Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

evvkaa
12. mar 2012

@sasena033 no my mame prist zajtra do poradne a ze sa pozrie dr na to a ze nas posle asi k detskej gynekologycke tak som zvedava tak som rada ze mala ma vsetko v poriadku ale radsej jej to kontroluj pre istotu 🙂

sasena033
12. mar 2012

@evvkaa ano no mne sa to nejak nezdalo ale ubezpecila ma ze ma to ok mc jej ju ale nekukala ze sa nemam bat ze jedine o mam robit cistit po kupeli inak z enemusim vobec roztahovat no neiem 100 lusi 100 nazoro..takz eneiem..ale nejdes sa nasd ytam stresoat uvidim eokolo roka ako sa to bude vyvajat sama povedala u malinkych babetiek je to ine ako u dospelakov takze tak a zajtra cakam na info co ti povedi adaj vediet inak hovorila aj ze aj keby to bolo ta kze by s ato hned nerobilo z eje to ako u chlapcov az okolo roka ajmalemu to tak robili

evvkaa
12. mar 2012

@sasena033 fuha az okolo roka :( zajtra dam vediet ako sme dopadli ale urcite to ma zrastene :(

evvkaa
13. mar 2012

@sasena033 tak boli sme u dr tak je to tak ako som si myslela dala nam papier k detskej gynekologycke ale ideme az v pondelok lebo ju ockovali tak dufam ze jej to tam daju doporiadku

luy
13. mar 2012

@evvkaa došlaka je mi to luto,som dufala že nič,ku komu chodiš k obvodnej?

evvkaa
13. mar 2012

@luy chodime k sopkovej pekne jej pozrela a povedala ze to ma zrastene tak v pondelok zavolam a uvidim kedy nam povedia ze mame prist idem do novej tam je detska poliklinika tak mi odporucila ist rovno tam ale hlavne ze som jej to nasla skor ako neskor

sasena033
13. mar 2012

@evvkaa to ma naozaj mrzi a mohla by si mi to nejak opisat ako to vyzera??? ked to je zrastene diky..snad to rychlo urobia az mate pkoj

nibiru
13. mar 2012

@sasena033 asi dve strany som dala link ak kliknes na tu stranku je tam druha fotka v poradi ako to vizera l

sasena033
13. mar 2012

@nibiru je to zvlastne ked je to roztiahnute..al vydedukovala som som z enase ozaj tak nevyzera 😒 tak budem vto dufat

nibiru
13. mar 2012

@sasena033 ja som sa sa tiez bala ale zaklad je to cistit kazdy den a aspon raz za den roztiahnut mne to zdalo zrastene hore pri tych pyskoch ale včera lekarka povedala ze je to ok že to ma ukažkove hlavne dalej raz denne roztiahnut a vytok vytierat čistou vodou hlavne aj po po bokoch.

evvkaa
28. mar 2012

@sasena033 ahoj no my sme boli a malej to oddelili plakala :( aj ze jej to moze trochu krvacat dali jej cipok a brali vyter mam volat o vysledky o tyzden a ideme este dnes na laser ze jej to pomoze pri hojeni no ked jej to pomoze tak dobre vraveli mi ze je dobre ze som si to vsimla a ze maju vela takych deti ktorym sa to zrastie a vraveli ze by to mali pediatricky kontrolovat v poradni a upozornovat

sasena033
29. mar 2012

@evvkaa to je mi luto malinku si musela vytrpiet a uz je dobre?? ved prave ze sa o tom vobec nerozprava a naco vyter?? acipok??? drzkajte sa ja budem malu kontroloatr

evvkaa
29. mar 2012

@sasena033 cipok koli tomu aby sa to nezapalilo a vyter ci nema nejaky zapal z toho uz je dobre nema to nejako skarede alebo co akokeby nic nebolo ale tak ten laser pomoze pri hojeni 🙂

flow333
31. mar 2012

Ahoj dievcata,chcela by som Od vas radu. Malej vidno pri ruztiahnuti pisulky dierocku cca 5-7mm ale pod dierkou smerom Ku konecniku je asi 2cm hradzka. To je ten zrast? Ci ako by to malo vyzerat? Mala ma 3 a Pol roka a ked bola babo sa mi zda ze pysteky mala vacsiei

evvkaa
8. apr 2012

@flow333 ahoj no po roztvoreni by malo byt vidno dierku lebo ked to ma zrastene tak tam ma akokeby taku blanku

flow333
10. apr 2012

@evvkaa tak mi pri roztiahnuti mame dierku asi 1cm. Len jednu stranu malych pystekov ma ako keby dole prichytenu k velkym. Tak Snad sme ok.

evvkaa
10. apr 2012

@flow333 niekde tu je aj link ako to ma byt napisem ti na ktorej strane

evvkaa
10. apr 2012

@flow333 na strane 12 je link pozri si

fyalynka
24. apr 2012

@evvkaa ahoj, prosím ta ako to cele prebiehalo u detskej gynekol.? Ake bolo hojenie? Ten laser jej robilli v celkovej anesteze? Pytam sa, lebo ja som to vcera zistila u mojej dcerky a dnes mi moje podozrenie dr. potvrdila ☹ Ideme ku gynekol. vo stvrtok a strasne sa bojim co jej budu robit, ze ju to bude velmi boliet 😢 ☹

evvkaa
25. apr 2012

@fyalynka ahoj no zobrala taku palicku ako ked robia vyter a s tym jej to oddelila mala trochu poplakala natrela jej to framykoinom a dala cipok aby sa jej nezaniesla infekcia a potom sa ma pytala ze ci by som neprisla na laser ze to pomoze pri hejeni tak sme boli polozila som ju na stol a dala som dole plienocku a s laserom jej tam prechadzala asi minutu a bolo mala to ma teraz pekne natieram pri kazdom prebaleni framykoinom drzim palce

fyalynka
25. apr 2012

@evvkaa ďakujem za info 🙂 Dúfam ze to zajtra zvládneme, moc sa bojím čo nás čaká - teda malinkú ☹ 😔

evvkaa
25. apr 2012

@fyalynka neboj hlavne ze si si to vsimla bude dobre drzim palce malej

janus4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janus4
26. apr 2012

PREPACTE ZA CHIBY MOBYLOM SA TASKO.PISE. 😉 (mojim)

koxinka
14. máj 2012

Zdravim Vas aj nasa mala ma zrastenie vchodu do posvy. Moja lekarka len cumela ked som jej to ukazala a potom sa kukla na mna a vravela a to Vam tam vobec nechybala dierka?
Zajtra ideme na gyndu tak som zvedava ze co jej z tym budu robit.

awalancha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mahmulienka
14. máj 2012

@awalancha3 ahoj prosim ta, nesledovala som celu tuto diskusiu, len vidim, ze odkazujes na nejake clanky, co mas o tejto teme nacitane. vedela by si mi prosim nieco dohodit? nasej starsej dcerke rozrezavali pysteky, ked mala 14 mesiacov a teraz to ma znova zlepene (no nie uz cele) (teraz ma skoro 2.5 roka). bojim sa, ze sa jej to bude stale vracat a rada by som sa dozvedela o tom nieco erudovanejsie. vdaka.

sonitta
31. máj 2012

Ahojte, moja dcerka mala zrastené malé pysky a ostala jej len 1mm dierka na odtekanie mocu, kym sme sa dostali ku gynekologicke.. Strasne som sa bala, ze ju to bude boliet. Dr. jej to velmi jednoducho prestrihla a mala sa ani nemykla ani nezaplakala, proste akoby sa nic nedialo.. Bola som velmi milo prekvapena.. Povedala nam ze jej to mame potierat mastickou Bionect (kyselina hyaluronova), ta je proti zrastaniu, pri kazdom prebalovani roztahovat a sli sme domov.. Takze ziadna kovbojka (((: Jáááj a este hovorila ze to moze zrastat az do puberty, takze davajte na to pozor.. Drzim vam palce aj vasim dievcatkam.. (:

pinguinka
30. júl 2012

@sonitta a u ktorej si bola? my máme ísť zajtra do Trenčína k Hormannovej a strašne sa toho bojím....zatiaľ ciká v pohode....ale zdá sa mi že je to dosť zrastené ☹ a koľko má tvoja malá rôčkov??

sonitta
30. júl 2012

@pinguinka Ahoj, my sme boli u MUDr. Niznanskej v BA, a bolo to ked mala 1/2 rocka.. Zvladla to uuuplne v poho, tiez som sa bala, lebo som o tom nemala ziadne informacie.. Doktorka hovorila ze niektore deticky proste kricia aj napriek tomu ze ich nic neboli.. Drzim palce nech mate vsetko v poriadku a bez zapalu.. a nemaj strach mala to vyciti a bude sa bat o to viac.. Skus ju pripravit na to co sa bude diat a urcite to zvladne v pohode (: