Zlyhanie obličiek u 3 ročnej dcérky

hanule24
3. feb 2012

Mam dceru ktora ma zlyhane 2 oblicky,ma teraz 3 roky a neviem ci sa jej to v zivote upravi,doktori povedali ze uz to ma na cely zivot!!Chodi na dializu,bere tabletky.Ma 3 roky a vazi 10,5 kg.myslite ze to bude dobré a ze sa jej to upravi???ma stym niekto skusenost????dakujem za rady a odpovede.

jasminet
4. feb 2012

@nela82 skusam to tu citat vsetko, ale samotna zakladatelka asi nevie co je jej dcere, aku ma diagnozu, preco jej zlyhavaju oblicky, takze nie je ani jasne ci je mozna transplantacia, kedy, ako, atd. aspon ja som to nejak nepostrehla

nela82
4. feb 2012

@jasminet no pisala,ze z manzelovej rodiny nie je nikto ochotny... 😒

jasminet
4. feb 2012

@nela82 napisala toho dost, ale nic coho by sa dalo realne chytit 😒

nela82
4. feb 2012

@jasminet odpisovala len na to co chcela...

jasminet
4. feb 2012

@nela82 ked na prvej strane luba pisala, ze jej dcera mala zapal obliciek, tak ano ano, presne to mala aj jej mala. takze... to by som ako skutocnu diagnozu nebrala. tam toho bude viac a tie oblicky su len vrchol ladovca. len to tu asi z nas nikto cez net nevyriesi pokial rodicia nemaju realny zaujem cokolvek riesit. ☹
za 5 rokov nebola schopna (ochotna) si vybavit doklady o zmene mena, pobytu, obcianstva. vsak to nejak dopadne, nie?

macamac
4. feb 2012

@aliza
@nela82 😔 nahlásila som si svoj príspevok adminovi.
dúfam,že bude taký milosrdný a zmaže to 😔

díky baby

stela01
4. feb 2012

@jasminet
@nela82
Ale mamicka asi nic neporiesi ,ked ze starostlivost o toto dieta ma na starost štat.

aliza
4. feb 2012

@macamac diki 😉, vazim si to

nela82
4. feb 2012

@macamac mas charakter-teda 😉

macamac
4. feb 2012

@aliza
@nela82 😉 díky. mrzí ma to 😔

nela82
4. feb 2012

@jasminet asi tak..no trocha ma zarazilo,ked som si precitala o ich prijmoch a vydavkoch..apisala,ze treba digi zaplatit..internet-ratam s tym,ze aj mobily..no a samotna pocitacova zostava nieco stoji 😒 Nechcem nikoho sudit..no keby ze mam chore dieta a taketo prijmy-internet a digi neriesim 😔

jasminet
4. feb 2012

@stela01 ale mamicka (rodicia) nie je schopna poriesit ani svoje vlastne zalezitosti, prispevky, doklady, meno. o nu ma teda tiez prevziat stat starostlivost?

stela01
4. feb 2012

@jasminet No ....tak to neviem mozes ,ale dat podnet 🙂

Ja som chcela poukazat ,ze darmo bude jej radit ako postupovat v liecbe .....ked ona nema ziadne slovo v tom ako ma liecba postupovat ...a kam sa uberat ...to by im ( rodicom ) muesel dieta vratit spet do opatery ....

aliza
4. feb 2012

ja si jednoducho myslim, ze jej ta primarka povedala, ze to DSS je pre jej malu jedina sanca a ze ju tam skusia dat dokopy a az potom ju dostanu domov. A hanule to prijala tak, ako jej to bolo podane, s maximalnou doverou v usudok lekarky, ved ako tu uz bolo spominane, umiestnenie do takeho zariadenia musela sama podpisat. Neviem, ale mne sa to nezda az take nerealne. Ked si precitate, aky mala hanule zivot, tak pochopite, ze toto vsetko je fakt mozne.

koniarova
4. feb 2012

@aliza A podľa mňa mala tá primárka aj pravdu. ☹

nela82
4. feb 2012

@koniarova asi mala...s chorym dietatom treba stale behat po lekaroch-vybavovat,vela veci riesit s doktormi...A hlavne dostatocnu starostlivost-co v tejto rodine asi nebolo mozne 😔

aliza
4. feb 2012

@koniarova to pravdu mala, ale hanke bud nepovedala alebo to ona nepochopila, ze s takouto diagnozou sa neda nic robit a tym padom je mala sanca na navrat domov. A zrejme to uz hanke dotuklo, po tych 2 rokoch, ze nieco nie je v poriadku a preto hlada pomoc aj tu.

koniarova
4. feb 2012

@aliza No dúfajme. Ja mám však stále pocit, že jej to nedoťukne nikdy. 😒 Je to strašne smutné, celá táto story. 😒

aliza
4. feb 2012

inak, zo zvedavosti som aj ja pozrela hankin FB a neviem teda, ale ja som z tych fotiek nemala pocit, ze by islo o zanedbanie alebo ze by tie deti stradali. Praveze na mna posobila ako milujuca mama, len teda asi jednoduchsia, ktora sa nevie za seba a za svoje deti postavit.

koniarova
4. feb 2012

@aliza Určite svoje deti miluje, o tom nepochybujem. Len si neviem živo predstaviť, čo by robila doma, v takých podmienkach ako žije, s tak ťažko chorým dieťaťom. 😒 Pri jej gramotnosti si neviem predstaviť, ani ako by jej podávala lieky. Škoda, že majú také minimum peniažkov, aspoň častejšie návštevy malej, by som im obom dopriala. Hádam si dá aspoň tie doklady do poriadku.

koniarova
4. feb 2012

@aliza Mi to u nej stále hovoríme ako o jednoduchšej, ale vieš. Ono aj internet, či zapnúť počítač má niekto problém pochopiť a ona je na nete furt. Vie vkladať fotky, orientovať sa v stránkach, reagovať na príspevky. Tak zase až taká neschopná asi nebude. Možno len trošku lenivá a čaká, čo kto za ňu spraví. Keď vie niekto niečo nafotiť, stiahnuť do počítača, zmenšiť, upraviť. A vidíš, doklady vybaviť nevie.

aliza
4. feb 2012

@koniarova ved prave preto je ta mala v DSS. Ale urcite su aj ine moznosti, len zrejme jej ich nikto neponukol, mozno primarka reagovala na nu tak, ako aj zo zaciatku zeny tu na MK a sama usudila, ze pre dieta je lepsie byt od takejto matky prec 😖

macamac
4. feb 2012

@koniarova príspevok 22.09 si mi stiahla z jazyka 😉
práve som to išla písať 😉
nepodceňujme maminu viac,než treba
taká negramotná celkom nie je 😉
a kde je pravda-to nevie nik

aliza
4. feb 2012

@macamac ved prave, ze nevieme, ako to je

nela82
4. feb 2012

@macamac a o aky prispevok sa jedna?

p.j.jacky
4. feb 2012

je mi len luto ze maju na net,maju pocitac a maju digi ,maju fotak a kto vie co este a na cestu aby za svojou dcerou mohla chodit viac nemaju....ved hned na zaciatku napisala ,ze chodi dost casto za dcerkou,kazde 2 mesiace.Preco sa nevzdaju nie zivotu potrebnych veci a neobetuju to do dietata...??? ☹
Ak muz ma nedoplatky na socialke a zdr.poistovni bud mu zamestnavatel neplatil,alebo on si to neplatil ako zivnostnik.
Ak by sa tento muz zamestnal,automaticky socialka by zacala jeho zarobene peniaze vymahat a ostavala by mu minimalna mzda....
Urcite dcerka je v ustave,lebo mamicka nieje sposobila sa o tak chore dieta starat a nemaju na to doma podmienky...a ak maju dlhy a muz nerobi a ona nic nepobera,tak ani skoro svoju dceru neziskaju spät.Ak je naozaj tak chora ako mamicka pise.Lebo tazko vzazit co je a nieje real.

macamac
4. feb 2012

@nela82 čo som nahlásila adminovi myslíš?

mexico_16
4. feb 2012

@hanule24 Dceru mas na Hurbanovej v Kosiciach ??

nela82
4. feb 2012

@macamac nie,nie..ten z 22.9

macamac
4. feb 2012

@nela82 jaj-že čo koniarova napísala o 22.09 tu vyššie,to isté som chcela napísať aj ja 😉