Zmutovaná angína

kollarovci
16. jún 2023

Baby to co je za anginu ludia okolo mna ju maju moj syn uz druhe atb strasna bolest hrdla ktora vystreluje do ucha.A kazdy lava strana dr povedal ze je to zmutovana hnisava angina

kollarovci
autor
17. jún 2023

@sickynick
@sickynickyobsadene Presne taketo anginy nebyvali toto je extrem

magimary
17. jún 2023

@kollarovci presne,
ja si nepamätám, že by som niekedy až takúto mala,
uzliny ma boleli rovnako ako hrdlo, nočné spánky úplne v ťahu a urputný kašeľ, že môj moč.mechúr (po 4-och pôrodoch) nestíhal :-/

henka123123
18. jún 2023

Nemam vobec ziadnu chut ani cuch pri tejto angine.mate to aj vy?

magimary
18. jún 2023

@henka123123 mám (mala som) zmenenú chuť, všetko sa mi zdalo príliš sladké a príliš slané, hoci ostatní moji tvrdili, že vôbec

lenka_vi1
18. jún 2023

@henka123123 nemala som to, ale môžem povedať že dnes mi je podstatne lepšie dúfam že to už odznie a nevráti sa o deň ako po antibiotikách.

kollarovci
autor
18. jún 2023

@lenka_vi1 Najlepsia bola pani dr na pohotovosti pytala sa syna ci je ockovany proti covidu on ze ano 2 krat a ona nato ze to ma zato ze sa dal zaockovat😒mila pani doktorka

trojnasobnamama
18. jún 2023

Rovnaku anginu som mala pred 2tyždnami.A to mandle uz nemam no krk hrdlo bolesti strasne a zdurene uzliny na krku.2atb vybrane a stale citim pichanie pri prehltani.Mne sa zda ,ze stym kovidom nejako divne tie choroby zmutovali,alebo nase tela su tak oslabene.

zuzka565
18. jún 2023

@lenka_vi1 mne bolo včera tiež fajne. Žiadna bolesť hrdla ani nič a dnes ráno som to mala znova späť 😒.

lenka_vi1
18. jún 2023

@zuzka565 aj ja dnes večer to začalo zase, ostrá bolesť do ľavého ucha pri prehĺtaní. Cítim akokeby pri koreni jazyka bolestivé.

sickynickyobsadene
18. jún 2023

Ja som teraz pri tomto zase prišla aj o čuch.

kollarovci
autor
28. jún 2023

@kollarovci tak baby ziadna zmutovana angina mandle musia ist von😒

trojnasobnamama
28. jún 2023

@kollarovci držim palce ja uz mandle nemam od roku 2007.Vtedy to robili bez celkovej anestezie.Mas sťastie ze to uz robia pod celkovou.

kollarovci
autor
28. jún 2023

@trojnasobnamama mozem sa spytat ?synator ma 20 rokov a ihly a krv ze no koniec odpadava😒je lepsie dat do celkovej anestezie?

trojnasobnamama
28. jún 2023

@kollarovci ja si myslim,ze ano.Ja pri iniekciach neodpadavam no v hrdle je to ine to som odpadavala jedna radost.Uz uvazovali ,ze ma do tej narkozy daju no jedna mudra starsia sestricka povedala,ze ked doteraz vydrzala uz to dokoncime.Bol to premňa horor.

kollarovci
autor
28. jún 2023

@trojnasobnamama no pekne😒si si uzila

trojnasobnamama
28. jún 2023
megan777
2. júl 2023

Baby ja mandle nemam a pisala som aj predtym tyzden atb,bolest hrdla a vystrelovanie do ucha a potom týždeň klud a teraz rano zase hrozna bolesť hrdla,mandle mi vyberali oboje ako 6rocnej bez anestezie

magimary
2. júl 2023

@megan777 ja detto (ja ale krčné mandle mám).po týždni som tam, kde som bola predtým, keď som tu písala.
Znova angína a mám pocit, že este horší priebeh... vtedy som mala atb, teraz ešte nemám 😷🙄😣
Už som z toho vyčerpaná...

kollarovci
autor
2. júl 2023

@megan777 boze co tu je za hnus😒

janage
2. júl 2023

Baby skúste glimbax kloktadlo, je na voľno odporúčam tu dávku 15ml rozdeliť na 2 tesne za sebou a každú kloktat 1min. Takto ráno a večer medzitým normálne nasadenú liečbu.

megan777
2. júl 2023

@kollarovci ja neviem porazi ma😢

kollarovci
autor
2. júl 2023

@megan777 ja to poznam syn ma sice 20 rokov ale bolesti vtedy ma hrozne keby nebolo to vystrelovanie do ucha a stale lava strana neviem co bude 😒mame ist na dovolenku je vodic na nervy som z toho

lilke
2. júl 2023

@kollarovci @megan777 @magimary už pred pár rokmi som sa dočítala, že mandle potierať propolisom. Aplikujem, a naozaj, buď to neprepukne naplno, alebo rýchlejšie sa mandle hoja. A vždy už bez antibiotík.
Inak, mne vyberali mandle ako 5-r. A dostala som angínu. Dr. mi vysvetlila, že lymfatické tkanivo sa nedá vybrať úplne, a angína sa chytí aj na tie zvyšky.

kollarovci
autor
2. júl 2023

@lilke ten propolis kde sa da kupit?prosim

lenka_vi1
2. júl 2023

@megan777 no neviem čo mi zabralo ale nakoniec zmizlo všetko samé zo dňa na deň a to ma bolesť držala skoro mesiac najhoršie bolo to vystrelovanie do ucha pri každom prehltani. Večer som si striekala stopangin na najbolestivejsie miesta a jedla surový cesnak. Skúste.

janage
2. júl 2023

@kollarovci propolisovu tinkturu kúpiš u včelárov.

napraforgo
21. júl 2023

@kollarovci
Dobrý deň prajem. Prosím,ako ste dopadli? Čo Vám nakoniec pomohlo? Kde by som ešte kúpila propolis? Ďakujem veľmi pekne ❤️

magimary
21. júl 2023

ja ešte zareagujem, keď už sa téma znova obnovila-
ja som po tejto otrasne angín napokon skončila so zápalom pľúc (s poriadnym nálezom na RTG), z ktorého sa doliečujem doteraz...
čiže moja (spočiatku len) "angína" trvala takmer dva mesiace 😖😕🤒

kollarovci
autor
21. júl 2023

@napraforgo Dobry den preslo mu to same od seba bez 3 antibiotik.Ani neviem co mu zabralo😉neviem co to bolo za pliagu ale uz bude mesiac od vtedy a zatial sa to nevratilo.Dufam ze ani nevrati dakujem za opytanie ste zlata😉

napraforgo
21. júl 2023

@zuzka565 Dobry deň prajem. Čo Vám nakoniec pomohlo? Ďakujem za pomoc ❤️