Zrastené pysky u dievčatka. Viete poradiť?

eliska7
4. okt 2008

neviem či ma niekto takyto problem,ale všimla som si u malej (2r.)že sa jej zničoho nič nedaju odleliť male pysky,ma ich zrastene tenkou blankou,ktora sa ťahá až od pošvového vchodu,dočitala som sa že ked sa to neoddelí cvikmi,treba to chirurgicky oddleliť.mate niekto taketo problemy?alebo ste tým už prešli a viete poradiť čo a ako?chystám sa nabuduci týžden svojej gynekologičke,že čo mi nato povie.jedine čo som sa dočitala ,ako sa nam to mohlo stať- ked sme boli teraz s septembri v nemocnici na infuzkach a tam bola hygiena obmedzená došlo k zlepeniu pyskov a naslednemu zrasteniu.v bežnom živote malu umyvam každý den ako popisuju:po kupeli jej vatovymi tamponmi očistím male pysky a biele usadeniny-no teraz nieje vobec vidno ani otvor močovej rury

motylik136
14. aug 2015

@katarina121 áno určite sa tam vopred objednať...

dr_janka
5. sep 2015
denkabenka
5. sep 2015

No baby pripajam sa zial k vam a tejto teme..moja mala ma tiez synechiu,natierame estrogenovym kremom zu 2 mes a nepomaha..pediatricka vravela,ze sa to bude musiet chirurgicky riesit,ak krem nepomoze.Samozrejme som neni nadsena,ze ju musim kremovat hormonalnym kremom,ale vravela som si,ked pomoze..no ale zial nic..za 2 tyzdne mame ist k lekarke,takze uvidime,co bude,ale asi nas zakrok neminie..

zabka147
5. sep 2015

To nie je vobec o zlej hygiene...to by nase spoluobcianky mali zrastene vsetky...kamoskinej dcerke to rozdelovali dva krat,raz ked mala 5 mesiacov,druhykrat ked mala 2 a pol a potom to riesila so super doktorom,ktory povedal,ze treba pockat do 6 rokov dievcatka,ked sa zacnu vyplavovat do krvi estrogeny a tie to budu drzat oddelene,lebo ze sa to aj tak znovu zlepi ak treti krat,ze je to zbytocne robit....ale je pravda,ze je to neprijemne najma pre to dietatko...ja osobne by som urcite neutierala dieatko v nutri vlhcenymi utierkami ani mydlom ani olejcekom,ale len cistou vodou...ta urcite neublizi...ostatne nema co v detskej a ani v dospelackej susurke co robit.a viem to na 100 percent.

denkabenka
5. sep 2015

presne @zabka147 vobec to nie je o nespravnej intimnej hygiene,ale o nedostatku hormonu estrogen..takze co som tu aj citala,ze lekari toto povedali mamickam,tak to nepochopim.Ja sa tiez bojim,ze keby jej to rozdelovali chirurgicky,ze aby nemala recidivu..aby sa to nevratilo,lebo ma vystrie.

z80
6. sep 2015

Viem ze je na to dobry olej na masaz hradze z WELEDY, vraj to není hned, ale asi po cca 1-2 mesiacoch sa to uvolni .

gito
25. sep 2015

Ahojte mamicky, sme v tejto situacii aj my...na 5 rocnej preventivnej prehliadke obvodna lekarka prisla na to ze mala ma zrasteny posvovy vchod, mala iba malicku dierku. Ja som zostala ako puk pozerat, pretoze som dovtedy o nicom takom nepocula. Samozrejme hygienu dodrziavame ako kazda maminka pri svojich detickach. No vraj sa to obcas stane. Odkedy mala nenosi plienky- teda od dvoch rokov bola hygiena klasicka, nikdy som sa jej tam nehrabala. Vystipanu alebo zapaly sme nemali nikdy. Doktorka nas poslala na gynekologiu, kam som vopred volala a s lekarkou sa dohodla. Musim sa priznat ze som mala hrozny strach a tri noci som dobre nespala, dcerka je strasne bojazliva u lekara, bala som sa ze bude robit neskutocny cirkus. No prebehlo to rychlo, ani nezapistala. Mudr jej to rychlo oddelila a nic nekrvacalo. Predpisala nam repikom oplachovat, ziadne sedacie kupele a masticky framykoin a infadolan. Prve dva dni som ju davala cikat vo vani a pri tom vlaznou vodou sprchovala , sama prisla na to ze to vtedy nestipe. Vzdy po vycikani pooblievala vlaznym repikom a jemne osusila ritulu. Zacervenane miesto som vzdy natrela mastickou. Tie som striedala, raz jednu a potom druhu. Po dvoch dnoch uz nema nic cervene, nic nestipe, ale preventivne este natierame. Chcem este podotknut, ze tiez po odlepeni posvoveho vchodu ma male pysky akoby prirastene k velkym, od polovicky dole. Citam tu ze je to vraj normalne, no chcem sa este na to najblizsie lekarky spytat. Drzim Vam palce, ak mate podobny problem nebojte sa to riesit, radsej skor ako neskor, ked si to uz budu dievcatka viac uvedomovat alebo sa hanbit 😉 este napisem co povedala mudr na zlepene pysteky. Majte sa pa

denkabenka
25. sep 2015

My sme boli tiez pred dvoma dnami jej to lekar najprv natrel kremom Emla,pockali sme 20min. a potom,ked to mala znecitlivene,tak jej to pinzetou,nie skalpelom tak rychlo oddelil.Ja som mala velky strach uz asi tyzden predtym,aj ked sme boli uz u Dr.Tak som si predtym dala homeopaticke kvapky,aby som sa ukludnila..ale chvalapanubohu to bolo rychle,bezbolestne a mala nic necitila.Doma potom ete pri malej potrebe pistala,ze stipe a druhy den uz vobec nic.Nam kazal este lekar kremovat 10 dni hormonalnym kremom,aby to zas nezrastlo.Ma to pekne,hoji sa jej to pekne.Tak mi odlahlo,cakala som horsie peripetie.

zazu10
27. sep 2015

Zdravím, viete mi napísať meno toho hormonálneho krému ktorým ste natierali malinkú, mne sa zdá, že už zas zrastáme, som z toho zúfalá, k Dr zatiaľ nechcem ísť, lebo malá má z toho traumu, tak by som to skúsila krémom. Vopred ďakujem za odpoveď.

denkabenka
27. sep 2015

@zazu10 je to Ovestin krem,neviem,ci je aj na Slovensku,lebo my chodime do Viedne k lekarovi.Ale radili mi viaceri,ze treba aby sa predislo dalsiemu zrasteniu Weleda olejom natierat,je to olej pre tehotne na masirovanie hradze pred porodom.Ja si ho chcem tiez kupit,lebo Ovestinom mame natierat len 10 dni ale potom jej to budem musiet denne natierat a masirovat-ked teda dovoli tym Weleda olejcekomj.Len akurak ako som ho hladala v DM ku tak ho nemali.

ylanee
30. jan 2016

ahojte, mojej malej sa to stalo znova... ked mala 11 mesiacov, tak sme boli chirurgicky v martinskej nemocnici oddelovat synechie a teraz ma 3 roky a znova sa jej to zo spodu zrasta cca 4mm, neviem ci s tym mam znova ist, znova to dat oddelovat, pretoze tu citam, ze do 6 rokov si nevytvara vlastne hormony a tym padom sa jej to "nepremastuje" samostatne... poradte mi nieco, mam hlavu v smutku ☹ dakujem

beruska1311
11. feb 2016

@p.j.jacky Ahoj, prosim ta ako ste dopadli s dcerkou pred rokom? Riesili ste problem? Moja 5 rocna ma tie takto prirastene male pysky k velkym ciastocne a neviem ci s tym mam utekat k lekarovi alebo radsej nechat tak. Posvovy vchod ma ok, ten nikdy zrasteny nemala.

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ylanee
12. feb 2016

@ameba ahoj, ja som si kupila krem EMLA na znecitlivenie, natriem jej to a potom sama oddelim, lebo na oddeleni na nasej gynde v nemocnici by jej nedali nic, len by to proste nasilu roztiahli a to ja nedovolim... a zohnala som si framykoin, to jej predpisali po tej prvej operacii, tak budeme potom mastit tym cca 10 dni a potom tym olejom WELEDA, ako tu zienky pisali... tak hadam to bude OK (lepsie ako by jej to mali urobit nasilu a bez "anestezy") 😠

zazu10
12. feb 2016

Ahojte mamičky, my sa od vtedy trápime, tiež sa mi zdá, že sa nanovo zrastá, ale už by som ju nechcela vystaviť tomu, aby ju bez anestézy roztrhli. Nie je malá moc zrastená, ale zdá sa mi že sa pomaly zrasstá. tiež natierame, ale horšie je na tom zo psychickej stránky. Každý večer pri kúpaní cirkus, že ju to iste bude štípať, aj keď nakoniec uzná, že neštípe, ale má strach večer už aj pišať....Odvtedy ako ju roztrhli neriešime nič iné a cikulku :( :( neviem ako ju presvedčiť že to už bude lepšie a nemá sa na ňu toľko sústrediť..... myslím že v nej zostalo veľké bojím sa.

zaba9
12. feb 2016

Aj my sme mali tento problem,ale nepomahala nic,len natierat,natierat,natierat.

stanusa89
12. feb 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

natieraaat to je iste ze to pomoze 🙂

ylanee
12. feb 2016

inak, do 6 rokov sa dievcatam nevytvaraju este zenske hormony... takze tie co s tym maju problem, bude sa to opakovat... 😒 ja jej to idem s tou EMLOU umrtvit a tak rozdelit a potom budeme mastit FRAMYKOINOM a potom tym olejom WELEDA...
tiez by som nechcela aby sme to riesili aj neskor ked si to uz bude viac uvedomovat :( teraz sa stazuje stale ze ju svrbi cikulka :(

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ylanee
13. feb 2016

@ameba ok... no zhanala som ten krem EMLA, ale v lekarnach ho nemali, takze som ho objednala z tejto stranky: http://www.derma-roller.sk/znecitlivenie-2/emla... a ked ho budem mat, potom napisem ako na tom sme

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jj21
18. máj 2016

@ylanee ahoj! Ako ste na tom devcata teraz? Pomaha krem? Je to lepsie? Dik 🙂

ylanee
18. máj 2016

@jj21 ahoj, no my sme v jednom kole so skolkarskymi chorobami tak som sa k tomu este ani nedostala... :( asi to necham na leto

fazulka219
26. máj 2016

@eliska7 ahoj.mam ten istý problém.teda dcerka.ma 6mesiacov.vcera som bola s ňou u gyndy.dala nám masť a ukázala ako jej to rozťahovať.ak to nepomôže tak n zákrok musíme ísť.dufam že sa nám to podarí oddeliť.

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ylanee
1. jún 2016

@ameba ahoj, no same sa to nestrati ani neodlepi... moja ma od ritky tiez troska zrastene ale zatial nemam cas to nejako "poriesit" lebo ideme vyberat mandle nosne... tak si este uzije a tiez sme boli stale chore, zo skolky to nosila domov takze som bola chora aj ja... a pravdepodobne som koli tym chorobam a liekom aj prisla o baby ☹ v 9tt... velkym dievcatam to oddeluju ambulantne, len neviem ci to nejako lokalne umrtvia alebo nie

ameba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lverffy
9. sep 2016

Ahojte narazila som na tuto skupinu zistila som ze mala ma zrastenie tiez, viete mi V BA DOBRU DETSKU GYNDU PORADIT - chcem zasadne ZENU. DAkujem!

dr_janka
11. sep 2016

@lverffy na Antolskej nam to robila jedna mlada dr. Ale meno uz neviem. Nasa mala len 8mes.takze to len rozlepila, este to nebolo zrastene.

lverffy
12. sep 2016

@dr_janka Mohla to byt Niznanska?