranu pri spanku a nevedela som ho od toho oducit. Hlavicku mal zalezanu na jednej strane tak, ze som si nevedela predstavit, ze by sa to mohlo napravit. Mal zalezanu hlavicku vzadu a dokonca aj ked som sa na neho pozerala spredu, tak na tej jednej strane mal trochu vybulenu nabok. Tiez som ho fixovala s kadecim, ale vzdy sa stocil na tu svoju stranu. Teraz ma rok a ostrihali sme ho nakrátko so strojcekom. Hlavu ma krasnu vyrovnanu, po zalezani ani stopy. Zacalo sa to upravovat, ked zacal sediet a lozit atd. Niekde som citala, ze hlavne nezabudat davat D-cko.

kikus1993
autor
25. jún 2016

@rudkocam tak ja som v nemecku v takom zapadakove🙂že najbližší iný ortopéd je cez 50km...A ak tam budeme chodiť castejsie..tak je to tazko..:(

kikus1993
autor
25. jún 2016

Ďakujem dievčatá za rady

monikaparson
25. jún 2016

My sme tak cvičili, lebo mala jednu stranu oslabenú a teda vždy po odbalení z plienky sme ju chytili za nohy a ako keby smerovali na jednu a na druhú stranu, neviem či píšem zrozumiteľne, ale nie my sme to mali robiť, ale ona sa mala pomocou nás pretočiť, na tú jednu stranu šla super, tá druhá bola horšia, ale do týždňa to dala a už sa pekne preklápala. Chytili sme ju ako keby za nohu a nad zadkom a len slabo ju ako keby tlačiť na tú stranu a ona sa už krásne prehla, skúste to. Ozaj nám to mega pomohlo, fyzioterapeutka nám to odporučila.

lili007
25. jún 2016

Aj my sme mali problem s prelezanou hlavkou. Syn mal vzdadu uplnu rovinu. Vecer byvame hore aj do polnoci ci jednej hodiny nocnej. Tak sme od zaspania cca o 19. - 20. hod polohovali. Zaspal v svojej oblubenej polohe ako pisete ale potom v hlbokom spanku sup na jeden bok, po cca 2-3 hodinkach na druhy a tak, ked sme sa v noci nakojili opat polohovanie, ked niekto v noci vstal opat ho pretocil a zvladli sme to bez ortopeda i ked to vyzeralo fakt beznadejne. Na polohovanie som nemala nic specialne...iba jednoduchy vankus na polohovanie tusim za 10,-Eur pripadne sme to robili ako Katrin opretim o postielku.

aniko85
25. jún 2016

@rudkocam my sme nosili prilbicku a môžem ti povedať že v takomto teple to bude pre dieťatko veľmi ťažké...keďže sa nosí 23 hodín denne. Keď som zbadala že môj prvý syn má zalezanu hlavicku začala som študovať čo a ako...mala som obrovské výčitky svedomia že som naňho dostatočne nedozrela. Bála som sa že sa mu deti v škôlke alebo dospelosti budú vysmievať.Neurologicka mi odporúčala dávať pamäťovu penu pod hlavičku,ortoped ma uplne odbil že on sa hlavičkou vôbec nezaoberá.nech si skočím do lekárne sama,vyberiem vankúš a on mi ho vypíše na recept.nakoniec sme mali prilbicku- kranialnu ortézu. Celý cyklus bol dosť časovo náročný keďže na prilbicku sa čakalo 2 tyzdne a dovtedy hlavička rástla a menila svoj tvar. Prilbicku je dobré nosiť čím skôr ale najskôr od 4 mesiaca....ubehol mesiac kým som dostala v Blave termín na skenovanie hlavicky, vybavila neurológa a lekársky poukaz.