Znížená imunita u detí

maznacik007
27. máj 2012

Ahojte konickarky...
Už dlhšie bojujeme so zniženou imunitou u oboch detí, u dcérky to prepuklo po tazkom priebehu infekčnej mononukleozy. Nakazila sa od maleho, ktory okrem iných diagnóz ma aj tazšiu poruchu imunity geneticky podmienenú, vrodenú. Samozrejme berieme aj lieky ale chcem mu pomôcť aj inak... skúšam otužovanie, uz vyše roka sa vyhybame nak. centram a vacsim kolektivom rozmýšlam aj nad bylinnou liečbou napr. nad žihlavovým sirupom snažím sa aby bol čo najviac na vzduchu ale kedže je aj alergik tak potom ma zasa s očami, s dychanim problemy ale na to tiez berie svoje takže da sa... mame aj jzvešenú slezinu takže nemal by sa buchnut do brucha ale kto ste ho videli v akcii tak jeho je takze udrzať v klude... dcera sa nevie zbaviť streptokoka... min. rok 9 mesiacov ATB, teraz zasa zle vysledky tak že na tri mesiace penicilin ... z toho ma problemy s kvasinkami atd atd.... stale mame problemy s molusca atd atd...

takže šup sem s receptami ako posilnit a povzudiť imunitu u deti...

maznacik007
autor
27. máj 2012

@miminkacik mam vacsie deti, imunologicku liecbu maju nastavenu, maly bere aj ine lieky on toho ma viac...
nechcem vitaminy, ribomunyl kolostrum a pod.

skor mi ide o taky zivotny styl pri tomto ochoreni ako otuzujete, ako obliekate, prip. aku diétu, bylinné čaje, homeopatika pripadne... prip. ak mate skusenost s zihlavovým sirupom materskou kašickou...

miminkacik
27. máj 2012

@maznacik007 medzi tými odkazmi sa nájdu aj také aké hľadáš - liečba bez liekov a podobne. Ale ani jedna téma nie je veľmi rozšírená, takže veľa odpovedí tu asi mať nebudeš ☹ ja sama som bola celé detstvo imunodeficientná, mama sa so mnou natrápila 😠 Takže súcitím s tebou 🙂 Mne takmer nič nepomáhalo, až raz som z toho vyrástla 😅 Držím palce 😵

estterka
27. máj 2012

@maznacik007 a co skusit zmenit stravu?

estterka
27. máj 2012

@maznacik007 homeopatia je tiez volbou,ale na to treba ist na diagnostiku homeopatovi urcite. toto mozem ja odporucit

hajanka
27. máj 2012

@maznacik007 nepises nic o tom, ci su deti ockovne, ockovanie v takychto pripadoch (poruchy imunity) je ako podpisanie rozsudku -----

maznacik007
autor
27. máj 2012

@estterka no sak prave rozmyslam aj nad zmenou stravy....

@hajanka no ved to nestastne ockovanie.... my sme si uzili prave u maleho to velmi pohorsilo on ako zaockovany dostal rubeolu lenze nedalo sa odmietnut ale dalsie ockovania uz nedovolim...

hajanka
27. máj 2012

@maznacik007 je to na dlhsie, chce to vela odvahy ale odmietnut mas moznost vzdy, nikto iny len ty ako rodic mas pravo suhlasit alebo nesuhlasit s akoukolvek liecbou alebo zdravotnym vykonom podstupovanom na tvojom dietati
mojmu po posl. ockovani zlyhala imunita (dovtedy som sa o to - ucinky vakcin a ich fungovanie - nezaujimala)

danu
28. máj 2012

@maznacik007 skus pozriet do tem, na ktore ti dala linky miminkacik, urcite najdes nieco vhodne, pripadne sa este v diskusiach aj opytaj